Autor Wątek: Tematyka techniki łuków klasycznych  (Przeczytany 10627 razy)

aszop

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Łucznik bloczkowy od 1993r :-)
Tematyka techniki łuków klasycznych
« dnia: Marzec 22, 2012, 10:16:58 am »
Tematyka techniki łuków klasycznych w 2012 idzie bardzo słabo...

"ledwie żyje"
Starty:
pierwsze zawody z bloczkiem - 1993r. , pierwsze zawody 3D 1996r., pierwsze MŚ Indoor FITA 2001r., pierwsze MŚ FITA 2003r., pierwsze MŚ FIELD 2004r.,
---
dotychczasowe Łuki: PSE-15x, Hoyt-12x, Mathews-7x, Bowtech-3x, EliteArchery-1x,

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2012, 10:45:51 pm »
Może jednak popularność bloczków rośnie?

Szkoda, że ten dział się ledwie trzyma, można by się sporo dowiedzieć.
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Jamesik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2012, 02:16:26 pm »
Mysle ze na liczbe postow wplywa zdecydowanie rosnace zainteresowanie bloczkami jak rowniez scisle z nimi zwiazana roznorodnosc mechaniczna.
Jesli do tego dodac mnogosc osprzetu...

U mnie po nabyciu podstawowego zestawu, wielokrotnie wiekszego niz pierwotnie zamierzalem:
Plan: Luk i strzaly
Realnie: Luk, celownik (lezy w plecaku), druga cieciwa, ochraniacze ramienia i  palcow, stojak do luku, drugi komplet strzal (kiedy pierwszy okazal sie kompletna za miekka pomylka), trzeci komplet strzal (na zime na hale), gumka do wyciagania strzal, stringer, miarka do mierzenia odleglosci cieciwy, kolczanu, plecaka zeby to wszytko trzymac w jednym miejscu, dodatkowe groty, lotki, klej.
Nie wspominajac o podobnym drugim zestawie w ramach wciagania biednych dzieci w zabawy tatusia.
To teraz pozostaje przede wszystkim zaplanowac sobie czas i strzelac, strzelac i jeszcze raz strzelac.

Moze tez poczatkujacy i myslacy o zakupie luku uzytkownicy czesciej uzywaja rekomendowanego "Szukaj", przeciez zapytania "Jaki luk mam sobie kupic przy "x" lat, "y" wzrostu, "z" dlugosci ramion i "nn" wyciskanych pompek?" stanowily gros tematow razem z pytaniami o pasujace do powyzszych strzaly.

Z mojej strony chetnie bym sobie porozmawial o strzelaniu ale raczej nie czuje sie przygotowany technicznie aby innym doradzac ani nie strzelam tak dobrze aby bylo sie czym chwalic. (Chociaz zdjeciem pierwszego Robina draznilem wszystkich mniej czy bardziej zainteresowany znajomych.)

Za to moge z czystym sumieniem powiedziec ze regularnie sledze wszelkie watki dotyczace w luki niebloczkowe  ;) coby uniknac wymieniania long, recurve itd.

Mysle ze jest wiecej podobnie czytajacych i strzelajacych chociaz niewiele piszacych.

Pozdrawiam
Jarek Tomiak

PS: Pisze z tylko szwedzkiej klawiatury stad brak znakow PL
Samick Mind10 35#@32'' i Beman Flash na poczatek

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2012, 06:18:30 pm »
Ja uważam, że forum mimo wszystko nie jest popularne wśród klasyków. Może takie osoby o których wspomniałeś Jarku powinny zacząć pytać. Możliwe, że wtedy wraz z odpowiedziami jakoś powolutku ten dział by się rozkręcił:)

Tak na marginesie, zapraszam 28 kwietnia na Memoriał Sawickiego w Radomiu, będzie strzelane 2x70m + IOR FITA.
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2012, 08:38:26 pm »
Ja również śledzę wątki   8)

Pozdrawiam

Fanax

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • śmierć jak kromka chleba
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2013, 02:25:17 pm »
A może ktoś ( zakładający temat ) wyjaśni co rozumie pod pojęciem "techniki łuków klasycznych" ?
 :)

A tak na marginesie, szukam oficjalnego źródła klasyfikacji łuków z dołączonymi przykładami.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2013, 02:27:58 pm wysłana przez Fanax »
człowiek strzela a Pan Bóg wespół z wiatrem strzały nosi..

Marek Tessarzik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2013, 06:26:38 am »
Tu chodzi o Technike Albo rozne Techniki strzelania z Luku Klasycznego Z jakiego sie strzela na olimpiadzie :) (bo tylko z takich mozna na olimpiadzie)
Jezeli ten watek ma sie troche ozywic to zacznijcie cos pisac pytac itp..... :)
Moze zacznijmy od podstaw... Kto moze cos powiedziec najlepiej ze zdjeciami,jak ustawic na poczatek luk . Albo jeszcze do tylu . Z jakich czesci sie luk klasyczny sklada i jakie maja funkcje...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2013, 06:33:16 am wysłana przez Marek Tessarzik »

Fanax

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • śmierć jak kromka chleba
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2013, 10:49:15 am »
A wy ogólnie o ilości tematów w "klasykach" a myślałem że zakładacie nowy temat. No temat jest ale do narzekania.. :)
To ja już zadaje pytanie w sprzęcie klasycznym...
człowiek strzela a Pan Bóg wespół z wiatrem strzały nosi..

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2013, 01:00:34 am »
Moze zacznijmy od podstaw... Kto moze cos powiedziec najlepiej ze zdjeciami,jak ustawic na poczatek luk . Albo jeszcze do tylu . Z jakich czesci sie luk klasyczny sklada i jakie maja funkcje...


Skoro ten temat znajduje się w dziale techniki (dla sprostowania techniki strzału, a nie techniki w sensie sprzętu) to w jakim celu poruszać kwestie sprzętowe gdy mamy osobny dział poświęcony właśnie naszym łukom? Trenuje łucznictwo już 7 lat i choć umiem w wielu kwestiach związanych z techniką się wypowiedzieć i chętnie odpowiem na pytania to nie uważam siebie za osobę, która może pouczać innych ponieważ miałem nadzieję, że dzięki temu tematowi sam się czegoś nowego nauczę (gdyby ten temat funkcjonował). Reasukując na pytania jeśli będę znał odpowiedź chętnie odpowiem natomiast sam z siebie poradników pisał nie będę ponieważ nie chciałbym niepotrzebnie wprowadzać kogoś w błąd :)
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2013, 02:43:34 pm »
A jeżeli chodzi o ustawianie łuku to taki temat już był, szukanie nie boli tym bardziej że długo szukać nie trzeba było...

Daje link osobom, które łuku ustawić nie potrafią. Tutaj jest to fajnie opisane a co najważniejsze poprawnie :)
http://www.forumlucznicze.pl/tematy-związane-ze-sprzętem/ustawianie-luku-recurve-olimpic-klasycznego-t3143.0.html
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Marek Tessarzik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2013, 06:07:25 am »
Nie szukalem bo sam to napisalem.

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2013, 07:20:46 am »
To w jakim celu prosisz o wyjaśnienie jak się łuk ustawia? Domyślam się, że po to by innym było łatwiej ale skoro sam napisałeś taki fajny tekst to nie warto było wstawić linka do niego? :) no i przede wszystkim w dziale sprzętu. :)
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2013, 08:35:34 am »
hello
Marek udzielił odpowiedzi zanim zadałeś pytanie
To w jakim celu prosisz o wyjaśnienie jak się łuk ustawia?

Jezeli ten watek ma sie troche ozywic to zacznijcie cos pisac pytac itp..... :)
Moze zacznijmy od podstaw...


TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Tematyka techniki łuków klasycznych
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2013, 02:43:59 pm »
W takim razie przepraszam  :)

"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<