Autor Wątek: FiberBow  (Przeczytany 31301 razy)

Ding!

  • Gość
FiberBow
« dnia: Styczeń 20, 2007, 12:48:04 pm »
Witam,
czy któryś z forumowiczów miał może przyjemność zawrzeć bliższy kontakt z tym majdanem?
http://www.altservices.biz/cgi-bin/htmlos.cgi/00470.3.6279683877313854689

Pozdrawiam,
Marek

Kviki

  • Gość
Odp: FiberBow
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2007, 07:39:24 pm »
Podałeś link do strony głównej. Podaj nazwę majdanu.

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: FiberBow
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2007, 10:53:52 pm »
Witajcie
Czy masz na mysli taki majdan: http://www.fiberproduction.com/index-3.php.

To bardzo malo popularne jak do tej pory majdany.
A co sklonilo Cie do zainteresowania ta technologia?

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Ding!

  • Gość
Odp: FiberBow
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2007, 10:44:06 am »
Widzę forum w nowej skórce :) (według mnie dużo lepsza)

co do linka to u mnie działał bez problemu (Konqeror)
A majdan zaintrygował mnei swoją...wagą (600gr)
tak się składa że przez pewien czas musiałem strzelać z stareńkiego wynalazka, który miał stalowy majdan  ważący  chyba ze dwa kilo i od tej pory stałem i się fanatykiem lekkości ;) Co prawda nie stać mnie obecnie na niego, ale warto zbierać na coś co waży połowę tego co zwykły oczywiście pod warunkiem że jest dobrze wykonany


pozdrawiam,
Marek

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: FiberBow
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2007, 10:19:41 am »
Witam
Przegladajac zachodnie fora trafilem kilka razy na osoby, zadajace podobne pytania do Twoich.
Niestety, wyglada na to, ze jest to bardzo malo popularny produkt.
Jesli zas chodzi o lekkosc to nie wiem, czy w przypadku klasyka ma to takie duze znaczenie bo w sumie ta lewa reka niewiele utrzymuje.
Nie wiem tez, czy to nie bedzie negatywnie wplywalo na samo wywazenie luku i jego stabilnosc.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Ding!

  • Gość
Odp: FiberBow
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2007, 11:01:54 am »
Hm...moim skromnym zdaniem, mała masa majdanu jest korzystna z kilku przyczyn po pierwsze porawia sprawność energetyczną łuku (wiecej energii zmagazynowanej w ramionach przekazywana jest strzale a nie marnuje się na wibracje majdanu)  po drugie w trakcie  "wytrzymania" po strzale lewa ręka nie jest tak dociążana (co po dwusetnym strzale danego dnia na pewno nie pozostaje bez wpływu na komfort strzelania) po trzecie mniejsze obciążenie sylwetki łucznika sprawi że łatwiej będzie mu kontrolować łuk (w końcu w strzelaniu z łuku najbardziej przeszkadza... łuk ;) ) co pewnie zaowocuje większą precyzją.
Jeśli chodzi o wyważenie i stabilnośc spodziewałbym się raczej zmian in plus w końcu do ustabilizowania lżejszego majdanu potrzebne są mniejsze momenty siły a to znaczy że masa ciężarków na stabilizatorach też powinna ulec zmniejszeniu ...

A jaka jest wasza (szczególnie Twoja Cypher - w końcu chba jesteśmy jedynymi dyskutującymi na tymforum ;) )  opinia na ten temat? :)

lucznikruda

  • Gość
Odp: FiberBow
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2007, 11:36:02 am »
Witam!!!!

Moim zdaniem ważna jest waga łuku jeżeli chodzi o łuk klasyczny. Oczywiście powinna być dobrana do możliwości łucznika tzn nie może być za lekki, ponieważ jest cięższy w naciaganiu(spróbujcie sobie naciągnąć "goły" łuk klasyczny 40 funtowy i ten sam z pełnym obciążeniem) i oczywiście nie może być za ciężki, ponieważ przy dłuższym treningu lewa ręka i lewy bark nie wytrzymuje.Ja obecnie strzelam z klasyka i z bloczka.Mój łuk klasyczny z pełnym obciążeniem(celownik,stabilizator i wąsy) jest około 2-3 razy cięższy o bloczka.Łuk klasyczny ma 46 funtów a bloczek 50 funtów.

MÓJ SPRZĘT(klasyk):

Majdan: Hoyt Matrix

Ramiona: W&W Synergy

Obciążenie: Easton A/C/E

Celownik: Shibuya

Strzały: X10 par. 450
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2007, 11:38:38 am wysłana przez lucznikruda »

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: FiberBow
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2007, 08:30:53 pm »
>Hm...moim skromnym zdaniem, mała masa majdanu jest korzystna z kilku przyczyn

Zeby bylo jasne, nie kwestionuje, ze waga jest odczuwalana, tylko mialem na mysli, ze w przypadku luku klasycznego nie jest ona w pelni odczuwalna tak jak w bloczku.
W klasyku po naciagnieciu lewa reka jest na swoj sposob zablokowana i waga luku jest z niej zdejta przez sam naciag . Nie potrafie tego dokladniej wytlumaczyc bo byc moze nie znam wszystkich pojec.
Strzelajac z klasyka w zasadzie nie trzymam luku, jest on zablokowany w dloni przez sile naciagu, zupelnie inaczej niz w bloczku gdzie sila z jaka lewa reka trzyma majdan jest duzo wieksza. Odczulem to szczegolnie teraz po zmianie luku na lzejszy (hoyt prostar->pse shark).
Natomiast jesli chodzi o wage majdanu a sam strzal. Roznica pomiedzy majdanem fiber a aluminiowym wynosci 600 g to w sumie nie jest duzo i pewnie producenci majdanow mogli by zdjac z majdanow aluminiowych dodatkowe kilkaset gramow gdyby mialo miec to znaczacy wplyw na poprawe strzalu. Tak mi sie tylko pewnie wydaje;)

Marek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2007, 08:32:57 pm wysłana przez cypher »
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

lucznikruda

  • Gość
Odp: FiberBow
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2007, 12:36:34 am »
hmmmm
No ja to odczułem w drugą stronę.Po dziewięciu latach strzelania z klasyka "przesiadłem" się na bloczka. Różnica- ogromna,poczułem komfort w strzelaniu, wygodę i co najważniejsze nie muszę wkładać tyle wysiłku. Jest dużo lżejszy niż klasyk.Z tego co zauważyłem to przeważnie do compounda montuje się krótkie stabilizatory bez wąsów i dlatego jest lzejszy a do klasyka zawsze montuje sie długie stabilizatory i wąsy.
Sposób trzymania łuku zarówno w klasyku i w bloczku powinien być taki sam tzn. ręka łuczna powinna sie opierać na majdnie,a palce lekko ugiete i luźne.

Cytat:
"W klasyku po naciagnieciu lewa reka jest na swoj sposob zablokowana i waga luku jest z niej zdejta przez sam naciag . Nie potrafie tego dokladniej wytlumaczyc bo byc moze nie znam wszystkich pojec."
To działa w oby dwie strony tzn. siła naciągu jest w jakims stopniu zdjeta przez wagę i odwrotnie.Dzieje sie to przez to, że te siły są rozkładane na poszczególne partie mięśni które są  w to zaangażowane(miesnie kończyn górnych,obręczy barkowych, grzbietu .)
Mozna sobie zrobić takie małe doświadczenie:
Założyć stabilizatory na klasyka i nie naciągająć go wyprostować lewą\prawą rękę.(wtedy można dopiero odczuć wagę łuku) I pożniej zdjąć całe obciążenie i spróbować go naciągnąć. Wtedy zobaczy się dlaczego jest ważna waga sprzętu. :)

Pozdrawiam  ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 12:53:23 am wysłana przez lucznikruda »