Autor Wątek: SKB, MIND 50 czy Krymsko-tatarski ?- pomoc przy wyborze...  (Przeczytany 14527 razy)

N

  • Gość
Odp: Pomoc przy wyborze
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2012, 12:38:52 am »
 :-[
Dzięki Krzychu(i Monster>nawiasem mówiąc szkoda że skasowałeś swój post)za miłe słowa ale do tego by być "encyklopedią" brakuje mi jeszcze co najmniej kilku tysięcy "stron"  ;) w tym temacie wciąż jestem jedynie półanalfabetą...

Co do tematów-monografii...
Głównym powodem(oprócz tych już wymienionych powyżej) ich znikomej liczby lub braku jest mała różnorodność używanego w Polsce sprzętu, będącej efektem jeszcze stosunkowo niewielkiej popularności(czyt. raczkowania) łucznictwa w wariancie amatorskim czyli dostępnym dla każdego...tzw. "bum" łuczniczy zaczął się u nas dopiero po roku 2000 (podczas gdy np.na zachodzie a nawet południu to już kwestia znana od co najmniej kilku pokoleń)...

W związku z tym niska jest też nadal świadomość łucznicza która łącznie z innym niebagatelnym (a często wręcz kluczowym) parametrem branym pod uwagę przy wyborze sprzętu- ceną- niekiedy popycha wiele osób do nazwijmy to : "nieprzemyślanych tajwańskich zakupów" ;)  (w tym wypadku popyt wzmaga podaż ;) )

...z relatywnie niewielkiej liczby strzelających(oznaczającej niewielki zbyt) wynikają także inne ograniczenia- niewielka liczba specjalistycznych sklepów, serwisów,producentów sprzętu(ci istniejący często ratują się eksportem swoich wyrobów); brak fachowej, rodzimej prasy, literatury(poza kilkoma, drobnymi wyjątkami)a także zainteresowania mediów dzięki którym łucznictwo "wszelkiej maści" rozwinęłoby skrzydła(co w konsekwencji mogłoby również pośrednio znaleźć pozytywne odzwierciedlenie nie tylko w sporcie ale także stać się spiritus movens tej dziedziny w ujęciu całościowym)...
Można mieć jedynie nadzieję że ta sytuacja z czasem zmieni się na lepszą...na razie jednak biorąc pod uwagę tempo zmian trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość...

Pzdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 01:18:44 am wysłana przez N »

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Pomoc przy wyborze
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2012, 01:58:07 am »
,,A mi "szkoda", że na tym forum wszyscy "poszukujący" - przyjmują postawę roszczeniową.
Czy przeczytałeś wszystkie wątki na tym forum dotyczące doboru łuku?
Czy "dotarły" do Ciebie porady Nemo lub Bodzia?
Mam wrażenie, że nie wyrażają tego co chciałbyś usłyszeć i stąd Twoja irytacja."

Postawa roszczeniowa ??? Irytacja???

W 2000 roku po wywalczeniu promesy kupiłem 1 pistolet, od 2004 roku ,,przesiadłem sie na broń czarnoprochową i zostałem członkiem forum CP- tez mamy kilku ,,encykolpedystow" ale i jedną fajną sprawe:zdjęcia i opisy posiadanych przez nas rewolwerow, pistoletow, karabinow. Jesteś nowy w temacie- chcesz kupic i strzelac z broni CP- wklepujesz w wyszukiwarke co cie interesuje i czytasz, chcesz dokupic następny ,,eksponat strzelający"- to samo :) http://bron.iweb.pl/index.php?c=10

Tu przeryłem wyszukiwarke i nastąpiło małe zaskoczenie więc zaczołem pytac .

,,By nie śmiecic podłącze sie tu : Samick SKB 50 (jak i jego silniejsza wersja mind  50) czy łuk Krymsko tatarski 56 z Łukbisu ? Co możecie podpowiedziec o tych łukach? No i ktory wybrac? Chce kupic laminat do strzelan w ,,gorsze pogody" bo mojego drewniaka mi szkoda. Strzelam z longbowa 35kg ale laminat chce kupic 20-25kg  mysle ze taki naciąg juz starczy do wschodnich bo jest jeszcze mały problem, mam długośc naciągu 31-33 cale. Obydwa wymienione łuki mają mierzony naciąg na 29 cali (szukając wiadomości o tych łukach tak wyczytałem) ale ktory lepiej zniesie lekkie przeciąganie? Prosze o jakies podpowiedzi lub wiadomości o tych łukach."

Napisałem juz w 1 poście że chodzi o laminat na gorsze pogody :)) i dokładnie sprecyzowałem o jakie łuki chodzi i jakim przedziałe cenowym. Dlatego określenie ,,postawa roszczeniowa" w moim przypadku wydaje sie niesprawiedliwa.

-------
Z Twoich postów wywnioskowałem, że masz już jakieś doświadczenie łucznicze - studiujesz forum FREHA - strzelasz z "naturala" i ... chcesz się dalej rozwijać  Duży uśmiech
A może tylko strzelać "w deszczu" z "nieprzemakalnego łuku"? - przepraszam - nie mogłem się powstrzymać  
-------

Spoko  ;D dośc dokładnie określiłeś czego chce ;D może uskładam jeszcze w tym roku a jesli nie to przyszłym na kompozyt wschodni drewno ścięgna zrobiony przez Andrzeja . A skoro juz tak szczerze sobie gadamy to moze ktoś podesle zdjęcia samicka SKB 50 i łuku krymsko tatarskiego  z Łukbisu bo zdjęcia na stronach sprzedawcow są naprawde mało dokładne  ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 04:39:03 am wysłana przez BARUL »
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Pomoc przy wyborze
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2012, 12:16:13 pm »
Pierwsze koty za płoty  ;D
Korzystasz z forum CP i z forum łuczniczego - jako "rewolwerowiec" i łucznik  ;) - powinieneś więc wiedzieć jak duża przepaść dzieli broń palną od broni miotającej.
Co z tego, że przeczytasz ileś tam opisów łuków od kilku łuczników - skoro w końcu przyjdzie ta chwila gdy weźmiesz  ów łuk do ręki i stwierdzisz, że zwyczajnie nie leży Ci w dłoni?
Na forach łuczniczych jest to wątek poruszany wielokrotnie - szczególnie przy łukach wschodnich - sprawa skórek, owijek, gumowych uchwytów i wreszcie sposobu i miejsca ich zamocowania - poszukaj i poczytaj.
Moment zaangażowania się w "łucznictwo" - jest  jak wkroczenie na "drogę łuku".
Przez to trzeba zwyczajnie przejść.
Jest wśród nas kilku świetnych łuczników, strzelających z łuków krymsko-tatarskich i osiągającyh bardzo dobre wyniki, którzy pewnie przez długi czas - a może i nigdy w życiu  ;) nie zamienią ich na żaden inny sprzęt!!!
Ale są i tacy - szczególnie jeżeli już mieli w ręku SKB 50 - którzy pójdą "inną drogą".
W następnej kolejności są użytkownicy Windfighterów - dla nich żaden inny "wschodni" łuk nie będzie już miał "tej" dynamiki!!
Jeden szuka łuku dla wyglądu, drugi dla jego mocy a trzeci dla szeroko rozumianych parametrów - dla czwartego będą miały znaczenie wszystkie wymienione cechy.
Chciałbyś, żeby podesłać Ci zdjęcia SKB 50 i krymsko-tatarskiego ...
Podeślę Ci linki do mało znanej i trochę skomplikowanej wyszukiwarki internetowej - ale za to z jakimi wynikami!!!

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=samick+skb+50&gs_sm=c&gs_upl=1793391l1796500l0l1799172l10l10l0l0l0l0l672l3704l2-5.3.0.2l10l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1440&bih=699&wrapid=tlif132636222615610&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=eLUOT4PYKYf6sgbGmMgz


http://www.google.pl/search?um=1&hl=pl&q=bisok+%C5%82uk+krymsko+tatarski&gs_sm=s&gs_upl=113391l119500l2l120328l8l8l0l2l1l1l297l1172l0.2.3l5l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1440&bih=699&wrapid=tlif132636419675031&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=ybcOT6T1BsjQsgabzO1J


P.S. Gdybym posiadał, któryś z tych łuków podzieliłbym się z Tobą lepszymi fotkami ale wydaje mi się, że i te z googli pokazują wszystko co można chcieć na nich zobaczyć.

Pozdrawiam

szarnir

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Pomoc przy wyborze
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2012, 04:20:31 pm »
Witam.
Może podpowiemy Krzysiu  koledze jak było z naszymi Bear'ami. Strzelam jak wiecie z Kodiaka Huntera a Krzysiek z Kodiaka Magnum. Obydwa w 55 # i z Krzyśkowego strzela mi się lepiej. Jestem " karabinowcem" polującym od 1985 roku. W broni lubię cienkie szyjki i to samo jest w łukach. Krzyśkowy Bear ma mocniej wyfrezowany chwyt w majdanie niż mój . Lubię czuć łuk w ręku , atego w moim Bearze brakuje. Jak chcesz kupić łuk , to go kup nawet ze zdjęcia . Pamiętaj jednak , że nie będzie to twój ostatni łuk. Łuk tak jak broń palną musisz wziąć do ręki i sprawdzić czy ci "leży". Może się okazać , że wolisz o 2-3 cale dłuższy czy krótszy , majdan węszy lub cieńszy. Nie jestem znawca łuków lecz oportunista , który nie lubi utrudniać sobie życia.
Pozdrawiam. Szarnir.

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Pomoc przy wyborze
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2012, 11:35:56 am »
http://www.youtube.com/watch?v=-qjxCjQ9KKw&feature=related może następnym szukaczom sie przyda :)
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Pomoc przy wyborze
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:36:15 pm »
Wybrałem krymsko tatarski łukbisu, bardziej mi sie podoba. Jesli ktoś by miał ochote zamieścic bardziej szczegółowe zdjęcia zarowno skb jak i krymsko tatarskiego prosze o kontakt na pw. Mam zdjęcia obu tych łuków tyle że nie umiem zamieścic ich na forum wiec moge komus podesłac kto potrafi :))
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: SKB, MIND 50 czy Krymsko-tatarski ?- pomoc przy wyborze...
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2012, 08:59:06 am »
No troche juz z kryma postrzelałem wiec moge cos napisac .Łuk jest naprawde fajny, swietnie sie strzela i wrazliwośc na temperature i deszcz zerowa .W moim przypadku w pewnym momencie robi sie ,,sciana" ale wiedziałem ze naciąg jest 28 i liczyłem sie z tym ze na 31 cali moze sie tak robic. łuk ma 24kg i spokojnie naciąga sie techniką 2-palcową , z longbowa na 40m ,,taśmowe" strzały drewniane latały roznie,musiałem kupic drozsze z odpowiednim spinem, z kryma ,,taśmowymi" trafiam w tarcze 45cm szerokośc /70cm długośc ale roznica siły naciagu między łukami  to ponad 11kg.Dakronowa cięciwa sprawia sie wyśmienicie wiec nie mysle o wymianie.
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

dar_o

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: SKB, MIND 50 czy Krymsko-tatarski ?- pomoc przy wyborze...
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 17, 2016, 01:04:10 pm »
Jak wspomnienia po latach strzelania z niego ? Dalej entuzjastycznie ?

tehmal

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SKB, MIND 50 czy Krymsko-tatarski ?- pomoc przy wyborze...
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 30, 2016, 06:09:07 pm »
Ja chyba wybiorę na następny po polarisie Samic Mind 50 Carborn  #60
Ale mam zagryzkę...
Co o łukach grozera???
http://recurve-bow.info/Traditional-Turkish-Hand-Painted-TRH-recurve-bow-G-350-5i947 << na przykład ten łuk...  #85 (lecimy na maksa)

ciekawi mnie wytrzymałość tego łuku, co to za technologia TRH.
Wie ktoś jak zachowują się jego łuki?

Munin

  • Gość
Odp: SKB, MIND 50 czy Krymsko-tatarski ?- pomoc przy wyborze...
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 30, 2016, 06:34:40 pm »
Grozerowi przydałby się osobny temat.
Wiem tyle co miałem kontakt pośredni i to co piszą ludziska na forach.
Na europę wschodnią idzie niby towar niższej jakości niż do pozostałych krajów, czas oczekiwania na przesyłkę po dokonaniu zapłaty bardzo długi (tzry czy cztery lata temu znajomy czekał ponad 9 miesięcy) do tego kontakt mailowy niemalże zerowy. Reklamacja trwała (ten łuk się rozlazł na klejeniu) łącznie około 2-ch lat w czasie których nie było żadnej możliwości kontaktu bo nawet telefony były odkładane "do szuflady" jak tylko z drugiej strony ktoś słyszał słowo gwarancja. Znajomy po ponad roku bezsensowanej walki z wiatrakami odpuścił i po jakimś czasie dostał nowy łuk który od razu sprzedał bo miał dość.
Z tego co mi wiadomo Kassai robił jakościowo lepsze łuki ale nie tak ładne jak Grozer.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2016, 06:36:55 pm wysłana przez Munin »

tehmal

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SKB, MIND 50 czy Krymsko-tatarski ?- pomoc przy wyborze...
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2016, 07:04:17 pm »
Grozerowi przydałby się osobny temat.
Wiem tyle co miałem kontakt pośredni i to co piszą ludziska na forach.
Na europę wschodnią idzie niby towar niższej jakości niż do pozostałych krajów, czas oczekiwania na przesyłkę po dokonaniu zapłaty bardzo długi (tzry czy cztery lata temu znajomy czekał ponad 9 miesięcy) do tego kontakt mailowy niemalże zerowy. Reklamacja trwała (ten łuk się rozlazł na klejeniu) łącznie około 2-ch lat w czasie których nie było żadnej możliwości kontaktu bo nawet telefony były odkładane "do szuflady" jak tylko z drugiej strony ktoś słyszał słowo gwarancja. Znajomy po ponad roku bezsensowanej walki z wiatrakami odpuścił i po jakimś czasie dostał nowy łuk który od razu sprzedał bo miał dość.
Z tego co mi wiadomo Kassai robił jakościowo lepsze łuki ale nie tak ładne jak Grozer.

A Tórth jaką ma renomę?  (http://www.bowshop.eu/?term=96) Wydaje się lepsza alternatywą dla krymskotatarskiego, albo chociaż ten http://www.bowshop.eu/?term=36 dużo tańszy, a prawdziwy refleks, nie mebel od Bisoka.

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: SKB, MIND 50 czy Krymsko-tatarski ?- pomoc przy wyborze...
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 07, 2016, 11:07:31 pm »
Masz rację, to nie Bisok. To coś nawet nie powinno nazywać się łukiem. To płaskowniki włókna szklanego oklejone skajem. Bisok przy tych wynalazkach to demon prędkości, o komforcie strzelania nie wspomnę.

"Prawdziwy refleks", możesz rozwinąć tę wypowiedź? Albo lepiej nie rozwijaj, jeszcze się okaże, że strzelam z mebla a tak się łudzę, że z łuku refleksyjnego.
Pozdrawiam Paweł

tehmal

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SKB, MIND 50 czy Krymsko-tatarski ?- pomoc przy wyborze...
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 08, 2016, 04:30:57 pm »
Masz rację, to nie Bisok. To coś nawet nie powinno nazywać się łukiem. To płaskowniki włókna szklanego oklejone skajem. Bisok przy tych wynalazkach to demon prędkości, o komforcie strzelania nie wspomnę.
Dostanie łuku Bisoka w jakim kolwiek terminie, to jak sprowadzanie smartfona z chin.
Łuki Tóth też zawierają włókna szklane (fiber glass w opisie), nie wiem ile fps wyciągają te łuki. Niema dziś dużego wyboru, albo loteria czy łuki koreańskie przyjdą z chin, czy korei, albo na wzór tradycyjne węgierskie Kasai i Tóth (Grozer ponoć badziewie już robi).