Autor Wątek: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2013rok  (Przeczytany 12164 razy)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 14, 2012, 10:45:25 pm »
Będę
Tomek
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Emtec

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 16, 2012, 10:24:21 pm »
Czyli z tego co właśnie przeczytałem na forum "bowhunting.pl" -  wbrew wcześniejszym ustaleniom, Komisja Łucznictwa Polowego odwołała organizację MP 3D.
Szkoda tylko że jako bezpośrednio zaiteresowany organizacją tych zawodów dowiaduję się o tym z forum  :o.
Proszę w takim razie o dokładne uzasadnienie tej decyzji przez przedstawiciela KŁP.
Nie widzę na dzień dzisiejszy powodów takiej decyzji.
Klub X-10 Jaworze spełnie wszystkie wymagania merytoryczne i techniczne do ich przeprowadzenia, dlatego stwierdzenia że organizacja MP zostanie przydzielona Klubowi który na to zasługuje jest dla mnie totalnie niezrozumiała ???
Adam Bisok

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 16, 2012, 11:19:51 pm »
Do pana  michasia!
 Chyba ty jesteś w tych 70 % !!!!!
Tomasz Kobuszewski

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 17, 2012, 03:31:52 pm »
Czyli w tym roku będą tylko jedne MP* 3D (IAA),...
 
...a drugie - MP 3D (FITA) jeszcze nie wiadomo kto i kiedy zorganizuje, bo KŁP PZŁucz odwołała zdeklarowanego organizatora - klub X10 Jaworze...

Czy dobrze zrozumiałem ?, bo robi się z wolna galimatias.



* - jeśli się mylę, to mnie poprawcie, ale wg mnie...
to do czego ma prawo PZŁucz,... to udzielać tytułów MP w zakresie dyscyplin FITA (WA). Nie ma natomiast żadnych praw udzielać tytułów w imieniu IFAA, ASA, IBO, IAA, NFAA... itp. Organizacja która jest zrzeszona w IAA... :)  ma prawo organizować MP 3D IAA i nadawać tytuły.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 04:59:44 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Adam Cymkiewicz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 188
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 18, 2012, 09:27:46 pm »
Piotrze nie ma galimatiasu zawody z organizujemy randze jak zwykle czyli Mistrzostwa Polski 3D, Puchar Polski 3D oraz Międzynarodowe Grand Prix, pod HDH IAA http://hdhiaa.net/home/

Zawody w zakresie sportu niekwalifikowanego mamy prawo organizować tak jak organizowaliśmy je do tej pory.

Łucznictwo 3D nie jest sportem kwalifikowanym lecz popularnym, rodzinnym. Od pierwszych zorganizowanych zawodów tego typu ich idea była właśnie taka, sport dla wszystkich, stad tak ogromna ilość kategorii sprzętowych wiekowych. Bardzo utrudniało to organizację,  pozwalało jednak rywalizować wszystkim którzy tylko mieli na to ochotę.

Polski Związek Łuczniczy związany z World Archery http://www.archery.org/ zgodnie z ustawa o sporcie ma monopol na sport kwalifikowany jakim jest Łucznictwo Olimpijskie. Inne obszary jego działania są działalnością dodatkową.

Cześć i chwała za to że powołali Komisję Łucznictwa Polowego która zapewne będzie organizowała zawody i propagowała łucznictwo inne niż tarczowe, w ramach struktur Polskiego Związku Łuczniczego.

My jednak będziemy robili to co dotychczas.

Z poważaniem

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 18, 2012, 09:32:39 pm »
I tak powinno pozostać !!!!
Tomasz Kobuszewski

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 18, 2012, 11:38:15 pm »
...chwała za to że powołali Komisję Łucznictwa Polowego która zapewne będzie organizowała zawody...
byłoby fajnie...

...My jednak będziemy robili to co dotychczas.
I tak trzymać... :)
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 08:26:50 am wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 22, 2012, 11:40:20 pm »
Witam
Nie mam zamiaru logowac sie na wszystkich forach. Zresztą wiekszość łuczników przegląda to forum. Więc napisze tak:
czytając to adresat będzie wiedział że to jet do niego !
Bardzo często posty kasowali jego autorzy żeby nie było śladu ich działalności na forum !
Następna sprawa. Jakoś przez tyle lat osobą które tak mieszają nie przeszkadzało organizowanie zawodów na regulaminie EAA i nadawanie tytułów mistrza polski itd.
Jak ktoś nie ma ochoty uczestniczyć w takich zawodach to nikt nikogo do tego nie zmusza.
Jak szanowna komisja chce organizować zawody z PZŁucz prosze bardzo będzie więcej zawodów w kalendarzu imprez i kto będzie chciał przyjechać to przyjedzie.
Na organizowanie zawodów nikt nie ma monopolu.
Tylko należy pamiętać że większość łuczników strzelających 3D to  łucznicy nie  spełniający kryteria PZŁucz.A stwarzając ograniczenia eliminuje się zawodników chcących startować w zawodach.
To ja naprawde nie wiem kogo ta komisja reprezentuje. I jaki procent łuczników strzelających 3 D.
A klub ' ARCUS' może ale nie musi być w PZŁucz. Jak narazie to zawody odbywające się w takiej formule jak dotychczas nam odpowiadają ! Jak będziemy mieli chęć to wykupimy licencje PZŁucz i będziemy startować na zawodach organizowanych przez KŁP-święte oficium :)
Nie wiem ilu ma pan znajomych strelających z łuku.
Ale jakby ktoś zrobił sonde, Kto jest za jakimi zawodami. To wtedy by się okazało jaką grupe łuczników reprezentuje KPŁ.
A najgorsze jest to że próbuje się zniszczyć to co przez tyle lat było budowane.
Szkoda że niszczą to ludzie którzy sami na to pracowali całymi latami.
Z poważaniem
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 09:14:34 am wysłana przez tomasz.k »
Tomasz Kobuszewski


tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 23, 2012, 06:55:19 am »
Witam. Łuczników w zawodach 3D startowało około 400 osób przez te kilka lat . Taka frekwencja jak w poniźszych linkach nijak się ma do wszystkich łuczników startujących w 3 D .  jasne źe nie wszyscy startują na wszystkich zawodach. Ale kilka osób nie moźe decydować o większości. Dlatego moim zdaniem powinny być zawody 3D  IAA  i zawody 3D WA-organizowane przez KŁP.  A ludzie sami zdecydują gdzie chcą startować. Więch niech kaźdy ma wybór gdzie chce startować. Dla mnie osobiście najlepiej by było jakby na wszystkich zawodach startowało by jak najwięcej ludzi.Czy 3D IAA czy 3D WA.  Wtedy będzie moźna powiedzieć źe dyscyplina ta jest coraz bardziej popularna. A zamykanie ludziom drogi przez obwarowania regulaminowe tworzy skutek odwrotny.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 07:37:39 am wysłana przez tomasz.k »
Tomasz Kobuszewski

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 23, 2012, 08:52:46 am »
Jest jeszcze inny sposób, który ja zawsze traktowałem jako właściwy i docelowy... i liczyłem, że dopracuje się formułę regulaminową, tak by PZŁucz był syty i zawodnicy cali.
Otóż byłby jeden cykl rozgrywek gdzie startują wszyscy. Podział występuje jedynie przy klasyfikowaniu - na ekranie komputera. Odrębnie przeprowadza się klasyfikację sportową zawodników FITA, odrębnie zawodników IAA. Ostatecznie napina się łuk i zwalnia cięciwę - tak samo w obu regulaminach...a punktacja, pola trafień i graniczne odległości są identyczne. Różnice występują jedynie w wymaganiach sprzętowych i formalnych (badania lekarskie, licencja PZŁucz).

Niestety dla takiego wariantu trzeba jednego warunku,...który jak zdążyłem się zorientować jest niemożliwy. Tym warunkiem jest ZGODA i WOLA WSPÓŁPRACY.
Kto ma jeszcze jakąś nadzieję...niech poczyta sobie forum towarzyskiej spółki: jopsa&partners - która nieformalnie reprezentuje PZŁucz przed społecznością. Jedna wielka megalomania i jad.

Szkoda, że zapał i powściągliwy rozsądek który widać u organizatorów z obu stron, takich jak: Adam Cymkiewicz, Adam Bisok, Darek Wyciślik...jest marnotrawiony w żenujący sposób.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 09:22:49 am wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Emtec

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 23, 2012, 02:10:28 pm »
Pisze już kolejny raz, że nikogo nie zmuszamy do przystąpienia do PZŁucz i nie ma obowiązku uczestniczenia w zawodach, które będą organizowane pod patronatem PZŁucz !!!
Podkreślam, że nie zależnie od frekwencji zawody i tak się odbędą.


http://www.forumlucznicze.pl/zawody-turnieje-imprezy-spotkania/licencja-pz%C5%81ucz-t3444.0.html