Autor Wątek: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2013rok  (Przeczytany 12356 razy)

Adam Cymkiewicz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 188
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2012, 10:41:17 pm »

Mam prośbę do kol. Adama, aby oznaczył grubszą czcionką/kolorem wszystkie zawody w harmonogramie na 1 stronie nie wymagające od uczestnika licencji i badań lekarskich.
Będzie czytelniej i jaśniej dla wszystkich.



Zaznaczyłem :)

Hungry

  • Gość
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2012, 11:45:44 pm »
Adamie, wszystkie one nie wymagają licencji?

btw. nie rozumiem po co niektórzy tak denerwują się tym, że obok siebie funkcjonować będą 2 oddzielne systemy rozgrywania zawodów. Przecież dzięki temu jest ich więcej  ;D
Zawady Field i 3D (nie WA) z ich mnogością konkurencji i kategorii wiekowych odgrywały i odgrywają ważną rolę w rozwoju łucznictwa w Polsce. Więcej osób ma możliwość liznąć nasz ukochany sport i potem być może wejść w niego głębiej   ;)

Zawody Field i 3D (wg WA) są już w ramach stricte wyczynowego sportu łuczniczego z ramami narzuconymi przez Ministerstwo i WA. Trudno, kto chce wystartować musi spełnić sportowe wymagania. Startujących na pewno na początku będzie mniej.

Koszty udziału w tych zawodach jest chyba porównywalny?

W tym roku Licencja PZŁucz to 20 zł,  badania to 50 zł (jedne wystarczą na sezon letni)  i każde startowe na zawodach to 50 zł. Dla np. 4 zawodów w roku, łączny koszt to 270 zł

Teraz drugi system. Nie wiem jak będzie w tym, ale w zeszłym roku płaciłem za 3D chyba 60 zł startowego + licencja 40 zł, co dla 4 zawodów daje 280 zł. Czy w tym będzie podobnie?

Jedyna niedogodność dla nas zawodników jest taka, że systemy nie akceptują swoich członków (licencji) i trzeba wykupić obie. Należy tu zaznaczyć, że w przypadku PZŁucz licencja jest niższa, bo organizację tą finansuje Ministerstwo.


Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2012, 01:09:30 am »
...Jedyna niedogodność dla nas zawodników jest taka, że systemy nie akceptują swoich członków (licencji) i trzeba wykupić obie...
z małą uwagą:

...w dotychczasowym systemie łucznictwa terenowego w Polsce, zawodnik, tzw. "wolny strzelec", bez klubu, jakiejkolwiek licencji, badań lekarskich, z myśliwskim łukiem...itd. był w zawodach klasyfikowany i był dopuszczony do nagród i tytułu Zdobywcy PP 3D EAA, Mistrza Polski 3D EAA,... (obecnie EAA nazywa się IAA). I mam nadzieję, że tak pozostanie.

W przypadku tytułów Zdobywcy PP 3D(field) FITA, Mistrza Polski 3D(field) FITA,
...niestety "wolni strzelcy", nielicencjonowani i w dodatku ciężko chorzy  ;) (tzn. nie przebadani przez sportowego lekarza) lub nie posiadający sprzętu FITA...są bez szans na klasyfikację,...chyba że stworzy im się jakąś klasyfikację fikcyjną, by ich przyciągnąć do biura zawodów.

Pomimo to, zainteresowanie PZŁucz'u dyscyplinami terenowymi, to b. dobry objaw,...mam nadzieję, że przynajmniej już zrzeszeni w PZŁucz, będą licznie startować w nowych dyscyplinach.

A pozostali zawodnicy mają w rezultacie więcej możliwości i wolny wybór. Skutecznie trafiać do celu trzeba i w zawodach IAA i w turniejach FITA.

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 11:01:30 am wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2012, 05:44:07 am »
Chyba zainteresowanie PZŁucz przejawia się tylko ściąganiem kabzy z kogo się da. Źeby zasilać swoje konto ! 
Tomasz Kobuszewski

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2012, 07:55:45 am »
Z tymi badaniami lekarskimi co pół roku to chyba jakaś przesada i żart. Badania okresowe potrzebne do wykonywania zawodu są rzadziej robione a tu takie dziwy...Osobiście się cieszę ,że zostaje również stara formuła przeprowadzania zawodów. Wymóg posiadania licencji przez PZłucz przez każdego startującego to dla mnie również nacisk i presja na potencjalnych zawodników a przy okazji kolejna kaska dla związku. Nie mam zamiaru przymusowo należeć do żadnej organizacji po to tylko by mieć mozliwość udziału w zawodach 3D. Jeśli tak ma wyglądać popularyzacja tej dyscypliny łuczniczej w Polsce to czarno to widze.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2012, 07:38:23 pm »
Chciałbym jako organizator Mistrzostw Polski 3D FITA zadać na tym forum pytanie:
Ile osób jest zainteresowanych wzięciem udziału w w/w zawodach.
Bardzo prosze o poważne wpisy bez zbędnych komentarzy.

Chciałbym po prostu wiedzieć czy jest sens ich organizacji.

Pozdrawiam
Adam Bisok

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2012, 08:01:41 pm »
Ja na 100%.

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2012, 08:17:20 pm »
Jak trzeba będzie mieć badania i licencje PZŁucz to ja z rodzinką napewno nie przyjade!
Tomasz Kobuszewski

sts

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 14, 2012, 08:56:07 pm »
 Jeżeli stare zasady to będę lecz jeżeli trzeba mieć licencje + badania lekarskie albo jeszcze bycie jako 5 koło u wozu to sory nie.
 PB-HB   Apacz






-
Samick SKB 55#

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2012, 08:57:20 pm »
Będę 5 maja na zawodach
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 09:00:03 pm wysłana przez bodzio-Bogdan Guminski »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Walker

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2012, 09:15:26 pm »
Przemo i Mikołaj Walkowscy ,będziemy.

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 14, 2012, 09:34:06 pm »
Spełniam wszystkie warunki i mam odpowiedni sprzęt... ale nie wiem czy dam radę czasowo i finansowo... jeździć na wszystkie MP i PP organizowane w tym roku w łucznictwie.
W dyscyplinie 3D - na pewno wybiorę ten turniej, gdzie w mojej kategorii wiekowo-sprzętowej będzie większa konkurencja i trudniejsze miejsce na podium... i przede wszystkim gdzie będę mógł strzelać do figur - myśliwskim łukiem (sportowy zachowam na terenową tarczówkę - field)...
Anarchy, Conquest Apex 8

Ziemowit Tokarski

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 14, 2012, 09:53:46 pm »
Witaj Adamie :) ja i Karina na pewno przyjedziemy  na zawody organizowane przez Ciebie. Prawdopodobnie przywieziemy dodatkowo 2 zawodników. Ale ponieważ nie będziemy mieli ani licencji ani badañ lekarskich - ograniczymy się do kibicowania startującym i postrzelamy gdzieś na boku do maty.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 10:04:22 pm wysłana przez ZIEMOWIT TOKARSKI »
BEAR CARNAGE 70 #
VIPER PREDATOR MICROTUNE
QAD ULTRA REST HDX
A/C/C PRO HUNTING 300
TRUBALL LOOP MASTER

Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 14, 2012, 10:04:14 pm »
MP 3D FITA - wierzę, że do czasu zawodów, zdążę (i zdążymy, jako A3D Toszek) wszystko dostosować i pozałatwiać, dlatego:

ja, Roman Krupa - napewno tak
A3D Toszek - myślę, że tak
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 10:12:13 pm wysłana przez rommi - Roman Krupa »

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

Hungry

  • Gość
Odp: Aktualny kalendarz zawodów 3d na 2012rok
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 14, 2012, 10:15:52 pm »
ja na peno tak :)
A ile było w zeszłym roku? Pewnie można liczyć na powtórkę obsady?

Pomysł, by 5 maja w sobotę były zawody 3D.pl a w niedzielę zawody 3D.WA jest wg mnie bardzo dobry

BO NAJWIĘKSZE W TYM WSZYSTKIM SĄ KOSZTY DOJAZDU !!!!!!!!!!.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2012, 03:06:03 pm wysłana przez Darek Gawryś »