Autor Wątek: "łuk" sportowy Eraser  (Przeczytany 25117 razy)

Len

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: "łuk" sportowy Eraser
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 04, 2012, 09:48:27 pm »
Czytam, to czytam, jednak teoria nie zawsze wystarcza :/

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: "łuk" sportowy Eraser
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 04, 2012, 09:50:52 pm »
a kto powiedział że przeczytałem ? przeczytałem ok 20linijek i już sie coś dowiedziałem więc to wszystko to jak encyklopedia

jutro sie zato wezme i juz was głupimi pytaniami dręczyć nie będę ^.^
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Len

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: "łuk" sportowy Eraser
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 05, 2012, 02:43:58 pm »
Dzięki wam dowiedziałem się jak powinienem zamontować ramiona łuku, jak założyć  cięciwę i że mój łuk to nędzna zabawka, którą nic się nie nauczę. Mimo wszystko dziękuje wam za tak liczne porady i posty.

Strzałka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: "łuk" sportowy Eraser
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 05, 2012, 08:19:36 pm »
"mogłabyś sprecyzować swoje pytanie ? co znaczy w odwrotną stronę ?
Do strzelania z palców strzały powinny być oklejone w leżące "Y"
Strzały osoby leworęcznej mają po założeniu na cięciwę lotkę prowadzącą ułożoną po prawej stronie i prostopadle do cięciwy..."


Faktycznie poplątałam  :-\. Generalnie chodziło mi o to, że lotki nie są klejone prostopadle do promienia, lecz minimalnie pod kątem. Lepiej widać to na moich strzałach drewnianych. Nazywa się to chyba offset, jeśli dobrze pamiętam pewien wątek o oklejaniu strzał. I nie wiem, czy jest różnica w czystym wyjściu strzały przy lotkach klejonych 'w lewo' i 'w prawo'.

N

  • Gość
Odp: "łuk" sportowy Eraser
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 05, 2012, 09:13:48 pm »
Faktycznie poplątałam  :-\. Generalnie chodziło mi o to, że lotki nie są klejone prostopadle do promienia, lecz minimalnie pod kątem. Lepiej widać to na moich strzałach drewnianych. Nazywa się to chyba offset, jeśli dobrze pamiętam pewien wątek o oklejaniu strzał. I nie wiem, czy jest różnica w czystym wyjściu strzały przy lotkach klejonych 'w lewo' i 'w prawo'.

W zasadzie to posłużyłem się wtedy skrótem myślowym- bo nie ma strzał dla osób prawo albo leworęcznych - w zależności od potrzeb wystarczy je po prostu ... obrócić ;)

W kwestii różnic związanych z offsetem w którym lotki ustawione są pod dodatnim bądź ujemnym kątem względem powietrza :
W przypadku stosowania podstawki uchylnej offset (zarówno lewy jak i prawy) może powodować pewne problemy z czystością wyjścia strzały...
i podejrzewam że to właśnie jest przyczyna całego "nieszczęścia" ;)...

Myślę że lotki ustawione pod zerowym kątem czyli równolegle do osi promienia rozwiązałyby je :) tak jak i delikatniejsza podstawka np. metalowa.

Offset daje co prawda korzyści w postaci lepszej i szybszej stabilizacji strzały na mniejszych dystansach ale jednocześnie odbiera jej prędkość i zasięg, wyższa parabola wymusza też wyższy punkt celowania...

Jeśli jednak ktoś decyduje się na jego zastosowanie to zdecydowanie korzystniejszy jest prawy...choćby ze względu na groty które mają wtedy tendencję do samo dokręcania ;)

PS
A gdzie kupowałaś swoje strzały ?
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 09:40:06 pm wysłana przez N »

Strzałka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: "łuk" sportowy Eraser
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 06, 2012, 06:40:31 pm »

PS
A gdzie kupowałaś swoje strzały ?

Beman Flash w CentrumŁuczniczym, a
te drewniane w pewnym "myśliwskim" sklepie w moim małym mieście. Ten sklep nie istnieje już od około 3 lat  ;D. Strzały wyglądają na solidne, ale dzisiaj wiem, że to był czysty wyzysk - 30zł za sztukę. >:( Pamiętam, jak z podziwem patrzyłam na zawieszony na ścianie "profesjonalny"  "łuk do polowania". Dla mnie pewnie za silny... Zielony, z takim ładnym napisem "NOVA" :D
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2012, 06:42:06 pm wysłana przez Strzałka »

kazelotus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: "łuk" sportowy Eraser
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 28, 2012, 10:55:11 am »
napisze wam co mnie dziś rozśmieszyło  ;D
bo od kąd mam łuk NOVA, to mojego kuzyna (ma 13lat)
bardzo łucznictwo zainteresowało, i mówi że kupi sobie łuk ale troche słabszy bo mój jest dla niego za silny :D
i nic mi nie mówił i dziś byłem u niego bo prosił żebym do niego przyjechał i pokazuje mi swój łuk jaki zamówił xD

http://allegro.pl/luk-klasyczny-barnett-lil-sioux-15-lb-gratisy-i2078485106.html
ten zamówił, tylko że mowi że jest głupi bo myślał że to bloczkowy, a to jest klasyczny XD XD

to ja mu mówie, ja pójde do lasu urwe gałąź i będę miał 2x stabilniejszy , mocniejszy i celniejszy :D

no mowie wam, poprostu jakieś żarty XD XD ;D


  Ano dobre, dobre, polewka gwarantowana :D  Ja wiem, że się z innych śmiać nie wypada, ale ... ech, ma młotek tupet, oj ma :o

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: "łuk" sportowy Eraser
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 02, 2012, 07:08:42 pm »

PS
A gdzie kupowałaś swoje strzały ?

Beman Flash w CentrumŁuczniczym, a
te drewniane w pewnym "myśliwskim" sklepie w moim małym mieście. Ten sklep nie istnieje już od około 3 lat  ;D. Strzały wyglądają na solidne, ale dzisiaj wiem, że to był czysty wyzysk - 30zł za sztukę. >:( Pamiętam, jak z podziwem patrzyłam na zawieszony na ścianie "profesjonalny"  "łuk do polowania". Dla mnie pewnie za silny... Zielony, z takim ładnym napisem "NOVA" :D

z ładnym napisem NOVA?
ja mam łuk , dla ciebie z pewnością za silny, taki do polowań
tylko że bez tego napisu ;D

*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Strzałka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: "łuk" sportowy Eraser
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 02, 2012, 07:17:24 pm »
tylko że bez tego napisu ;D



A więc wyjaśniam, że istnieje również wersja z napisem.

...dla ciebie z pewnością za silny...
Nie przeczę  ;)

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: "łuk" sportowy Eraser
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 02, 2012, 07:47:01 pm »
niee, ja tylko zacytowałem twe "słowa" zebyś wiedziała o jaki łuk chodzi , ale naciągnąć to byś naciągnęła , zależy ile razy ;)
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro