Autor Wątek: Mathews Mission Craze.......... ?????  (Przeczytany 14653 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2015, 07:43:01 pm »
Kup golasa i dokup lepszy osprzęt osobno. I moim zdaniem są znacznie lepsze łuki w tym przedziale cenowym.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 14, 2015, 08:29:43 pm »
wszystko zależy do czego ma ten łuk Ci służyć, jego główną żeby nie powiedziec jedyną zaletą jest bardzo duży zakres regulacji siły oraz długości naciągu.

Czyli można go ustawić pod dziecko, dziewczynę czy dorosłego faceta. Ale jak ktoś jest dorosły (już nie rośnie) i szuka łuku dla siebie to akurat długość naciągu jest stała i zakres regulacji 50-60# jest w większości przypadków wystarczający.

Za tę kasę to poszukałbym lepszego używanego, nawet gdybym miał trochę dołożyć.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 14, 2015, 08:45:37 pm »
Jak na pierwszy bloczek szukając w cenach do 1500 to pomyślał bym o
 http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/682,luk-bloczkowy-pse-fever-2014
Raczej nie jest to zły łuk jak na te pieniądze. I można wtedy pomyśleć o osprzęcie...
I po przeczytaniu tego wątku darował bym sobie CRaZE
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2015, 08:49:52 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Dariusz Konieczny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2015, 10:22:36 pm »
Dziękuje za wszystkie rady ale niestety każdy ma jakąś swoją propozycję i tutaj trudno podjąć decyzję.

Co do używki ,każda ma jakąś historię i swoje "mankamenty i przyzwyczajenia" jako początkujący strzelec nie wyłapie takowych i wolałbym się uczyć na swoich błędach od podstaw niż na czyichś.
Co do regulacji to pewnie ustawie raz fakt ale podoba mi się jego kompaktowość z drugiej strony ,będzie czesto jeździł tu i ówdzie.

Co do PSE Fever ,raczej nie jest zły czy nie jest zły bo jest w tej opini wątpliwość. Z czego wynika ,na czym polega przewaga?

Jestem początkującym kierowcą nie szukam bolidu F1 bo zwyczajnie mnie przerośnie ,roztrzaskam go i tyle z tego będzie ;)

Właściciel łuku twierdził że owszem są lepsze ale na początek starczy ,później i tak wymienię na inny wg nabytego doświadczenia. Ludzie używają go do polowania oraz na początku postu widać że pani na zdjęciu jest zadowolona a autor postu uważa go jako "może być".
Czytam różne artykuły i opisy aczkolwiek niektóre z nich jakby odnosiły się do strzelców już z doświadczeniem. Ja go nie mam więc nie jestem w stanie określić się czy ten "parametr ,długość itd" są dla mnie dobre a z tego strzelałem i dobrze mi szło  ;D nie będę się upierał przy nim ale wolałbym jakąś argumentację.
W wolnej chwili uderzam do pobliskiego klubu strzeleckiego popytać o to samo ale staram się zebrać jakieś info gdzie się da.
Pzdr.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 14, 2015, 10:49:27 pm »
Właśnie problem w tym że kupujesz łuk za trudny jak na początek. Powinieneś kupić łuk ze zdecydowanie większym ATA. Setki razy ten temat był poruszany na forum.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Dariusz Konieczny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2015, 06:49:22 am »
Niestety nie przemieliłem wszystkich tematów. Zacząlem od tematów typu pierwszy łuk itd. No i jak zwykle zgody w narodzie nie ma.

Jak duża ma być ta wartość ,sprawdzałem niektóre łuki które proponowali inni i ta wartość wynosiła 304 PSE Fever ,308 RAZOR EDGE Diamond by Bowtech. Nie wiem jak się do tego odnieść.
Jakiś link też byłby pomocny.
Jak nim strzelałem skupienie miałem dość dobre (jak na amatora podobno) ,trudności nie miałem ,błędy na pewno ale przecież chcę dopiero zacząć.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2015, 08:05:09 am »
Kolega Jaco to miał na myśli ten parametr ATA czyli Axle To Axle    32″ dla Fever, a w Mission Craze to jest ledwo 28", więc są to krótkie łuki i z tej racji trochę trudniejsze, mniej wybaczalne itp. Już taki PSE Vision ma ATA 33", a np. moja tarczówka Apex7 to ATA jest 38" a nie jest to wcale najdłuższe ATA.

Zabawę to można mieć z każdym z tych łuków, ale jak chcesz bardziej tarczowo strzelać to szukaj innego łuku niż też przez Ciebie wymienione. A jak ma być zabawa i strzelanie do kartonu, butelek z napojami, baloników itp. to te każdy da radę.

Te łuki z tak dużym rozrzutem regulacji to generalnie są kupowane dla dzieci które rosną, zaczynają strzelać z małą siła naciągu i zaczynają z niższym wzrostem.

A co do używek z forum, to naprawdę trafiają się tu niezłe łuki w bardzo dobrym stanie i o kilka klas lepsze od tych wymienianych. Natomiast sam zakup łuku to jest mniej więcej połowa kasy jaką trzeba wydać na kompletny zestaw to i budżet trzeba dobrać do łuku albo łuk do budżetu.
 
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 15, 2015, 12:10:20 pm »
Odpowiedz sobie na pytanie czy wolisz łuk celniejszy? Czy szybszy? Jeśli celniejszy to bierz coś z jak największym ATA i BH. Oczywiście takie łuki często kosztują swoje, więc jeśli budżet ogranicza to wybierz coś z tanich myśliwskich 32-33 ATA.
Prędkość jest mało istotna, wszystko co nie spada poniżej 300fps IBO będzie ok.

Mój łuk dla przykładu ma prawie 41 ATA.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 12:15:09 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tavot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2016, 01:07:24 am »
A ja bym chciał powiedzieć, że Matchews Mission Craze dal mi więcej radochy niż te wasze wszystkie burżujskie, luksusowe łuki. Nie chce nikogo obrażać. Ale ja na Craze'a zbierałem 5 lat i uważam, że to najlepiej wydane pieniądze w moim życiu. Przetrwał SUCHY STRZAŁ!!! Biorę go gdzie tylko mogę a był ze mną naprawdę w wielu miejscach. I wiele przeżył jak podeptania, upadki z piętra, kąpiele itp... no i ten suchy strzał a strzela dalej :) I mimo, że jestem samoukiem to mam swoje male sukcesy... Usłyszałem tu wiele dobrych rad ale weźcie pod uwagę, że są tu czasami ludzie najzwyczajniej w świecie biedni, jak ja... i taki SZALONY to takie coś do wszystkiego, wystarczy trochę determinacji.
tradycujny Robin 30 lbs (nieżyje)
Mathews Mission Craze RH 15-70 Lbs
Touchwood Taipan 50 Lbs

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2016, 06:15:54 am »
Szwagier też się tłumaczył jak wpadl z dziewczyną na dyskotece że to ta jedyna.

A mówiąc poważnie to cieszę się że jesteś tak bardzo zadowolony z tego łuku natomiast nie uważam żeby był to powód do bagatelizowania lukow wyższej klasy.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 25, 2016, 06:53:36 am »
Punktem wyjścia przy każdym zakupie sprzętu sportowego do realizacji swojego hobby jest budżet i na ile można go przekroczyć ;-)
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 25, 2016, 12:35:25 pm »
Cytuj
Matchews Mission Craze dal mi więcej radochy niż te wasze wszystkie burżujskie, luksusowe łuki.

Skąd wiesz? ;)

A firma nazywa się Mathews.

Cytuj
Usłyszałem tu wiele dobrych rad ale weźcie pod uwagę, że są tu czasami ludzie najzwyczajniej w świecie biedni, jak ja... i taki SZALONY to takie coś do wszystkiego, wystarczy trochę determinacji.

I? Dalej uważam że są lepsze łuki za ta cenę i nie widzę w tym nic złego.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 12:39:04 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Andrzej_w

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 25, 2016, 04:31:16 pm »
Kupiłem Mathews Mission Craze jako pierwszy łuk i miałem kupę radochy ze strzelania z niego.Moim skromnym zdaniem nie ważne z czego się strzela,czy z łuku za 300 czy 7000 zł. Najważniejsze mieć ze strzelania radochę. 
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 05:11:25 pm wysłana przez Andrzej_w »
Hoyt Podium-X  27"  54#
Hoyt Alpha Elite 27 '54#
Shibuya Ultima+ CBE 0,75
Arrow Rest Arc System MonoRest
AAE PRO BLADE
T.R.U BALL The Incredible / ARC SYSTEME INDEX

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 25, 2016, 04:41:09 pm »
Nikt nie mówi ze to zły łuk, po prostu widać kolega poczuł się urażony tym że niektórzy go odradzają na początek i się lekko sfrustrował odkopując wątek sprzed roku;) Niemniej za tą lub podobną cenę można mieć łuk z lepszym gripem, większym ATA itd. I to wszystko.

Cytuj
Przetrwał SUCHY STRZAŁ!!!


niejeden łuk przetrwał suchacza i niejeden jeszcze przetrwa, to nic wyjątkowego

Cytuj
I wiele przeżył jak podeptania, upadki z piętra, kąpiele itp

Jak można tak traktować sprzęt  :o
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 04:45:08 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 25, 2016, 04:57:42 pm »
Kupiłem Matchews Mission Craze .....

MATHEWS - proszę nie profanować....to kultowa firma.

Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.