Autor Wątek: regulamin 3D EAA aktualizacja  (Przeczytany 23849 razy)

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: regulamin 3D EAA aktualizacja
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2008, 06:43:07 pm »
Witam,

Wciąż nie mam odpowiedzi od EAA, ale mam odpowiedź Petra Pagacika (sędziego międzynarodowego).
Stwierdził po prostu, że coś się tym Austriakom pokiełbasiło... I tyle. Czyli błąd w opublikowanej wersji regulaminu.

Czyli organizujemy zawody z zachowaniem tych samych definicji sprzętowych jak w zeszłym roku.
Oczywiście dalej będziemy naciskać na EAA - ale prawdopodobnie nic nie załatwimy przed zawodami w Austrii (druga połowa kwietnia). Wiem,  że ktoś od nas się tam wybiera, więc będzie okazja wyjaśnić te wątpliwości na miejscu.

Pozdrawiam
Maciek

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: regulamin 3D EAA aktualizacja
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 19, 2008, 02:11:59 pm »
Witam,

Osoba, dzięki uprzejmości której zostało zrobione tłumaczenie regulaminu zadeklarowała się, że jeśli to potrzebne i może rozwiać wątpliwości (wyklarować sytuację) dotyczącą kategorii "tradycyjnych" może załatwić tłumaczenie regulaminu (wersja niemiecka) przez tłumacza przysięgłego.
Nie znam niemieckiego stąd opieram się na wypowiedzi Abrata
"mamy zgrzyt ponieważ regulamin w wersji niemieckiej nie odpowiada wersji angielskiej."
Jeżeli się na to zdecydujemy - musi się znaleźć osoba która zna słownictwo "łucznicze" niemieckie. Zarówno tradycyjne jak i sportowe, compund.

Abrat - dziękujemy za pomoc, prosiłbym Cię o kontakt ze mną na priv - dopracujemy regulamin po angielsku (jeżeli go będziemy dłubać dalej, chyba że Federacja coś wyjaśni - tutaj zwracam się do Maćka) tak żeby było wszystko OK.

Tak więc - jeśli tłumaczymy z niemieckiego czekam na akces osób które mogły by pomóc.

Pozdrawiam
Dawid
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2008, 02:27:50 pm wysłana przez Herr Otto Flick »

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: regulamin 3D EAA aktualizacja
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2008, 10:44:41 pm »
Hej
Nie ma potrzeby tłumaczyć z niemieckiego ponieważ regulamin (in Deutsch) na stronie EAA 3D jest w ogóle od początku nie aktualizowany. Aktualny jest po Angielsku.

To ja proponuję aby były tak jak w ubiegłym roku (czyli oddzielnie Bowhunter compound i bowhunter recurve/czy olimpic) ale tradycyjne wg najnowszego, czyli z PB - HB.

A reszta odezwę się na priva.

pozdr.
Abrat
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: regulamin 3D EAA aktualizacja
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2008, 11:11:19 am »
Witam,

Dostałem odpowiedź od głównego sędziego EAA. Nie jest specjalnie konkretna - nie odpowiada na nasze problemy. Ale męczę dalej. Wklejam tą korespondencję tutaj, uważam bowiem, że nie jest to "prywatna poczta" i czuję się do tego upoważniony. Sukcesywnie będę uzupełniał ten wpis w miarę rozwoju sytuacji (poprzez edycję.) Wklejam chronologicznie:

1. Moje pierwsze zapytanie:

"I would like to ask you about article 8.2.3 of the rules. It describes Hunter bow specifications. Within Polish organisation we concluded,that this article seems to describe Hunter Compound bow. Although it is not stated clearly. What is more, there is no article that would describe recurve hunter bow. Was it intentional to put both Recurve hunter and compound hunter bows into one basket?
 Recurve bow is normally no match to compound one so we suspect there is a mistake in published rules. Could you please check it and respond?"


2. Odpowiedź:

"As Headjudge i want to try to give you the answer to your questions.
Question about article 8.2.3:
you are right, this article discripes also Hunter Compound bow categorie;
years before there were two categories: 3D and Hunter; this two were put together in " Men Hunter 3D;
Question about Recurve bow:
this shooters style ist descriped within article 8.2.6 for men and 8.2.8 for women if possible
I hope ican help you / if you have any more questions about the rules please ask!"


Skoro zachęcił do dalszych pytań, oto one:

3. Moje drugie zapytanie:

"Thank you for your response. Although I still have more thoughts:
1. There is a separation between CU (compound unlimited) and CH (compound hunter). Differences are clear. In CH - no part of the bow can exceed 12 inches, sight pins are fixed etc...
2. Regarding recurve bows we have similar situation: Recurve olimpic bow setup is precisely described. But there is also (very popular in US) recurve hunter class bow. Its parameters are exactly as compound hunter... but it is still a recurve bow!!!!
EAA rules do not distinguish those classes - which we consider wrong.
There should be
CU - compound unlimited
CH - compound hunter
RO - Recurve olimpic
RH - recurve hunter
TR... - various styles of traditional bows. Already explained in rules so no adjustments are necessary.
Why do we think those classes should be separated? In short, by comparing results of last year tournaments organised in Poland:
1. CU scores better than CH
2. RO scores better than RH
3. RH is no match to CH (no chance for competition. CH is much more precise bow)
4. TR (various) are class of their own. No TR competitor even approaches to "average or poor" scores for CH, RO or RH bow. And if put together with RH - RH most likely wins having better equipment (sight, stabilisation etc.). TR does not use those accesories.
Therefore our conclusion is that only the separation of those different classes provides equal rights to competitors. Otherwise some of archers (RH especially)have small chance to win or take top 3 places.


4. Dodano 3.04.2008 - druga odpowiedź:

i just can say that recurve hunter (pins....) shoot within the olympic;
for the season 2008 the rules and styles are fixed; the eaa has every year in october - november a meeting of the board of directors where changes can be discussed and can decided;
so if we want to change the style its necessary to write a proposal to the board of directors and maybe it will be changed for the next year;
so we are always happy to welcome new members with new ideas and proposals;
maybe it is possible for you to join our first EAA Cup in vorau, where most of the directors will come to;


Przepraszam, że nie tłumaczę (nie chce mi się  ;D ) i uprościłem formatowanie - by wpis nie był za długi.

Na razie tyle. Proszę o komentarze - o ile nie wyczerpałem tematyki

Pozdrawiam
Maciek

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 07:14:48 pm wysłana przez msl72 »

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: regulamin 3D EAA aktualizacja
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2008, 09:03:04 pm »
Temat wyczerpany, moim zdaniem klarownie i dokładnie. Jesli tego nie zrozumiją to ja nie rozumiem  ;D .
Najwyraźniej sędzia główny nie widział łuku recurve bowhunter, może mu wysłać fotki łuków odpowiadających TR-BH i RH?

Na pucharze Olzy trzeba robić tak aby było z sensem :)

A na marginesie to ... a nie ma co ględzić ale co to za sędzia główny.

Pozdrawiam
Abrat
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: regulamin 3D EAA aktualizacja
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2008, 07:18:46 pm »
Witam,

Dodałem drugą odpowiedź od Austriaków. Wkleiłem do mojego poprzedniego posta (tego długiego). W tym roku zmian w regulaminie już nie będzie. Ale nie wykluczają zmian w przyszłości. To chyba wyczerpuje ten temat do końca roku (sezonu).

Pozdrawiam
Maciek