Tematy ogólne > wszystkie inne tematy związane z łucznictwem ;)

książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY

(1/7) > >>

Hungry:
tytuł: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
Auror: Dariusz Gawryś - czyli ja  :)
 
Książka jest już dostępna   w dobrych sklepach łuczniczych
Jej cena detaliczna = 39 zł



Dalej znajdziecie fragmenty książki:


Od autora:
Łuk bloczkowy łączy w sobie zaawansowaną technikę z tradycją łuczniczą. To połączenie umożliwia wyjątkowo wysoką skuteczność strzału, przewyższającą to, co oferują łuki tradycyjne i klasyczne. Ale nawet tak doskonały łuk sam nie strzela, a jego nieodzownym dopełnieniem jest łucznik. To łucznik decyduje o celności strzału, wykorzystując w lepszy lub gorszy sposób możliwości oferowane przez łuk.
Kiedy brałem po raz pierwszy prawdziwy sportowy łuk do ręki, nie spodziewałem się, że już nigdy nie rozstanę się z nim i że stanie się on tak istotną częścią mego życia. Rozpocząłem od strzelania z łuku klasycznego. Z łuku bloczkowego strzelam zaledwie od 2000 roku. Taka zmiana jest dość często spotykanym scenariuszem wśród łuczników. Nie znaczy to jednak, że każdy, kto chce rozpocząć strzelanie z łuku bloczkowego musi najpierw posmakować łuku klasycznego. Na pewno jest wtedy dużo prościej, gdyż nie trzeba uczyć się od podstaw.
Ani wiek, ani płeć, ani warunki fizyczne nie determinują możliwości rozpoczęcia przygody z łukiem bloczkowym. Potrzebne są tylko szczere chęci, zapał, wolny czas, dobrze dobrany łuk i nauczyciel.
W książce tej staram się przedstawić kompendium początkowej wiedzy o strzelaniu z łuku bloczkowego, zaczynając od jego właściwego doboru i dostrojenia, poprzez technikę strzelania, sposoby trenowania, aż do sportowego współzawodnictwa.
Sam przeszedłem te wszystkie etapy trochę na ślepo, dokonując wielu przypadkowych decyzji, ucząc się na własnych, czasami kosztownych błędach, szukając drogi do wysokich wyników i osiągnięć sportowych. Pamiętam jak przez długi czas (zbyt długi) gromadziłem potrzebną mi wiedzę. Spowodowane było to brakiem dostępu do trenera specjalizującego się w tej, dość nowej w Polsce, dyscyplinie sportu oraz brakiem jakichkolwiek opracowań w języku polskim. Dlatego wiedzy poszukiwałem w wielu obcojęzycznych wydawnictwach, przeszukiwałem Internet, gdzie można znaleźć opinie i przemyślenia chcących dzielić się swoją wiedzą łuczników. Przede wszystkim jednak rozmawiałem z wieloma bardziej doświadczonymi kolegami w kraju i za granicą. Stopniowo zdobywane w ten sposób informacje starałem się zweryfikować w praktyce.
Ta książka ma sprawić, że moim następcom będzie dużo łatwiej. Zapraszam do jej lektury tych wszystkich, którzy przymierzają się do kupna pierwszego łuku i rozpoczęcia swojej przygody z łukiem bloczkowym oraz tych, którzy już ją rozpoczęli. Sądzę że każdy, bez względu na stan łuczniczego zaawansowania, znajdzie w tej książce coś ciekawego dla siebie.

Spis treści:
6    Od autora
8    Wstęp
9    Historia łuku bloczkowego
I Sprzęt łuczniczy
13    Łuk bloczkowy
23    Podstawka
24    Celowniczy układ optyczny
26    Stabilizatory
28    Strzały
32    Spusty
34    Inne akcesoria
36    Podstawowe narzędzia i preparaty łucznicze
II Przygotowanie sprzętu
39    Wstępne ustawienie łuku
49    Zaawansowane strojenie łuku
57    Przygotowanie strzał
59    Konserwacja sprzętu
III Jak strzelać
61    Droga do perfekcji
62    Technika
74    Psychika łucznika
IV    Na poważnie
77    Trening
80    Ćwiczenia fizyczne (bez łuku)
89    Wizualizacja
V Dodatki
91    Analiza statystyczna wyników
94    Jak radzić sobie z czynnikami atmosferycznymi?
95    Strzelanie na różne dystanse
96    Bezpieczeństwo
101    Dyscypliny łucznictwa bloczkowego
105    Zawody w Polsce
108    Porady praktyczne
109    Słownik pojęć łuczniczych
111    Bibliografia

pio:
Wspaniale.. Gratuluję wydania swojej książki w nowym roku z chęcią zamówię.  :)

Marek Tessarzik:
Super! Gratuluje!

PK:
Gratulacje Darku,
Liczę na choć krótką dedykację w moim egzemplarzu... ;)

Hungry:

--- Cytat: Piotr Kociołek w Grudzień 06, 2011, 06:39:08 pm ---Gratulacje Darku,
Liczę na choć krótką dedykację w moim egzemplarzu... ;)

--- Koniec cytatu ---

ależ oczywiście :)

aczkolwiek mam nadzieję, że większość nakładu trafi do tych najbardziej początkujących, albo szczególnie tych co jeszcze nie wiedzą że będą strzelać z bloczka :)
Taki jest cel mojej książki, by wesprzeć rozwój łucznictwa bloczkowego w Polsce.
Starałem się, a jak wyszło, ocenicie sami ...

Książka jest wydana za własną kasę i mam nadzieję, że przychody z jej sprzedaży zbliżą sie do kosztów produkcji  :-X

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej