Autor Wątek: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY  (Przeczytany 24194 razy)

Hungry

  • Gość
książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« dnia: Grudzień 06, 2011, 03:50:10 pm »
tytuł: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
Auror: Dariusz Gawryś - czyli ja  :)
 
Książka jest już dostępna   w dobrych sklepach łuczniczych
Jej cena detaliczna = 39 zł



Dalej znajdziecie fragmenty książki:


Od autora:
Łuk bloczkowy łączy w sobie zaawansowaną technikę z tradycją łuczniczą. To połączenie umożliwia wyjątkowo wysoką skuteczność strzału, przewyższającą to, co oferują łuki tradycyjne i klasyczne. Ale nawet tak doskonały łuk sam nie strzela, a jego nieodzownym dopełnieniem jest łucznik. To łucznik decyduje o celności strzału, wykorzystując w lepszy lub gorszy sposób możliwości oferowane przez łuk.
Kiedy brałem po raz pierwszy prawdziwy sportowy łuk do ręki, nie spodziewałem się, że już nigdy nie rozstanę się z nim i że stanie się on tak istotną częścią mego życia. Rozpocząłem od strzelania z łuku klasycznego. Z łuku bloczkowego strzelam zaledwie od 2000 roku. Taka zmiana jest dość często spotykanym scenariuszem wśród łuczników. Nie znaczy to jednak, że każdy, kto chce rozpocząć strzelanie z łuku bloczkowego musi najpierw posmakować łuku klasycznego. Na pewno jest wtedy dużo prościej, gdyż nie trzeba uczyć się od podstaw.
Ani wiek, ani płeć, ani warunki fizyczne nie determinują możliwości rozpoczęcia przygody z łukiem bloczkowym. Potrzebne są tylko szczere chęci, zapał, wolny czas, dobrze dobrany łuk i nauczyciel.
W książce tej staram się przedstawić kompendium początkowej wiedzy o strzelaniu z łuku bloczkowego, zaczynając od jego właściwego doboru i dostrojenia, poprzez technikę strzelania, sposoby trenowania, aż do sportowego współzawodnictwa.
Sam przeszedłem te wszystkie etapy trochę na ślepo, dokonując wielu przypadkowych decyzji, ucząc się na własnych, czasami kosztownych błędach, szukając drogi do wysokich wyników i osiągnięć sportowych. Pamiętam jak przez długi czas (zbyt długi) gromadziłem potrzebną mi wiedzę. Spowodowane było to brakiem dostępu do trenera specjalizującego się w tej, dość nowej w Polsce, dyscyplinie sportu oraz brakiem jakichkolwiek opracowań w języku polskim. Dlatego wiedzy poszukiwałem w wielu obcojęzycznych wydawnictwach, przeszukiwałem Internet, gdzie można znaleźć opinie i przemyślenia chcących dzielić się swoją wiedzą łuczników. Przede wszystkim jednak rozmawiałem z wieloma bardziej doświadczonymi kolegami w kraju i za granicą. Stopniowo zdobywane w ten sposób informacje starałem się zweryfikować w praktyce.
Ta książka ma sprawić, że moim następcom będzie dużo łatwiej. Zapraszam do jej lektury tych wszystkich, którzy przymierzają się do kupna pierwszego łuku i rozpoczęcia swojej przygody z łukiem bloczkowym oraz tych, którzy już ją rozpoczęli. Sądzę że każdy, bez względu na stan łuczniczego zaawansowania, znajdzie w tej książce coś ciekawego dla siebie.

Spis treści:
6    Od autora
8    Wstęp
9    Historia łuku bloczkowego
I Sprzęt łuczniczy
13    Łuk bloczkowy
23    Podstawka
24    Celowniczy układ optyczny
26    Stabilizatory
28    Strzały
32    Spusty
34    Inne akcesoria
36    Podstawowe narzędzia i preparaty łucznicze
II Przygotowanie sprzętu
39    Wstępne ustawienie łuku
49    Zaawansowane strojenie łuku
57    Przygotowanie strzał
59    Konserwacja sprzętu
III Jak strzelać
61    Droga do perfekcji
62    Technika
74    Psychika łucznika
IV    Na poważnie
77    Trening
80    Ćwiczenia fizyczne (bez łuku)
89    Wizualizacja
V Dodatki
91    Analiza statystyczna wyników
94    Jak radzić sobie z czynnikami atmosferycznymi?
95    Strzelanie na różne dystanse
96    Bezpieczeństwo
101    Dyscypliny łucznictwa bloczkowego
105    Zawody w Polsce
108    Porady praktyczne
109    Słownik pojęć łuczniczych
111    Bibliografia
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2012, 10:05:24 am wysłana przez Darek Gawryś »

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE CHOBBY
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2011, 04:07:23 pm »
Wspaniale.. Gratuluję wydania swojej książki w nowym roku z chęcią zamówię.  :)
zapalony łucznik

Marek Tessarzik

  • Gość
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE CHOBBY
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2011, 04:23:12 pm »
Super! Gratuluje!

PK

  • Gość
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2011, 06:39:08 pm »
Gratulacje Darku,
Liczę na choć krótką dedykację w moim egzemplarzu... ;)

Hungry

  • Gość
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2011, 06:58:29 pm »
Gratulacje Darku,
Liczę na choć krótką dedykację w moim egzemplarzu... ;)

ależ oczywiście :)

aczkolwiek mam nadzieję, że większość nakładu trafi do tych najbardziej początkujących, albo szczególnie tych co jeszcze nie wiedzą że będą strzelać z bloczka :)
Taki jest cel mojej książki, by wesprzeć rozwój łucznictwa bloczkowego w Polsce.
Starałem się, a jak wyszło, ocenicie sami ...

Książka jest wydana za własną kasę i mam nadzieję, że przychody z jej sprzedaży zbliżą sie do kosztów produkcji  :-X

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2011, 07:13:55 pm »
Gratuluję odwagi i pomysłu BRAWO  :)
Jakiś tam łuczek jest .....

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2011, 07:40:03 pm »
Cóż ja zamówiłem książkę z pobudek zgoła innych a dedykacja byłoby miło.

Michał Czechulski "muzol1"

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2011, 09:04:23 pm »
Witam. Ja też bym chciał. Proszę o dane na priv. (dodam jeszcze bo jak bydle się zachowałem) GRATULACJE DARKU
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 08:33:00 am wysłana przez Michał Czechulski "muzol1" »
Mathews Drenalin LD 60#
Viper Predator Microtune
Limbsaver fall away
Easton Lightspedd 3D 400"
Tru Ball Assassin,BT Tru Ball ultra4, Cartel hammer

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2011, 11:08:12 pm »
I ja :) Jeśli dedykacja to nie problem to pokorniutko proszę  :)
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

Hungry

  • Gość
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2011, 11:06:14 am »
wszystkie prośby tego typu spełniam chętnie :)

jak tylko książki "dojdą", rozpocznę akcję podpisywania/dedykowania/wysyłania  ;D

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2011, 01:46:11 pm »
Gratulacje. I ja czekam na książeczkę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 04:55:48 pm wysłana przez Sonix »

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2011, 03:12:21 pm »
Historyczny zysk będzie :)
zapalony łucznik

joopsa

  • Gość
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2011, 09:49:29 pm »
Gratuluję pomysłu - brakowało takiej książki po polsku.
A czy będę mógł również pogratulować za treść - stwierdzę dopiero po przeczytaniu, bo oceniam dzieło za treść, a nie za osobę autora.

P.S. Możesz zdradzić, jak wyglądają w takiej książce sprawy praw autorskich w przypadku cytatów, zdjęć, ilustracji? Planowałem niegdyś z dwoma znajomymi (zawodnik, znawca historycznych militariów i ja od nowoczesności oraz polowań) zmajstrować książkę-kompendium o kuszach. Takiej książki też jeszcze po polsku nie ma, a wielu by mogła zainteresować. Lecz ruszenie z pomysłem pokrzyżowały problemy prawne z tekstami źródłowymi i zdjęciami (muzea, inne książki angielskie, niemieckie, włoskie i szwedzkie), i prawami autorskimi współczesnych producentów. 

Hungry

  • Gość
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2011, 10:27:34 am »
Gratuluję pomysłu - brakowało takiej książki po polsku.
A czy będę mógł również pogratulować za treść - stwierdzę dopiero po przeczytaniu, bo oceniam dzieło za treść, a nie za osobę autora.

P.S. Możesz zdradzić, jak wyglądają w takiej książce sprawy praw autorskich ..... 

Brakuje także książki o kuszach, a temat to równie ciekawy. Zachęcam do kontynuowania starań  :) bo praca daje dużo satysfakcji.

Ja nie miałem problemów z historyczną częścią tematu, na bloczek w muzeum jeszcze za wcześnie  ;D
Teksty i zdjęcia są autorskie lub pochodzą od osób które udzieliły zgody na ich publikację, a wszelkie źródła z jakich czerpałem są wymienione na końcu książki.

Najważniejszą sprawą jest to, że książka przedstawia MÓJ punkt widzenia na strzelanie  wynikający z moich osobistych doświadczeń i może różnić się od poglądów innych łuczników czy też tekstów z innych książek. Na pewno doświadczeni łucznicy będą mieli czasami odmienne zdanie od mojego i bardzo dobrze  :D
Wszystkich rozumów nie zjadłem i nie mam z pewnością licencji na "samą prawdę i tylko prawdę"   ;)

Zaznaczę jeszcze raz, że książka ta ma umożliwić rozpoczęcie przygody z łukiem bloczkowym, a potem to już każdy swój rozum ma i będzie się rozwijał wg własnej fantazji  i wszelakich tekstów zagranicznych autorów  8)

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: książka: ŁUK BLOCZKOWY ? MÓJ SPORT, MOJE HOBBY
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2011, 11:05:00 am »
Również Gratulacje i ode mnie! :)  . Dane do wysyłki podałem w mail'u. Pozdrawiam! :)
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.