Autor Wątek: Celowanie  (Przeczytany 68691 razy)

PK

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 07, 2010, 08:54:39 am »
... i nagle 2 serie "pudłowe" i już coś jakby się rozregulowało :( Nie wiem o co chodzi ...

Ciężko coś doradzić...bo mogło się coś rozregulować zarówno w sprzęcie jak i w łuczniku (co wg mnie zdarza się częściej). Na sprzęt z kolei - wskazywałaby mała odległość (18m) ?

Ja przy dłuższym strzelaniu, również podświadomie rozregulowuję się (co wyraźnie widać na tarczy - na odległościach >50m)... i na ok. 12 serii po 6 strzał, z 70-ciu metrów, zaledwie dwie, trzy miewam takie, że jestem z nich na prawdę dumny.
Przez długi czas przyzwyczaiłem się naprowadzać układ na cel - od dołu (podnosiłem łuk) - co w końcowej fazie celowania powodowało "tańczenie" pina na boki. Po zmianie - czyli naprowadzaniu od góry (zgodnie z działającą grawitacją) zredukowałem nieco to zjawisko i moje skupienia się poprawiły.


Generalnie - zmiana spustu, a tym bardziej jego typu - zawsze pociągnie za sobą konieczność dłuższej adaptacji i chwilowe pogorszenie wyników. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 09:18:49 am wysłana przez PK »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:47:55 am »
Po zmianie - czyli naprowadzaniu od góry (zgodnie z działającą grawitacją) zredukowałem nieco to zjawisko i moje skupienia się poprawiły.
No właśnie jestem w trakcie nauki (czyt. zmuszania siebie) do takiego układu celowania. Wiem z doświadczenia, że wielu rzeczy na raz nie zmienię bo tylko pogmatwam sobie strzelanie. Poza tym technicznie jestem słaby więc może to to...
Generalnie - zmiana spustu, a tym bardziej jego typu - zawsze pociągnie za sobą konieczność dłuższej adaptacji i chwilowe pogorszenie wyników. 
Mam nadzieję, że sobie poradzę bo skoro brat strzela z tego spustu dużo lepiej to chyba wszystko ok.
Pozdr.
Sage 35#

Bowhunter

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 07, 2010, 01:55:57 pm »
Z tego co piszesz wnioskuje ze nie kotwiczysz jednakowo.Musisz znalezc (wymaga troche treningu) jeden staly punkt na twarzy np. dolek za uchem albo kosc szczekowa  gdzie musisz z reka ciagnaca cieciwe "zadokowac".zaczynasz celowac jednoczesnie zwiekszajac napiecie luku najlepiej 50%ciagu  50% parcia do przodu.Wtedy powinien celownik stac w miare spokojnie.
po za tym wazna jest tez pozycja reki ktora trzyma luk. Trenujesz sam ?Czy masz kogos kto moze poobserwowc jak strzelasz?

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 07, 2010, 07:13:51 pm »
Trenujesz sam ?Czy masz kogos kto moze poobserwowc jak strzelasz?
Strzelając samemu można posłużyć się cyfrakiem - nawet te najprostsze modele mają możliwość kręcenia filmu. Ja zwykle strzelam sam - ustawiam sobie aparat na murku, drzewie itp. i nagrywam serię strzałów. Potem w chwili przerwy między seriami spoglądam na to krytycznym okiem.

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 08, 2010, 08:11:08 am »
Z tego co piszesz wnioskuje ze nie kotwiczysz jednakowo.
Tzn. masz na myśli powtarzalność "układu mięśniowego"? będę musiał dziś spróbować z tym nowym spustem poszukać...dołka za uchem "używałem" przez długi czas jak strzelaliśmy z gołych łuków, ale to raczej cięciwa była za długa (strzelałem z palców z łuku 30" a mam ze spustem 27,5") i pewnie nasiąknąłem masą błędów :(. Przy spuście palcowym jakoś lepiej się układało...Ale troszkę go naprawiłem i muszę sprawdzić czy uciągnie cięciwę. najwyżej znowu oberwę ;)
Strzelając samemu można posłużyć się cyfrakiem.
 
słuszna uwaga :-[
Trenujesz sam ?Czy masz kogos kto moze poobserwowc jak strzelasz?
najczęsciej strzelam z bratem, ale to on ode mnie coś tam podpatruje, więc pewnie powiela błędy. Natomiast czasem strzelam w Szczecinie i kolega strzelał w klubie, trochę jego błędów oduczyli, więc co nieco podpatruję. najlepiej będzie jak żonę poproszę.
co do naciagania łuku to mniej więcej tak to wygląda, ale do tego sam doszedłem ;)
Sage 35#

Bowhunter

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 08, 2010, 03:39:14 pm »
 musialbym zobaczyc jak strzelasz zeby powiedziec jakie bledy robisz.Czasami sa to drobnoski ktore decyduja o tym czy strzal bedzie prawidlowy  .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2010, 03:49:00 pm wysłana przez Bowhunter »

PK

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 09, 2010, 10:39:43 pm »
Nie chcę popularyzować łuczniczych herezji  ;), ale popatrzcie na pobratymca Sigauskas'a, jak składa się do strzału:
http://www.youtube.com/watch?v=jHYvgedgt64
aż zęby bolą jak się na to patrzy...ale skuteczności pozazdrościć.
No i psyche na krótkiej smyczy :)... żeby przegrywać w setach 1:5 i w rezultacie wygrać pojedynek :o... to trzeba mieć stalowe nerwy i nieprawdopodobną wolę walki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 01:06:12 pm wysłana przez PK »

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 12, 2010, 01:03:14 pm »
No... wygląda dziwnie, jakby naciąg za krótki, ale ...wynik osiągnął,
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

wojtekimbier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 18, 2010, 06:50:51 pm »
Witam.Jestem na tym forum od wczoraj wiec jeszcze raz POZDRO DLA WSZYSTKICH.A teraz do rzeczy.Szukam jakiegoś doświadczonego łucznika bloczkowego w okolicach hipermarketu Zatoka w Nowym Porcie w Gdańsku.Mam zamiar kupić łuk bloczkowy druid ale mniejsza o to.Jak już mówiłem bardzo chciał bym porozmawiać i poćwiczyć z jakimś doświadczonym bloczkowiczem.Na sam łuk bede miał wydane 250 zł a na lekce np. 30 zł za godzine raczej nie bedzie mnie stać(chyba że na pół takiej godziny :)).Tak czy siak szukam w tamtych okolicach łucznika który za darmo będzie mógł pare razy po pół godziny-godzinie pouczyć jak strzelać z łuku bloczkowego.Jedyne doświadczenie łucznicze mam wiedzowe z różnych for i stronek oraz z mojego tandetnego łuku za 15 zł(szczeście że bez futerkowego uchwytu :)) który kupiłem na bazarze.Mój numer gg to 22139257 jeśli ktoś nie ma gg to może do mnie napisać na mój e-mail: wojtekimbier@poczta.onet.pl  (łatwo zapamietać-mój nick oraz to że jestem w poczcie na onecie ;)). Serdecznie pozdrawiam

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 18, 2010, 07:48:37 pm »
tandetnego łuku za 15 zł który kupiłem na bazarze.

Ten nowy będzie taki sam tyle tylko, że kupiony w innym miejscu.
Sorry za złośliwość, ale gdybyś tak jak ci radzą przeszukał forum to byś sam doszedł do tego wniosku.
1 podpowiedź: szukaj wątków ze słowem "cobra"
2 podpowiedź: jak je znajdziesz to pomyśl że cobra jest i tak trochę lepsza niż twój druid.
3 podpowiedź: poszukaj wątków ze słowem "polaris"

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 19, 2010, 08:30:57 am »
Witam serdecznie.

Na sam łuk bede miał wydane 250 zł a na lekce np. 30 zł za godzine raczej nie bedzie mnie stać(chyba że na pół takiej godziny

Zapomniałeś dodać "1" z przodu, czyli 1250zł, bo przy takiej cenie możesz zacząć myśleć o kupnie łuku a nie badziewia.

Dobrze by byłoa, abyś przed napisaniem swojego postu najpierw przeczytał jaki jest temat wątku i zaczął pisać na temat.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2010, 08:34:39 am wysłana przez White_Eagle »
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262