Autor Wątek: Celowanie  (Przeczytany 62681 razy)

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Celowanie
« dnia: Styczeń 15, 2007, 10:24:49 pm »
Witam
Tak sobie pomyslalem ze podpytam Was o to jak wlasciwie powinno sie celowac.
To oczywiste, ze w srodek ;) ale jaka macie technike?

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2007, 10:34:51 pm »
Witam,
Czy nikt nie celuje?????

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

astroleo

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2007, 03:20:20 pm »
 8)Po naciągnięciu łuku i zablokowaniu całego układu mięśniowego, tak by nie popuszczać
cięciwy ani o milimetr, zgrywam przyrządy celownicze tak by obraz muszki (lub krawędzie optyki jak wolisz)dokładnie pokrywały się z obrazem widzianym w ?pipie?. Nie szukam nigdy tarczy po macie naciągam łuk tak by w ostatniej fazie napinania widzieć już tarczę,
to trochę trudne ale da się wypracować. Przy zgrywaniu celownika  wykonuje wydech i na bezdechu wchodzę na ?10? zawsze od dołu. Nie jak mój poprzednik, ale to kwestia upodobań.
Praca ręki przy naciśnięciu spustu to osobny temat. Jeśli jestem dobrze wyciszony i nic nie sknocę to musi być w dziesiątce. Jeden z moich znajomych trenerów powiedział:
? Ten łuk jest tak dobry że gdybyś mu nie przeszkadzał trafiałby sam same dychy? ;D

Tomasz

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2007, 02:42:27 pm »
Witam, jako dopelnienie do wszyskich wypowiedzi, jeśli strzelasz z otwartymi obydwoma oczami proponuje jeszcze dobrze sprawdzić które oko masz dominujące, ponieważ czasami przy większym zmęczeniu bądz poprostu przy niedopatrzeniu, możesz przycelować drugim okiem - to się czasami zdaza jeśli masz troszkę lepsze drugie oko.

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2007, 10:26:23 pm »
> możesz przycelować drugim okiem - to się czasami zdaza jeśli masz >troszkę lepsze drugie oko.

To drugie oko otwarte w zasadzie pomimo jego otworzenia nie dziala tak jak normalnie ":)
Jego rola ogranicza sie do uzupelnienia pola widzenia i "trojwymiarowosci", tak wiec raczej chyba trodno sie pomylic.


Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

White Eagle

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2007, 08:39:48 am »
Witam serdecznie. Strzelam już 2 tygodnie i chętnie skorzystam z porad, którą pozwolą mi na skorygowania moich błędów, których obecnie nie widzę.
Gdy byłem w klubie sportowy Drukarz, to ten trener już sam nie wie ile ma brać za nauke!!!
Ode mnie zarządał 100zł za godzinę lekcji. :o Gdy pojechałem do łuksport to cena spadła do 50zł. Nadal jest to kawał kasy.
Do jednego i drugiego klubu mam dosyć daleko więc na siekierkach strzelam i podpatruje, jak robią to inny.
Z przykrością muszę stwierdzić, że nie spotkałem jeszcze bloczkowca. :(. Tredycjonaliści strzelają po strzela, więc nie wiele mogę z nimi porozmawiać o strzelaniu, bo nie mają pojęcia.
Wczoraj odczulem dużą nie chęć do bloczkowców. Jest to przykry.

Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2007, 07:16:27 am wysłana przez White Eagle »

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2007, 09:41:02 am »
Witam
Opisz z czym masz problemy, postaramy sie pomoc:)

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2007, 09:42:23 am »
Nie bardzo rozumiem strzelam dość często z ludźmi strzelającymi z łuków tradycyjnych i jakoś nie zauważyłem z ich strony niechęci pozdrawiam

White Eagle

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2007, 07:53:03 am »
Witam serdecznie
adamc1 widocznie w Romanowie tak jest, jak piszesz. W Warszawie mam inne odczucie, ale może jest on błędne.

Cypher.
Nie mam żadnego problemu z wystrzeleniem strzały i trafieniem na 50m w tarcze.
Jestem jednak świadom, że popełniam wiele błędów i chcialbym jest zauważyć a następnie postarać się wyeliminować do minimum.
Następnie będę chciał trafiać po "10" :D Czy nie za wiele chcę?

Proszę o podanie mi informacji, gdzie taką mogę znaleźć informacje na temat: prawidłowej postawy itd. do wypuszczenia strzały z łuku.

Pozdrawiam serdecznie

adamc1

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2007, 08:33:42 am »
Witaj
Ja strzelałem ze sporą ilością łuczników tradycyjnych wliczając w to mieszkańców Warszawy nie potrafię odnieść się do Twojej sytuacji ale oczywiście nie można generalizować ( a może problem tkwi w innym miejscu niż Ci sie wydaje ).

Co do błędów bardzo trudno jest samemu je zauważyć potrzebny jest obserwator który Ci je wskaże.
Na tym forum są opublikowane filmy ilustrujące postawę .

Pozdrawiam

ReAkToR

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2007, 11:39:46 pm »
ktoś pisał o nagłym zwalnianiu spustu. przy moim łuku to się nie sprawdza. w momencie gdy wysyłam z mózgu informacje do ręki o nagłym naciśnięciu na spust zawsze się poruszę i strzała ląduje poza 10. Ja po całej ceremonii ustawiania siebie, postawy, oka, pipa i "lupy" najeżdżam od góry na dychę i na wstrzymanym oddechu zaczynam powoli jednostajnie naciskać na spust nigdy nie wiem w którym momencie strzała wylatuje, jak mi się ręka rusza to odpuszczam i po chwili ceremonia rusza od nowa... efekty są dużo lepsze niż przy kontrolowanym w 100% naciskaniu na spust (szarpaniu go)

4/ ściągam spust szybkim,krótkim ruchem ręki do tyłu i cały czas obserwuję lot strzały i miejsce trafienia.
Ot i cała moja filozofia.

...jeśli już widzę strzałę w locie to na pewno nie przez celownik i na pewno nie przy małych odległościach. jeszcze tej sztuki nie opanowałem. mam szkło 0.25 i powyżej 50m nie widzę przez nie strzał w tarczy chyba że mam bardzo kolorowe lotki...


tu nie ma problemów z niechęcią łuczników klasycznych bo ich tu nie ma... bloczkowców też tu nie uświadczysz... a w Prudniku nie mają sekcji bloczkowej. tak powiedział mi głos w słuchawce mojego telefonu jak do nich dzwoniłem...
w klubie CZARNA STRZAŁA w Bytomiu uzyskałem tyle informacji i znalazłem tylu życzliwych Bloczkowców że aż się strzelać chce!!!
Gdyby nie pewien łucznik z Bytomia pewnie miałbym już kogoś na sumieniu... 
WIELKIE DZIĘKI dla tego pana!!!
 pozdrowienia z Opola

kissielec

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2008, 09:57:16 pm »
A to znacie ? pewnie tak, ale może nie wszyscy:

http://www.bowmenofskelmersdale.co.uk/sight_calibration.html

To zmyślna tabelka do ustawiania celowników myśliwskich. Trzeba ściągnąć plik (doc) i wydrukować. Potem wystarczy przestrzelać celownik na dwie odległości - np. 20 i 60m. Następnie przykłada sie celownik do tabelki i ustawia pozostałe piny wg wykresu. Fajne i skuteczne, wypróbowałem i działa. :)

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2008, 12:16:54 am »
Hmmm...

Tznze nalezy 2 piny ustawic jeden na 60 a drugi na 20 a pozostale juz wg tabelki???

Pozdrawiam

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2008, 01:15:25 am »
Dokladnie tak :)
Oczywiscie mozesz przestrzelac dwie dowolne odleglosci, niekoniecznie 20 i 60 metrow, a np. 20 i 40, czy 30 i 50, itp.
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

kissielec

  • Gość
Odp: Celowanie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 10, 2008, 01:42:49 pm »
Trophy Ridge, żeby było śmieszniej już wyprodukował celownik który ustawia się po części sam - właśnie na zasadzie tej tabelki :
http://www.trophyridge.com/sights/judge/
 :)