Autor Wątek: Bloczek dla szkraba  (Przeczytany 5278 razy)

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Bloczek dla szkraba
« dnia: Listopad 11, 2011, 06:25:04 pm »
Cześć chłopcy i dziewczęta .Moja córka wpadła na pomysł żeby zacząć strzelać z tatą, ale oczywiście chciałaby mieć taki łuk jak tata ,o innym nie ma mowy i tu nasuwa się pytanie czy jest jakiś bloczek dla 10 latka z dużą regulacją siły tak,aby rósł razem z dzieckiem  ???
Jakiś tam łuczek jest .....

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2011, 09:56:21 pm »
http://missionarchery.com/product/menace/

..majdan ten sam co w Genesis, a jest to jakąś alternatywą, łuczek ma let-off  :)
wybór kolorów spory, każda dziewczynka coś wybierze dla siebie..

IBO RATE Universal Cam
PHYSICAL WEIGHT 2.95 lbs.
AXLE TO AXLE 31"
BRACE HEIGHT 7.25"
LET-OFF Up to 70%
RISER Extruded
DRAW WEIGHT 16 - 52 lbs.
FINISH (RISER/LIMBS) Lost Camo
AT DRAW LENGTH 17 - 30"
SILENCERS D-Amplifier&?
SUPPRESSORS N/A CAM(S) Dual/Perim Weighted
CABLE GUARD Carbon Rod
BOWSTRINGS Zebra? Hybrid STRING LENGTH 55 3/4"
GRIP Composite
CABLE LENGTH 33 7/8"
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2011, 07:24:25 pm wysłana przez PP »
zapalony łucznik

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2011, 10:00:43 pm »
Mój syn ma Mathews Genesis Pro siła naciągu w funtach 15-25 , długość reuulowana do 30 cali.
Śmiało można polecić ten model lub słabszy mini lub zwykły Genesis
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2011, 08:50:40 pm »
Dzięki bardzo .Wiem że dla takich maluchów są Mathews-y , ale czy tylko ta firma Mathews robi bloczki dla pociech , a może ma ktoś na zbyciu, pojęcia nie mam, czy nie będzie to kolejna z zachcianek mojej córki skrzypce już leżą ,pewnie będą zdobić scianę  :D  A miał być chłopak  :D :D :D
Jakiś tam łuczek jest .....

_michaś

  • Gość
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2011, 11:15:55 am »
Jedyny sensowny wybór do Diamond Nuclear Ice. Wszystkie pozostałe łuki to ciężkie klocki, zbyt ciężkie jak na dziewięciolatkę.

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2011, 12:29:15 pm »
..ile waży ten Diamond Nuclear Ice?
zapalony łucznik

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2011, 02:43:49 pm »

Weight: 1.8 lbs

Dla porównania Genesis i Genesis Pro Mathewsa ważą aż 2,95 lbs.

no to prawie nic..  :)
..ale, jak zabawka się znudzi to odkupić może tylko inne dziecko.. (wygląd też przemawiać może w większości do najmłodszych, proporcje są brzydkie, jak dla mnie, ale to kwestia gustu, te ogromne kieszenie.. :-\ fuu..), a mission-a z 16-52 lbs-ami, let-off-em i dużym zakresem regulacji naciągu, używać może każda, kobietka i każdy, facet.. i większość dzieci śmiało.. no 10-16 lat...... i nawet do 100 lat :P

MISSION MENACE ma 2,95 lbs to 1327,5 grama plus jakiś, podstawowy lekki celowniczek i podstawka, gumowy stabilizatorek, nie powinno obciążyć.. i większość dziesięcioletnich dzieciaków dałoby radę.. Łuk można śmiało powiedzieć, że byłby przyszłościowy.. dzieci szybko rosną

Genesis ma tą zaletę, że jak będzie bez stopu na bloczku, może służyć za łuk rodzinny i do zabawy ze znajomymi.. (ale, diana od bisoka, też jest do tego dobra i dużo tańsza)

Myślałem, żeby wdrożyć swoją dziewczynę, która nie lubi się męczyć zbytnio z "normalnym" łukiem.. i wybrałbym mission-a, bo może jej się spodobać strzelanie, a może i nie.. więc istniałaby możliwość odsprzedaży praktycznie nowego łuku..
Genesis (nawet nowy) nie miałby chyba takiego wzięcia jak mission u nas, którego zalety już wymieniłem ;) i które, byłyby szukane dla kogoś chcącego strzelać z w miarę "rasowego" bloczka z lekkim naciągiem, jednocześnie chcącego poprzestawiać sobie długość naciągu. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2011, 02:50:11 pm wysłana przez PP »
zapalony łucznik

_michaś

  • Gość
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2011, 04:35:40 pm »

Weight: 1.8 lbs

Dla porównania Genesis i Genesis Pro Mathewsa ważą aż 2,95 lbs.

no to prawie nic..  :)
..ale, jak zabawka się znudzi to odkupić może tylko inne dziecko.. (wygląd też przemawiać może w większości do najmłodszych, proporcje są brzydkie, jak dla mnie, ale to kwestia gustu, te ogromne kieszenie.. :-\ fuu..), a mission-a z 16-52 lbs-ami, let-off-em i dużym zakresem regulacji naciągu, używać może każda, kobietka i każdy, facet.. i większość dzieci śmiało.. no 10-16 lat...... i nawet do 100 lat :P
[...]
Broń Panie Boże przed takimi radami, żeby dziewięciolatce dawać do ręki łuk, którego mogą używać kobietka i facet zarazem. Najlepszy sposób na zrobienie z dziecka kaleki.

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2011, 04:57:04 pm »
Broń Panie Boże przed takimi radami, żeby dziewięciolatce dawać do ręki łuk, którego mogą używać kobietka i facet zarazem. Najlepszy sposób na zrobienie z dziecka kaleki.

..uzasadnij czemu mission MENACE, (kolega zygistodos zainteresowany kupnem nie wie czy to nie będzie zachcianka)
..łuk gdzie, majdan jest od Genesis-a i waga ta sama.. ma zrobić z dziecka kalekę, dobre?? :)
Pozdrawiam
Pana Boga w to nie mieszaj kolego.. :)

Genesis, to łuk gdzie w stanach jest używany w programie szkolnym i gdyby jego waga zrobiła komuś kalectwo, to byłoby podobnie jak z gorącymi napojami.
16 lbs-ów, przy 17 calach, to też nie jest naciąg, strasznie wielki, w zależności od tego, jaka ta dziesięciolatka jest.. (mowa o dziesięcioletnim dziecku), jeśli jest rosła i dosyć silna, (w normie jak na 10 lat) to powinna dać radę, posługiwać się tym łukiem.

A gdyby nie dała, jest możliwość oddania sprzętu zakupionego w internecie przez 10 dni.. i kupienia JEDYNIE SŁUSZNEGO ŁUKU  ;)


« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2011, 05:09:11 pm wysłana przez PP »
zapalony łucznik

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2011, 06:20:12 pm »
Wiadomośc dla Adama-chciałem wysłac do Ciebie priv'a, ale niestety wyrzuca mi, że nie można znaleźc ani "adam zygarlicki", ani po Twoim wcześniejszym nick'u-"zygistodos". Podaj mi na priv'a Twój adres e-mail. Pozdrowionka. Mariusz.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2011, 06:23:17 pm wysłana przez Mariusz Wojtasiuk »
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

_michaś

  • Gość
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2011, 09:35:10 pm »
..uzasadnij czemu mission MENACE, (kolega zygistodos zainteresowany kupnem nie wie czy to nie będzie zachcianka)
..łuk gdzie, majdan jest od Genesis-a i waga ta sama.. ma zrobić z dziecka kalekę, dobre?? :)
Nie wiem, napiszę Ci to chyba drukowanymi literami, żeby było czytelniej: BO JEST DLA DZIEWIĘCIOLATKI ZA CIĘŻKI.

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2011, 09:58:13 pm »
..uzasadnij czemu mission MENACE, (kolega zygistodos zainteresowany kupnem nie wie czy to nie będzie zachcianka)
..łuk gdzie, majdan jest od Genesis-a i waga ta sama.. ma zrobić z dziecka kalekę, dobre?? :)
Nie wiem, napiszę Ci to chyba drukowanymi literami, żeby było czytelniej: BO JEST DLA DZIEWIĘCIOLATKI ZA CIĘŻKI.



Ejejej niech ten temat panowie nie stanie się przedmiotem sporu ,a tak na marginesie jak na 10-cio latkę jest  wysoka i wcale nie po mamie ,po tacie poszła ma 140cm z haczykiem i oj zdziwilibyście się ale" pałera" to ona ma  :D
 Dziękuję za pomoc zaczynam mieć obraz łuczka dla Niej.
Jakiś tam łuczek jest .....

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Bloczek dla szkraba
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2011, 10:02:06 pm »
Ejejej niech ten temat panowie nie stanie się przedmiotem sporu ,a tak na marginesie jak na 10-cio latkę jest  wysoka i wcale nie po mamie ,po tacie poszła ma 140cm z haczykiem i oj zdziwilibyście się ale" pałera" to ona ma  :D
 Dziękuję za pomoc zaczynam mieć obraz łuczka dla Niej.

Nie chodzi o spór, tylko o obronę własnych argumentów, bo nie czuję Adamie, żeby Bóg musiał Cię bronić biorąc moją radę pod uwagę..


..zaraz pewnie 11-sto letniej, dziewczyny.  ;D

Cześć chłopcy i dziewczęta .Moja córka wpadła na pomysł żeby zacząć strzelać z tatą, ale oczywiście chciałaby mieć taki łuk jak tata ,o innym nie ma mowy i tu nasuwa się pytanie czy jest jakiś bloczek dla 10 latka z dużą regulacją siły tak,aby rósł razem z dzieckiem  ???

Nie wiem, napiszę Ci to chyba drukowanymi literami, żeby było czytelniej: BO JEST DLA DZIEWIĘCIOLATKI ZA CIĘŻKI.

Trochę kultury kolego, nie muszę czytać napisu wielkimi literami, mam oczy w porządku..

..trochę cienki argument, żeś sobie wybrał, jeśli chcesz się "uwiesić" na wadze łuku, bo jest taka sama jak w przypadku produktu Mathews Genesis.. który, był tutaj polecany, wcześniej jako dobry łuk dla malucha,
..używany przez maluchów na całym świecie z powodzeniem.
 
http://www.nasparchery.com/activea.asp

Uważam, że Mission Menace 269$ (goły) jest bardziej przyszłościowy, dla szkraba.. (oferuje sensowne parametry wraz ze wzrostem naszej pociechy, jest też o wiele ładniejszy, przy nie dużej różnicy w cenie)
Niż.. Diamond Nuclear Ice 199$ (w pakiecie), który jest brzydki i jeżeli, chodzi o ewentualną odsprzedaż, nie znajdzie zbyt wielu chętnych..

..a co do wyboru, to obawiałbym się opinii kogoś, kto obronę Boga w pierwszej kolejności miesza w argumenty.. zamiast trochę posprawdzać specyfikację łuków..  :-\

W dziale media na tej stronie,
http://mathewsinc.com/product/genesis/#21569
na filmie chłopak 8-letni strzela z modelu Craze
http://missionarchery.com/product/craze/

ma 3,6 funta.. i kaleką na naszych oczach się nie staje.. odpuszczony może mieć 15 funtów, też fajny model, chyba koleżanka Karina na forum ma taki łuk..
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2011, 10:46:35 am wysłana przez PP »
zapalony łucznik