Autor Wątek: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA  (Przeczytany 147944 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #300 dnia: Listopad 21, 2019, 03:50:59 pm »
No cóż wiadomo że do tarczy strzela się z reguły ze sprzętu tarczowego. Chociaż łukiem myśliwskim z celownikiem wielopinowym też jest łatwo strzelać po 270-275.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #301 dnia: Listopad 21, 2019, 04:06:20 pm »
Może i łatwo dla doświadczonego strzelca. Przeglądając ten temat widziałem, że nawet posiadacze dużo lepszego sprzętu mają problem z trafianiem z 18m.
No cóż, cała nadzieja w Świętym Mikołaju :D Mam już co prawda 58 lat, ale cały rok byłem grzeczny, więc może znajdę coś pod choinką :D
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #302 dnia: Listopad 22, 2019, 08:38:31 am »
Fajnie, ze jest ten temat bo dawno nie strzelałem dystansu 18m i nie pamiętałem swojego personalnego rekordu. Ale sprawdziłem kilkanaście stron wstecz i okazało się , ze było to 286 ptk. Niezbyt imponująco i dlatego cel na okres halowy to poprawienie go i dobicie do chociaż 290 ptk.Smox życzę by Mikołaj przyniósł Ci wymarzony sprzęt łuczniczy .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #303 dnia: Listopad 22, 2019, 03:46:26 pm »
W sumie pogoda w ostatnim czasie jest dość korzystna, więc jak mogę to zaraz strzelam, z tym że te 18m u mnie to raczej taka bardziej loteria, to znaczy jeżeli chodzi o dziesiątki, raz ich jest mniej raz troche więcej, zdarza się że ósemka też wpadnie  :'(
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #304 dnia: Listopad 22, 2019, 07:01:33 pm »
Smox życzę by Mikołaj przyniósł Ci wymarzony sprzęt łuczniczy .
Dzięki Sipap248, sprzęt jak sprzęt, ale więcej strzał to by się przydało :) Jutro będę miał czas, więc spróbuję zbliżyć się do 270 punktów. Oby tylko pogoda dopisała, bo wiadomo jak to jest w świętokrzyskim. Świetnie oddaje to powiedzenie - „Pi...i jak w Kieleckim".
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #305 dnia: Listopad 23, 2019, 12:42:09 pm »
Panowie to nie ten temat  . Dyskusje o strzałkach gdzie indziej.
A dziś w Luksemburgu młoda Brytyjka ustanowiła rekord świata indoor- 596 ptk wow! Tylko 4 dziewiątki na 60 strzalow.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 24, 2019, 12:46:26 pm »
Panowie jak wygląda sprawa z optyką? Czy strzelając na 18m czy inne odległości można używać szkieł w peep sights i celowniku?
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 24, 2019, 02:15:22 pm »
Oczywiście że tak, tu dyskutujemy przecież o wynikach konkurencji stricte tarczowych wg regulaminów łucznictwa tarczowego (WA). Z samego założenia strzela się to z optyką, łukami tarczowymi, długimi stabilizatorami itd. Ale oczywiście nie jest to wymóg.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2019, 02:17:08 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Zimex1989

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #308 dnia: Listopad 25, 2019, 12:38:58 am »
Dzisiaj i ja się sprawdziłem na 18 metrów i wynik nie jest zły jak na warunki które dzisiaj panowały  :D 265 :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #309 dnia: Grudzień 09, 2019, 04:36:48 pm »
Wątek o zawodach 24H został wydzielony i przeniesiony do działu o zawodach.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #310 dnia: Styczeń 23, 2020, 05:47:49 pm »
Panowie, już dawno po świętach i Nowym Roku a wyników jak nie ma, tak nie ma, czyżby przestaliście strzelać  ???
Dzisiaj pogoda była dosyć korzystna i bez wiaterku, więc wyskoczyłem trochę postrzelać na 18m, zacząłem od 281, następne dwie były znacznie lepsze, ale zrobiłem sobie przerwę na kawkę i co… drastyczny spadek,  pojawiła się też ósemka i wyniki już tylko  276 i 278  :(
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #311 dnia: Styczeń 23, 2020, 11:56:38 pm »
Grzechu nie wiem gdzie mieszkasz , ale jak dziś byla korzystna pogoda dla ciebie , to daj Boże zdrowie. Dziś było zimno a odczuwalna sporo niższa od rzeczywistej temperatury. Dla mnie za zimno by strzelać na powietrzu. W takich warunkach to twoje wyniki są bardzo dobre.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 24, 2020, 07:40:36 am »
Grzechu nie wiem gdzie mieszkasz , ale jak dziś byla korzystna pogoda dla ciebie , to daj Boże zdrowie. Dziś było zimno a odczuwalna sporo niższa od rzeczywistej temperatury. Dla mnie za zimno by strzelać na powietrzu. W takich warunkach to twoje wyniki są bardzo dobre.
Paweł, a znasz powiedzenie, że do strzelania pogoda może być tylko dobra albo bardzo dobra? :D
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 24, 2020, 02:19:28 pm »
Grzechu nie wiem gdzie mieszkasz , ale jak dziś byla korzystna pogoda dla ciebie , to daj Boże zdrowie. Dziś było zimno a odczuwalna sporo niższa od rzeczywistej temperatury. Dla mnie za zimno by strzelać na powietrzu. W takich warunkach to twoje wyniki są bardzo dobre.

Z tego co mi wiadomo to Śląsk jest daleko od Warszawy więc pogoda też jak widać mocno się różniła, dzisiaj jest słonecznie ale wiatr szaleje jak opętany i dzisiaj nie wychodzę z łukiem  :).
W sumie w tym wszystkim wynik jest na trzecim miejscu  ;) raczej chciałem wzbudzić zainteresowanie tematem, bo fajnie jak ludzie dają sobie jakieś cele, choćby poprzez wpisywaniu tu swoich wyników, wiadomo że jedni strzelają na niższym poziomie drudzy na wyższym inni dopiero zaczynają, ale myśle że nie ma to jakiegoś znaczenia i nie należy się wstydzić swoich wyników, przecież każdy kiedyś zaczynał i wyniki nie od razu były jakieś super.

Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wyniki punktowe na 18m i 50m
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 29, 2020, 03:10:13 pm »
Nareszcie udało mi się załatwić halową miejscówkę do postrzelania na 18m. Niestety prawdopodobnie jednorazowo i pieruńsko drogo. Ale jednak było warto z dwóch powodów. Po pierwsze chciałem przetestować stojak , który zakupiłem w firmie HMA . Miał być zupełnie inny i w pierwszej chwili miałem naciskać by mi go wymieniono na ten który zamawiałem . Ale jego prostota i łatwość oraz szybkość montażu mnie przekonała . Skróciłem go tylko nieznacznie , by łatwiej mieścił się w samochodzie i sprawdza się całkiem niezle. Wymaga jednak posiadania maty o długości co najmniej 80 cm.
A druga sprawa to już na pierwszym treningu , w 2 serii udało mi się pobić swój osobisty rekord. Pierwsza seria to 282 ptk, a w drugiej padło 290 . Żadnych 8-ek, tylko 10 dziewiatek. Domowy trening na dystansie 10m jednak przyniósł rezultaty. Jak na te porę roku i wytrenowanie , używam tez dość dużego jak dla mnie obciążenia stabow . Bo aż 15 uncji boczny i 8 przód . Trochę dla mnie ciężko i pod koniec strzelania ( zdążyłem niestety oddać tylko 72 strzały), czułem zmęczenie ręki lucznej. Ale jednak celowało się dużo stabilniej. Miałem zakładać moduł z większym letoffem , ale chyba na razie zostanę z tym co mam, bo jakoś dobrze odpala mi się strzał ze spustu. Supra jest naprawdę zajefajna i nie mogę się doczekać strzelania na 50 m. Szkoda , ze nie wypaliło halowe strzelanie w Marymoncie
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500