Autor Wątek: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?  (Przeczytany 40651 razy)

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 30, 2011, 08:43:10 am »
Zapomniałem dodać bardzo ważnej informacji ustalonej na zebraniu w Częstochowie, a mianowicie : żadna osoba ubiegająca sie o licencje nie musi być członkiem PBA.
Po otrzymaniu licencji zawodnik będzie członkiem PZŁucz a nie PBA.

PK

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 30, 2011, 08:50:17 am »
Jak mam być szczery, to przed zrzeszeniem się w PBA powstrzymuje mnie to, co pisze Robert. Ciekaw jestem ile w tym prawdy, bo jego słowa są dosyć dosadne,

Po raz kolejny informuję, że po to by startować w zawodach terenowych nie ma żadnego obowiązku akcesu do PBA. By ubiegać się o licencję uprawniającą do zniżek w sporcie łuczniczym...nie trzeba (!!) być myśliwym-łucznikiem... :).

Osobiście, jako zawodnik - nie miałbym nic przeciwko temu, by jedyną licencją uprawniającą do zniżek przy startach na wszystkich zawodach łuczniczych w kraju, niezależnie od dyscypliny - była licencja PZŁucz. Ale jak będzie - zależy głównie od tego czy jedna licencja wszędzie będzie honorowana i od ustaleń organizatorów łucznictwa terenowego - z PZŁucz'em.
Natomiast obecne licencje PZŁucz nie posiadają kodów paskowych do szybkiej identyfikacji zawodników przy rejestracji. A system rejestracji do zawodów 3D opracowany przez Adama Cymnkiewicza, jest do takiego odczytu danych przygotowany. Warto byłoby z tej możliwości skorzystać dla usprawnienia przebiegu zawodów.
 

a dziwi mnie, że macie na pokładzie prawnika, który, w sytuacji, gdzie idzie o dobre imię PBA powinien jakoś zareagować. Czy milczenie ma wyrażać tutaj aprobatę... ???

To co o PBA i sporcie 3D wypisuje od długiego czasu joopsa pod kilkoma nick'ami, to bzdury, insynuacje i szkalowanie...jako retorsja jego usunięcia z naszego Stowarzyszenia. Wiemy, że jego posty wprowadzają totalną dezinformację w środowisku łuczniczym,...ale taki właśnie jest ich jedyny cel. Tu na forum - nie reagujemy na te słowotoki...bo byłoby to tylko karmienie trolla, który żywi się byle czym.

Przykro nam, że osoby nie wdrożone jeszcze w dyscyplinę 3D, nie znające ludzi organizujących zawody w poszczególnych klubach, ani zasad na jakich odbywa się przygotowanie zawodów i udział w nich...są narażone na kompletną dezinformację,...ale póki co jedyną płaszczyzną do wymiany zdań na ten temat, jest niestety totalnie zainfekowane forumłucznicze.pl   
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2011, 12:40:06 pm wysłana przez Piotr Kociołek »

joopsa

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 30, 2011, 09:35:24 am »
To co wypisuje od długiego czasu joopsa to od początku do końca stek bzdur, insynuacje i szkalowanie. Wiemy, że jego posty wprowadzają totalną dezinformację w środowisku,...ale taki właśnie jest ich jedyny cel. Nie reagujemy na te słowotoki...bo byłoby to tylko karmienie trolla, który żywi się byle czym.
Na tym forum nie obowiązuje żadna ochrona rzeczowego współistnienia, żadna etykieta ani moderacja. Dlatego ograniczyliśmy nasze wypowiedzi głównie do wewnętrznego panelu PBA.      

Użytkownik o nicku "Piotr Kociołek", pełniący w stowarzyszeniu zwykłym PBA funkcję jednego z trzech założycieli oraz członka zarządu usiłuje mnie zdyskredytować pogardliwymi określeniami typu "troll", "insynuacje", "szkalowanie".
Obelgi są mało skuteczne, użytkowniku "Piotr Kociołek" i częściej dyskredytują nie osobę, którą się obelgami obrzuca, lecz obrzucającego. Ja panu nie ubliżam.

O wiele bardziej skuteczne by było rzeczowe wykazanie przez zarząd PBA, że piszę nieprawdę - np., że nieprawdą są moje twierdzenia o tym, że Regulamin PBA (jedyny w PBA akt prawny) nie uwzględnił możliwości ustania członkostwa dla członka zwyczajnego tego stowarzyszenia (choć uwzględnił dla mniej licznych członków założycieli i członków honorowych) - jednocześnie nakładając na członków zwyczajnych prawny obowiązek płacenia składek. No, ale to przecież jest PRAWDA, każdy może zobaczyć treść Regulaminu PBA na stronie internetowej bowhunting.pl

Taka konstrukcja prawna może być dla ludzi wstępujących do tego stowarzyszenia zagrożeniem - jak chętny podpisze deklarację członkowską to jednocześnie podpisuje prawne zobowiązanie do płacenia składek - a nie widać w Regulaminie PBA możliwości, by zrezygnować i zdjąć z siebie ten prawny obowiązek, gdy ktoś stwierdzi (jak ja), że dłużej w stowarzyszeniu PBA nie chce być. Nie dziwię się, że już sporo ludzi mi napisało, że powstrzymali się z zapisaniem do PBA, dopóki takie problemy nie zostaną wyjaśnione. Gdy się prześledzi regulaminy innych stowarzyszeń zwykłych, np. stowarzyszenia "Normalne Państwo" - to widać że uczciwie jest wpisana prawna możliwość ustania członkostwa dla każdego członka przez pisemną rezygnację.
Czemu tego nie ma w Regulaminie PBA, i czemu (tak naprawdę...) zarząd-założyciele PBA ten problem publicznie ignorują?

Można co prawda wprowadzić blokadę informacyjną (najpierw odcięcie mi dostępu do wewnętrznego forum PBA, a potem karmienie członków PBA treściami, na które ani ja, ani nikt zewnątrz nie może zareagować, bo nie wie, co tam jest wypisywane) - ale to też jest nieskuteczne. Ludzie pamiętają próby manipulowania informacją w niedawnej naszej historii - lecz Radio Wolna Europa docierało do słuchaczy, mimo zagłuszarek.
I dodam jeszcze jedno - najbardziej wiarygodne są organizacje transparentne, nie mające nic do ukrycia, a nie te kryjące się w niedostępnych dla postronnych miejscach wymiany informacji.

joopsa

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 30, 2011, 09:53:16 am »
Jeszcze małe sprostowanie, bo w międzyczasie użytkownik "Piotr Kociołek" zmienił treść swojego wpisu: od wielu miesięcy, a nie tylko od 19 listopada 2011r. do tej chwili używałem na tym forum tylko jednego nicku "joopsa". Oraz nie zostałem usunięty z PBA (bo Regulamin nie pozwala zarządowi PBA podjąć takiej uchwały), jedynie takiej treści komunikat umieszczono. To ja sam zdecydowanie chcę z PBA prawnie odejść - tylko nadal nie wiem, jak to można zrobić.

PK

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 30, 2011, 01:28:48 pm »
Rozmawiamy tu o łucznictwie 3D i organizacji zawodów w nadchodzącym roku, a nie o kwestii byłego członkostwa użytkownika "joopsa" w PBA. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, poza próbą powiązania przez tegoż użytkownika rzekomego bezprawia panującego w PBA, z perspektywą patronatu zawodom 3D,...co jest działaniem mającym swoją prawną definicję.
 
Przyjęliśmy zasadę nieangażowania się w prowokacje i zaczepki użytkownika "joopsa" i na żądanie wielu użytkowników forum - nie angażowania społeczności w nasze wewnętrzne sprawy.

Na skutek pojawiających się w tym wątku pytań i wątpliwości forumowiczów, co do sensowności zarzutów użytkownika "joopsa", pod adresem PBA,...

... jak chętny podpisze deklarację członkowską to jednocześnie podpisuje prawne zobowiązanie do płacenia składek - a nie widać w Regulaminie PBA możliwości, by zrezygnować i zdjąć z siebie ten prawny obowiązek, gdy ktoś stwierdzi (jak ja), że dłużej w stowarzyszeniu PBA nie chce być....
...To ja sam zdecydowanie chcę z PBA prawnie odejść - tylko nadal nie wiem, jak to można zrobić.

... jako sekretarz Zarządu PBA zostałem upoważniony do przedstawienia opinii prawnej dot. możliwości wypisania się z naszego Stowarzyszenia,...(której rzekomy brak jest powodem frustracji użytkownika "joopsa").

Podstawa prawna:  USTAWA z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach. (tekst jednolity) ? dalej jako ?Ustawa?

Art. 40. 1. Uproszczoną formą stowarzyszenia jest stowarzyszenie ZWYKŁE, nie posiadające osobowości prawnej.
2. Osoby w liczbie co najmniej trzech, pragnące założyć stowarzyszenie zwykłe, uchwalają REGULAMIN DZIAŁALNOŚCI, określając w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.

Art. 43. W sprawach nieuregulowanych odmiennie w tym rozdziale do stowarzyszenia ZWYKŁEGO stosuje się odpowiednio przepisy ustawy, z tym że:
   1)    NIE STOSUJE SIĘ PRZEPISÓW ART. 9-13, art. 14 ust. 1(5), art. 17, art.   20, art. 22-24(6), art. 27, art. 30 i art. 31 pkt 2,
   2)    ilekroć w ustawie jest mowa o STATUCIE, należy przez to rozumieć REGULAMIN stowarzyszenia zwykłego.

Art. 10. 1. STATUT  stowarzyszenia określa w szczególności:
   1)    nazwę stowarzyszenia, odróżniającą je od innych stowarzyszeń,  organizacji i instytucji,
   2)    teren działania i siedzibę stowarzyszenia,
   3)    cele i sposoby ich realizacji,
   4)    SPOSÓB NABYWANIA I UTRATY CZŁONKOSTWA, PRZYCZYNY UTRATY CZŁONKOSTWA ORAZ PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁONKÓW,

Art. 43. W sprawach nieuregulowanych odmiennie w tym rozdziale do stowarzyszenia ZWYKŁEGO stosuje się odpowiednio przepisy ustawy:
Artykuł. 6. ustęp 2.  Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia.

Sarnecki Paweł. ?Prawo o stowarzyszeniach. Komentarz? :  Ustęp 2 k.a. jest w istocie, innymi słowy, ujęciem samej wolności zrzeszania się. Wolność ta wyklucza oczywiście przymus przynależności i w nie mniej oczywisty sposób gwarantuje swobodę występowania ze stowarzyszeń.
 
Reasumując, przepis art. 43 ust. 1 ustawy wyłącza stosowanie w stosunku do REGULAMINU stowarzyszenia zwykłego, obowiązku ustalania w jego treści sposobów nabywania i utraty członkostwa  (patrz art. 43 ust. 1 ustawy który wyłącza zastosowanie art. 10 ust. 1 pkt 4 ustawy).
Obligatoryjna treść REGULAMINU określona jest przepisem art. 40 ust.2.
Na podstawie Art. 43 ustawy, do treści REGULAMINU stosuje się inne przepisy tejże ustawy, z których art. 6 ust.2 mówi  wprost o zakazie ograniczania prawa wystąpienia ze stowarzyszenia.
 
Do wystąpienia ze stowarzyszenia zwykłego, wystarczy zatem zwykłe oświadczenie woli ? dla celów dowodowych najlepiej złożone na piśmie przez zainteresowaną osobę.

Brak zapisów w REGULAMINIE o zasadach występowania i nabywania członkostwa jest zgodny z obowiązującym prawem a także w żaden sposób nie ogranicza niczyjego prawa do wystąpienia ze stowarzyszenia zwykłego.



« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2011, 03:50:56 pm wysłana przez Piotr Kociołek »

joopsa

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 30, 2011, 06:21:53 pm »
Dziękuję Sekretarzowi za:

1. Potwierdzenie moich słów, że Regulamin PBA nie precyzuje w jaki sposób członek zwyczajny PBA może stracić członkostwo.

2. Wskazanie odrębnego aktu prawnego, na podstawie którego może sam zrezygnować.
A Wy, Szanowni Czytający sami oceńcie postępowanie twórców Regulaminu PBA, którzy dokładnie, jawnie i przejrzyście opisali możliwości ustania członkostwa  dla członków założycieli oraz członków honorowych - a możliwośc rezygnacji dla szaraczków skryli gdzieś w innych aktach prawnych... ciekawe czemu...
W każdym bądź razie dziękuję Sekretarzu za wskazanie możliwości, jutro piszę oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w PBA. Nie chcę mieć nic wspólnego z wami "sekretarzami", czy jak tam sobie jeszcze inaczej różne groteskowe tytuły na kanapie nawzajem ponadawaliście.

Koniec podziękowań i rewerencji - gdyż Sekretarz nadal uporczywie "chwali się" niezgodnym z prawem "usunięciem" członka zwyczajnego  PBA. Przytoczone przez Sekretarza akty prawne pokazują jak może "szarak" zrezygnować sam - lecz nie pokazały bynajmniej, że można "szaraka" wyrzucić na zbitą buzię, jak zużyty trampek. Nie wolno nie tylko zmuszać do uczestniczenia w stowarzyszeniach - ale i nie wolno ograniczać innym ludziom prawa do stowarzyszania się. Ani Regulamin PBA, ani inne akty prawne nie pozwalają na usunięcie członka na podstawie widzimisię zmówionych trzech ludzi, na co sobie pozwoliła trójka z zarządu. Takie uprawnienia planowali dopiero sobie przyznać w przyszłym statucie PBA (którego jeszcze nie ma i nie wiadomo, czy w najbliższym czasie będzie... ale o tym później... i w innym miejscu...).

To opiszę w innym wątku, tu powinniśmy rozmawiać o przyszłości łucznictwa 3D, a nie o brudach, prawnych pułapkach i zakulisowych zagrywkach. Jedno jest pewne - ten mój następny wątek będzie baaaaardzo ciekawy, polecam lekturę, będzie pod tytułem: "PBA - statutowe pułapki". No to do widzenia za kilka dni.

pozdrawiam większość "szarych" członków PBA, szkoda, że wielu z Was już nie zobaczę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2011, 07:09:10 pm wysłana przez joopsa »

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 30, 2011, 07:17:04 pm »
Dziękuję Sekretarzowi za:

1. Potwierdzenie moich słów, że Regulamin PBA nie precyzuje w jaki sposób członek zwyczajny PBA może stracić członkostwo.

2. Wskazanie odrębnego aktu prawnego, na podstawie którego może sam zrezygnować.
A Wy, Szanowni Czytający sami oceńcie postępowanie twórców Regulaminu PBA, którzy dokładnie, jawnie i przejrzyście opisali możliwości ustania członkostwa  dla członków założycieli oraz członków honorowych - a możliwośc rezygnacji dla szaraczków skryli gdzieś w innych aktach prawnych... ciekawe czemu...
W każdym bądź razie dziękuję Sekretarzu za wskazanie możliwości, jutro piszę oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w PBA. Nie chcę mieć nic wspólnego z wami "sekretarzami", czy jak tam sobie jeszcze inaczej różne groteskowe tytuły na kanapie nawzajem ponadawaliście.

No i "wywierciłeś dziurę w brzuchu" i to bez znieczulenia  ;D ;D ;D

Pozdrawiam
łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

joopsa

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 30, 2011, 07:53:01 pm »
No i "wywierciłeś dziurę w brzuchu" i to bez znieczulenia  ;D ;D ;D

Sam się podłożył. Są granice śmieszności, pompatyczności i bombastyczności - ja to bym nigdy się sam z własnej woli "sekretarzem" nie nazwał, zwłaszcza gdybym nosił "taaakie" nazwisko. Od razu każdemu inteligentnemu skojarzy się z 1970 rokiem. Jak mówił Szyszkownik Kilkujadek:
"Popowiększali się i w (...) się poprzewracało"

Jeszcze jeden pasujący cytat z Szyszkownika Kilkujadka:

- Ty zmrolu ty! A ty wiesz, że ty będziesz odpowiadał za złamanie formuły z premedytacją?! To jest zdrada stanu! To jest świadome podrzynanie gałęzi, na której my wszyscy wspólnie siedzimy!
- Jakiego stanu? To wszystko fikcja. Jeśli nie ja dziś, to jutro ktoś inny rozwali ją w gruzy! Ha, ha, ha!...
- Pytam się po raz ostatni, skąd wziąłeś formułę Kingsajza?
- Pocałujcie mnie tu!
- Na pieszczotę to trzeba zasłużyć...

----------

ps. a jak tam Twoja procka? Już strzela? aż z Malezji te gumki do mnie płynęły...