Autor Wątek: Jakie łuki?  (Przeczytany 24927 razy)

wietrzny

  • Gość
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 26, 2008, 06:18:57 pm »
jeszcze raz pomęczę Was pytaniem o sprzęt ;)
Na allegro pojawiły się 3 bisoki - indiańskie, używane - z ekspozycji wioski indiańskiej.
Powiedzcie mi, czy taki sprzet do czegokolwiek się nadaje (mam na myśli nauke strzelania i trening, nie dekorację ściany)?

Podaje linka do jednej z tych licytacji: http://allegro.pl/item406052369_luk_indianski_11_5_strzal.html
Doradźcie, proszę, czy któryś z tych łuków, czy może znacie jakieś inne możliwie tanie - interesują mnie możliwie proste łuki (żadnych bloczków, skomplikowanych celowników itp.)

muminek80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 01, 2008, 11:41:52 pm »
witam serdecznie kolegów łuczników
chce zaczac uprawianie łucznictwa narazie rekreacyjne ,a poźniej kto wie:))\
moje pytanie jest takie
1 .czy na pierwszy kontakt z łukiem może być Diana firmy łukbis
2. czy schorzenie kręgosłupa może być przeszkodą w uprawianiu tak wspanialego sportu?
prosze o odpowiedz

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2008, 11:56:46 pm »
Ad 1. Może, jak najbardziej :)
Ad 2. Hmm... schorzenie to delikatnie mówiąc mało precyzyjny opis dolegliwości ale jeśli chodzi np. o popularną skoliozę to łucznictwo jest nawet zalecane na korektę postawy.
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

muminek80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 02, 2008, 12:09:14 am »
witam ivar...
skolioza swoja drogą ,mimo mlodego wieku 28lat nabawiłem się kilku schorzeń
kręgosłupa m.in: dyskopatia odcinek lędźwiowy i szyjny ,rwa kulszowa,barkowa lewostronna ,itd
ogólnie mówiąc przewlekły zespół bólowy  kręgoslupa

jak dopasować łuk do swoich predyspozycji fizycznych
czy w łucznictwie też są jakies podziały na łuki które wymagają zezwolenia lub cos takiego?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 12:12:11 am wysłana przez muminek80 »

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 02, 2008, 07:14:01 am »
Witaj!
Oj, w takim przypadku radzę skontaktować się z lekarzem. Ja w tej dziedzinie specjalistą nie jestem i jeśli chodzi o zdrowie to lepiej nie gdybać.
A co łuku... typ to kwestia gustu, a naciąg należy dobierać tak, aby można było podczas treningu oddać w prawidłowy sposób kilkaset strzałów (tzn. skupiając się na celu a nie naciąganiu łuku). Poza tym dopiero zaczynasz więc musisz sobie wpoić elementarne zasady, prawidłową postawę, a tu nie ma miejsca na zbyt twarde łuki. Najlepiej nie kupować wysyłkowo tylko zmierzyć się z materią osobiście, w sklepie, ewentualnie wbić się w jakąś łuczniczę imprezę - tam zwykle jest tyle różnego sprzętu, że głowa boli. A łucznicy lubią się zwykle chwalić swoimi zabawkami  ;D
A gdybyś usłyszał od kogoś coś w stylu "eee... to tylko 15kg naciągu... ludzie się będą z Ciebie śmiali" to pamiętaj, że śmiać się będą tylko ci, którzy o łucznictwie nie mają zielonego pojęcia.
W Polsce na łuki nie potrzeba zezwolenia, gorzej z kuszami... ale my tu nie o tym...
Pozdrawiam!  :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2008, 07:17:35 am wysłana przez Ivar Trzy Strzały »
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

muminek80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 02, 2008, 01:08:59 pm »
ok.dzieki za odpowiedz na moje pytania  napewno z czasem będe miał ich więcej
wczoraj udało mi sie nawiązac kontakt z osoba która jest w grupie łuczników którzy zakładaja właśnie klub w moim mieście
jestem z nimi umówiony na najbliższe strzelanie :))))
moze dadzą chociaż dotknąć jakiegoś łuczku :)) ;D

Sagitarius

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 07, 2008, 04:18:42 am »
Odpowiedz na wszystkie pytania zwiazane z zakupem luku znajdziesz w nowo wydanej ksiazce pod tytulem "Luki Bloczkowe I Kryteria Istotne W Dokonaniu Ich Prawidlowego Wyboru" Podaje strone: www.lukibloczkowe.com   Po przeczytaniu bedziesz wiedzial wszystko co musisz wiedziec przy zakupie luku bloczkowego aby uniknac tragicznej pomylki technicznej a takze finansowej.

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 07, 2008, 05:50:14 am »
I w książce o łukach bloczkowych znajdę odpowiedź na WSZYSTKIE pytania dotyczące łuków tradycyjnych? Łał, to musi być super księga!!!

tyrande93

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2008, 09:32:18 pm »
Witam :)
Chcę sobie fundnąć taki oto łuk:
http://www.nokaut.pl/oferta/luk-tradycyjny-indianski-lukbis-adam-bisok.html#zakladka=reviews

Jednak jestem kompletnie zielona i nie mam pojęcia czy ja dam radę z niego strzelać, nie zrobie sobie (i innym) nim krzywdy a o doborze strzał to ja nawet nie mówię. Strzelałam dośc dobrze z tradycyjnych angielskich, wzrostu mam ok 175cm i lat mam niedużo (15 konkretnie). Strzelanie kocham całym sercem więc baardzo prosze o jakieś rady.
Z góry dziękuje ^^

sts

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 26, 2008, 10:36:39 pm »
Jeżeli strzelałaś z łuku prostego (anglik) to spokojnie dasz sobie radę z łukiem indiańskim (he he ) który to jest też łukiem prostym . Naciąg możesz miec taki sam jak na angielskim z którego strzelałaś , jedynie co to będziesz musiała się przyzwyczajic do tego że ten łuk bedzie mniej stabilny  niż anglik .
Samick SKB 55#

tyrande93

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2008, 04:25:43 pm »
Dziękuje bardzo za odpowiedź ^^ A czy wiesz może jakie powinnam do niego dobrać strzały?

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 27, 2008, 08:25:31 pm »
Dobór strzał zależeć będzie głównie od Twojej długości naciągu(w tym także techniki strzelania) oraz jego siły...wydaje mi się że myślisz raczej o strzałach drewnianych ?

Łuk o który pytasz nie wygląda na zbyt silny,sądzę więc że wystarczą promienie 5/16" (~8 mm średnicy) i max 29 cali długości -chyba że "dociągasz za ucho"; grot  tarczowy np. field o wadze 70 (max.100 grain)
Drewno, np.: sosna,świerk,cedr i in.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2008, 08:43:49 pm wysłana przez N.E.M.O »

tyrande93

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jakie łuki?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 02, 2009, 06:10:53 pm »
Dziękuje bardzo juz sobie upatrzyłam komplet na allegro ^^ Rady bardzo sie przydały, jeszcze raz dziękuje :D