Autor Wątek: Czy to normalne?  (Przeczytany 5925 razy)

Seawolf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Czy to normalne?
« dnia: Wrzesień 21, 2011, 05:21:12 pm »
Mam łuk parę dni, wystrzeliłem w sumie może 500 strzał a już widzę zużycie podstawki (zdj. z prawej nowa dla porównania)

Czy to normalne zużycie, czy może mam za twarde strzały? Strzelam głównie na krótkie odległości, nie zauważyłem żeby strzałę znosiło, na duże (40m) odległości znosi trochę w lewo.
Pisząc ten wątek zauważyłem ze dolne lotki są troszkę obtarte, a między dwoma lotkami nieprowadzącymi jest warstewka plastiku (starta z podstawki zapewne). Czy to na pewno wina strzał czy może moja. Czy podstawka uchylna/button coś pomoże w tej kwestii.
Samick Polaris 68", 32# (naciągam niecałe 29,5"), strzały Easton PowerFlight 500 (pełna długość)
Samick Polaris 68" 32#
Easton PowerFlight 500

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2011, 06:35:03 pm »
wycieranie podstawki tego rodzaju jest normalne,twoja jest w bardzo dobrym stanie,a 500strzał w kilka dni to nie mało,znoszenie na lewą stronę obserwowałem przy podstawce mocno zużytej(wytartej do połowy wysokości plastikowego występu po lewej stronie podstawki)używam identycznej,najszybciej zużywa się na grubych promieniach drewnianych,zwłaszcza jeśli nie chciało się ich doszlifować,i polakierować,sprawdź ustawienie lotek względem nasadki(osi cięciwy),jeśli jest ok. to może być kwestia sztywności naciągasz 29,5 z 32 cali czyli strzała jest sztywniejsza niż być powinna jeśli parametr jest właściwy,problem może rozwiązać się sam za kolejnych 500 strzałów kiedy podstawka wytrze się jeszcze trochę, dokładnie dopasowując do promienia.pozdr.
Samick Woodsman 50#

N

  • Gość
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2011, 06:42:05 pm »
yhm...32# to funty...nie cale   ;)

A co do plastikowych podstawek : próbowałem jej tylko raz i starczy...w każdym razie po trzech strzałach wyglądała...powiedzmy że "trochę" gorzej niż Twoja po pięciuset...

Osobiście najbardziej lubię strzelać z półki...a jeśli już koniecznie musi być podstawka uchylna to tylko metalowa..najlepiej z buttonem ew.czymś w jego zastępstwie...

pzdr

EDIT : Masz rację Stefan, wygląda na to że nie do końca zrozumiałem "tabelkę" ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2011, 07:19:34 pm wysłana przez N »

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2011, 06:49:00 pm »
cyt.strzały Easton Powerflight pełna długość(po mojemu to 32-33 cale,...)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2011, 07:14:10 pm wysłana przez Świstak »
Samick Woodsman 50#

Seawolf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2011, 07:11:09 pm »
One w pełnej dlugosci mają 83cm, take mi polcono bo po skróceniu byłyby za sztywne. Więc zdecydowalem ze lepiej zeby byly za długie niż za sztywne.
Samick Polaris 68" 32#
Easton PowerFlight 500

N

  • Gość
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2011, 07:22:46 pm »
One w pełnej dlugosci mają 83cm, take mi polcono bo po skróceniu byłyby za sztywne. Więc zdecydowalem ze lepiej zeby byly za długie niż za sztywne.

Mógłbyś też zamiast pełnej długości wkręcić cięższy grot...

mati

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czy to normalne?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2011, 01:07:44 pm »
Sprawdź czy lotki podczas wystrzału nie zahaczają o podstawkę. Górna lotka powinna być nad podstawką w czasie gdy strzała opuszcza łuk. Jeżeli to nie pomorze to kup sobie białą podstawkę. Dla mnie była lepsza. Jak ją przykleisz i nadal będzie się niszczyła to przynajmniej lotki powinieneś mieć całe.
 
Pozdrawiam. ;)