Autor Wątek: Potachy 2011  (Przeczytany 10194 razy)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 15, 2011, 10:33:58 am »
Co innego gdybysmy tworzyli tak zwarta grupe jak ekipa z Wroclawia. Trzeba zobaczyc jak panowie wpadaja w czerwono bialych strojach i doslownie kosza rywali. Sa jak maszyny. No ale Ci Panowie tworza zwarta grupe od lat. Intensywnie trenuja i to zwarcie, rezim po prostu sie czuje. W tym przypadku na pewno ich sukcesy zwiazane sa z przynaleznoscia do elitarnego klubu gdzie wspieraja sie wzajemnie, szlifujac rzemioslo.

Musimy się zorganizować, znaleźć trenera.. założyć klub. Czemu nie ?? :D chciał nie chciał jesteśmy jednak troszkę podzieleni z racji parszywej odległości.. :-[ ale jako klub może by nas miasto jakoś wypromowało..? jakiś bus na zawody  8) może Szczecin by zaistniał :P wyobrażacie sobie busa floating garden a w nim nasza ekipa.. ?  ;D ;D w 2050 roku ??

A ta odległość to dla jednych nie stanowi problemu, dla innych wręcz przeciwnie.. Cieszę się Dany, że się z nas cieszysz :D wiem, że jak musiałbym jechać gdzieś dalej, to na pewno ze spaniem, zrobiłyby się z tego 3 dni.. i wtedy już jakieś schody, ale zobaczymy..

Były to pierwsze moje zawody 3D i mimo tego deszczu jaki dało się odczuć w miejscach ostatecznych.. strzelałem z bananem na twarzy ;D, mam już jakieś spostrzeżenia, na przyszły raz będę wiedział jaka ważna jest chociażby porządna lornetka..
na samych zawodach było mega genialnie, bigos atmosfera super.. Bardzo ładne figury, dziękuję organizatorom, jeśli są jakieś osoby, które się wahają przed rozpoczęciem udziału w zawodach 3D, a moją taką możliwość  nie ma co.. można powiedzieć, że jest to czas jaki się przeżywa jeden z lepszych jakościowo.. jeśli ktoś oczywiście zakochany jest w łucznictwie.

Muszę podziękować cypher-owi, za miłą atmosferę w podróży i za to, że mnie zabrał :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 10:44:08 am wysłana przez piter87 »
zapalony łucznik

Wiedzimir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 15, 2011, 03:49:35 pm »
IV GRAND PRIX WIELKOPOLSKI I KUJAW

WYNIKI:


KAT KADET:

1.Mikołaj Walkowski - 281pkt.
2.Filip Bartoszek - 134
3.Kacper Gorgoń - 126

4.Kacper Dmochowski -28


KAT. Łuk Bloczkowy:


1.Tomasz Kobuszewski - 599 pkt.
2.Andrzej Domaradzki - 499
3.Mirosław Huzar - 495

4.Grzegorz Dewicki - 466
5.Ewa Huzar - 437
6.Michał Kpbuszewski - 435
7.Monika Kobuszewska - 403
8.Krzysztof Kleszczewski - 329
9.Agnieszka Węglińska - 323
10.Hanna Król - 297
11.Agnieszka Brola

KAT. Łuk Tradycyjny:

1.Waldemar Rewers - 337 pkt.
2.Adam Bisok - 295
3.Przemysław Walkowski - 282

4.Grzegorz Kostrzewski - 262
5.Krystian Majek - 245
6.Krzysztof Siemieniec - 220
7.Anna Pawłowska - 216
8.Bartosz Lewandowski - 195
9.Robert Kazik - 168
10.Wojtek Rybarczyk - 165
11.Paweł Bartoszek - 158
12.Piotr Dmochowski - 154
13.Jerzy Domachowski - 129
14.Tatiana Zbroja - 121
15.Daria Olszowy - 110
12.Wojtek Rewers - 101
13.Włodzimierz Świgoń - 62
14.Waldemar Ciesielsji - 56

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 15, 2011, 11:17:41 pm »
Ja bym zakupił w POlsce , a u kogo to już kwestia zaufania do danego sklepu.
Co się tyczy mojej osoby to wszystko zakupuję u Dawida. Pierwszy łuk kupiłem w Łuksporcie w Warszawie i też pomogli mi wybrać zabawkę i wstępnie pouczyć.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

PK

  • Gość
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 16, 2011, 09:22:49 am »

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 16, 2011, 10:21:01 am »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 16, 2011, 02:46:14 pm »
obawy budzi jedynie mocny refleks ale ufam ze mathews wie co robi, w koncu sa w czolowce lukow hunterskich

Czy na pewno ten refleks jest taki mocny? Jest jak w większości współczesnych łuków. Za to ma dość przyzwoitą "wybaczającą" wysokość cięciwy 7 3/8 cala, a bardzo krótkie 28-calowe ATA rekompensuje dość spory jak na te rozmiary rozstaw zamocowań ramion. Taki łatwy do manewrowania (a w polskich realiach - i do ukrycia w plecaku...) maluszek z pewnością nie będzie miał celności tarczowców, ale na myśliwskich dystansach do 30 metrów z pewnością wystarczającą. Za to jest szybki (IBO 330 fps, a Mathews ponoć obok Hoyta najmniej kantują z prędkościami), przy moim 30-calowym naciągu powinien strzelać ponad 280 fps strzałą myśliwską. Oraz podobno jest bardzo cichy, podczas naciągania niemal bezgłośny. I nie trzeba do niego żadnych specjalistycznych pras jak w Monsterach, Carnage'ach czy X-forcowatych. Właściwie już postanowiłem, kasa na Mateuszka-maluszka w tajemnicy przed rodzinką odłożona, tylko gdzie go kupić? Sklepy internetowe wysyłkowe go nie oferują, na amerykańskim eBayu Polaka olewają. A i w polskich sklepach go nie ma, a jak już będzie - to pewnie zaporowo drogi
no ja też się skłaniam do tego maluszka i jestem bliski podjęcia decyzji,
o prędkość się nie martw bo Mathews przy moim Prestige podaje podobną prędkość (nie wiem o jakim dokładnie Z myślisz bo jest ich kilka wersji) a na kursie PBA pomiar wyszedł 274 przy dość ciężkiej strzale 432 grain. Tyle że ja ciągne 29 cali a twoje 30 zmieni sporo na plus.  Ja myślę o Z7 magnum który ma trochę mniejsze BH ale i tak większe od Prestige o 3/8". Nie wiem czy chcesz kupić nowy czy używany. Z nowym jest kilka opcji. Zgadajmy się na priv.