Autor Wątek: Potachy 2011  (Przeczytany 10189 razy)

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 11, 2011, 09:02:58 am »
Hejka. Może mi ktoś powie, czy jest jakiś pensjonat w okolicach Potach, żeby się ewentualnie tam zakwaterować na jedną nockę przed zawodami-czyli jutro wieczorem? Mieliśmy jechać w sobotę, ale w związku z tym, że mam do miejsca docelowego prawie 600 km, to musiałbym wystartować zaraz po północy, czyli nocka zarwana. A tak dotarlibyśmy w piątkowy wieczór. :) . Pozdrowionka.

DB
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 11, 2011, 10:00:31 am »
Witam.
Pensjonaty są  skontakuj sie z Waldkiem Rewersem tel.503919050 on organizuje Potachy
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 11, 2011, 10:06:43 am »
Zarezerwowałem pokój trzy osobowy w Zaniemyślu (ok. 6km od Potachów-czy też Potach- nie wiem jak się to odmienia poprawnie ;)  ) w "Villa pod orzechem" za 100 zł za cały pokó(jedziemy we trzech). Są jeszcze wolne miejsca, więc jeśli by ktoś był chętny to podaję numer telefonu do właściciela:
509 099 243 . Pokój dwu-osobowy kosztuje również 100 zł, więc lepiej kalkuluje się wziąć "trójkę".

DB
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2011, 07:23:27 pm wysłana przez Mario2833 »
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 11, 2011, 11:37:21 pm »
Jadąc na zawody jedzie ktoś przez Kielece lub okolice z wolnym miejscem?
łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 14, 2011, 08:28:31 am »
No i po zawodach!!!! Wszystko fajnie-odległość do Potach duża(prawie 600km), frekwencja dość mała (szkoda, że nie było na odwrót). Aura również się popisała i mieliśmy prawdziwie gorące i bezwietrzne fragmenty trasy, jak też ulewę z piorunami i wręcz ekstremalne warunki w strugach deszczu, gdzie woda szalała wszędzie-nawet w rowkach pomiędzy "dolnymi policzkami" u "podnóża" pleców jak w kanionie rzeki Colorado. ;)  . Niektórym ten deszcz płatał niezłe psikusy i strzały zaczęły mocno odbijać w lewy bok nawet na krótkich dystansach(15-20 metrów), przez co padło kilka pudeł. Na szczęście w mojej "szóstej" grupie nawet ulewa nie przeszkodziła w strzelaniu, czego wynikiem było drugie miejsce Grześka z życiowym rekordem 262 punktów. Jedynie Robin był delikatnie lepszy, ale tylko ze względu na to, że nie ładnie było by naszych gości przeskoczyć. ;) .

Oki...po powrocie do domu i długim-bo aż 4-ro godzinnym śnie pora wziąć się do pracy i właśnie to robię tkwiąc w swojej firmie. Pozdrowienia dla wszystkich biorących jak i nie biorących udziału w zawodach. I do zobaczenia na kolejnych zawodach-ale kiedy? Pewnie dopiero w następnym roku, bo trzeba podreperować rodzinny budżet-ostatnio dość mocno ze względu na wyjazdy i egzaminy uszczuplony :)

DB
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2011, 08:31:31 am wysłana przez Mario2833 »
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

PK

  • Gość
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 14, 2011, 09:02:10 am »
No i po zawodach!!!! ...gdzie woda szalała wszędzie-nawet w rowkach pomiędzy "dolnymi policzkami" u "podnóża" pleców jak w kanionie rzeki Colorado. ;). Niektórym ten deszcz płatał niezłe psikusy i strzały zaczęły mocno odbijać w lewy bok nawet na krótkich dystansach...

Tak, prysznic był niezły...a dodatkowo swego rodzaju "zimny prysznic" sprawił mi mój sprzęt, a dokładniej - konfiguracja podstawki opadającej.

Otóż mocowanie linki podstawki do kabla, okazało się nietrwałe - w rzęsistych strugach ulewy...i sznurek wraz z owijką przemieścił się ok. 2-3mm do góry wzdłuż kabla, co sprawiło, że timing podstawki trafił szlag - i zaczęła opadać zbyt późno. Jak później zauważyłem - cała była porysowana lotkami. Objaw: strzały po uderzeniu w widełki podstawki - latały z dużą dowolnością...z tendencją do uciekania na lewo. Przykładowo - do sówki oddalonej o niespełna 20m, musiałem mierzyć poza sówkę... by trafić 10-tkę. Niestety przy zmieniających się odleglościach i rozmiarch figur - takie strzelanie przypominało posługiwanie się  łukiem tradycyjnym  ;), w strzelaiu z którego nie mam wielkich doświadczeń.
Oczywiście rozkalibrowanie podstawki odkryłem dopiero po rundzie...a w czasie rozgrywki bezskutecznie i z niedowierzaniem... szukałem błędów w postawie, złożeniu, pracy łopatek  :). No cóż wynik końcowy makabryczny,...ale nauczka, by lepiej zadbać o sprzętowe niuanse
.

Zawody bardzo udane,...arcy-fajna atmosfera, organizacja na wysokim poziomie, (co Szwajcarscy goście startujący na różnych parkurach...specjalnie potwierdzili wszem i wobec, po zawodach). Wielkie dzięki dla organizatorów !!! pozdrowienia dla kolegów i koleżanek. Bardzo żałuję, że nie mogłem strzelać z Wami zaplanowanego na dzień następny fielda
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2011, 05:04:31 pm wysłana przez PK »

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 14, 2011, 10:06:56 am »
Fakt-w takich warunkach można bardzo dobrze przetestować swój sprzęt, bo takie sytuacje jak te na zawodach w Potachach mogą nam się przytrafić na każdej wyprawie bowhunterskiej, a wtedy taki defekt podstawki może spowodować niezłego moralniaka, bo na poprawki nie ma tam miejsca i wszystko musi grać jak tra la la!!!!! Jest więc czas na wyciągnięcie wniosków i poprawieniu tego, co poprawić można, by w kolejnych tego typu imprezach ich nie powielać. :) . Wszystko to jednak jest związane z dość krótkim czasem łucznictwa bloczkowego(3D) w naszym kraju. Ale ciężką pracą, systematycznością i dążeniem do powtarzalnych zachowań podczas strzelania, można ciągle podnosić swoje umiejętności i tym samym unikać popełniania błędów. :)
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 14, 2011, 11:45:43 am »
Hej Robercik! Nie przekreślaj tak od razu podstawek opadających, bo i te i te mają zalety, jak też i wady. Ja jak wiesz obecnie pruję z użyciem podstawki "przekręcająco-wirującej" trophy ridge revolution i mimo ulewnego deszczu mnie nie zawiodła i działała bez zarzutu wyrzucając w powietrze podczas strzału masę wody. Konstruktorzy muszą brać pod uwagę fakt, iż nie zawsze strzelamy podczas ślicznej, słonecznej pogody, lecz czasem jest to deszcz, śnieg lub mróz, a czasem wszystko na raz, więc trzeba po prostu znaleźć to optymalne dla siebie rozwiązanie. Wiem, że Piotrek(PK) w niedźwiadku ma zainstalowanego QAD'a, a wczoraj startował z hoytem i chyba również tam miał taką podstawkę. Piotrek(nasz strzelec humanitarny-strzelający bez strzał ;)  ) również wczoraj miał problem z dużym przesunięciem się linii strzału względem wcześniej ustawionym parametrom i również korzystał z Qad'a. Choć problem tkwił w miejscu montażu linki napinającej podstawkę do kabla i w każdym przypadku mogły się dziać tutaj cuda. Może owijka była zbyt luźno zawiązana, lub "plasticzek" podczas strzelania się poluzował.... . Trzeba się temu po prostu przyjrzeć i usterkę wyeliminować. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2011, 11:52:53 am wysłana przez Mario2833 »
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

PK

  • Gość
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 14, 2011, 12:53:29 pm »
Usterka już usunięta.
W łuku sportowym (Hoyt) z którym byłem wczoraj, mocowanie linki podstawki do kabla miałem zbyt aby-aby...i niestety to zawiodło. Przy dobrych warunkach atm. wystarczało, ale przy takiej wodnej kąpieli jaką przeszedł łuk wczoraj... niestety króciutka owijka musiała się rozluźnić i linka pociągnęła ją do góry. Moje Podstawki QAD już nieraz były kąpane w podobnych ulewach...i pracują nadal należycie. Zawiniło moje niedbalstwo - przy wykonaniu owijki mocującej linkę - po niedawnej wymianie cięciwy i kabli.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2011, 05:06:04 pm wysłana przez PK »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 14, 2011, 02:37:27 pm »

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 14, 2011, 05:46:07 pm »
Witam
W temacie wnioski ze strzelania w deszczu mogę się "pochwalić" spostrzeżeniem, iż szkiełko w takich warunkach delikatnie mówiąc  nie pomaga.

Przekonałem się o tym już na MP w 2009 roku kiedy to lało bez przerwy całe zawody. POstanowiłem wtedy zdemontować szkiełko z mojego Toxonica i tak trenowałem i strzelałem w 2010 roku, ale w tym roku ... cóż jak jest szkiełko to czemu go nie używać....

W Jaworzu na MP w tym roku refleksy światła na szkle pozwoliły mi zaliczyć jedno zero , ale nie nauczyło mnie to zbyt dużo. W każdym razie ruszyłem pare razy po tamtych zawodach obejmą trzymającą szkło , ale chyba za dużo siły użyłem wkręcając tę obejmę bo nie dałem rady odkręcić. I tak zostawiłem.

Wczoraj nie mając niczego suchego do wytarcia szkła pokonałem 6 celów , aż spotkaliśmy Adama B , który miał suche chusteczki - DZIĘKI Adamie.
Tym sposobem zaliczyłem 2 bolesne punktowo wpadki - aż dziw , że tylko tyle.

Pozdrawiam i obiecuję sobie, że  się przyłożę do zdjęcia szkiełka.


MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 15, 2011, 02:02:17 am »
przede wszystkim to gratuluje piterowi, cypherowi i stachowi zach.pom górą. Gierek sobie pojechał na urlop a mógłby być w czołówce. Dajecie radę jesteśmy dumni z Was.
Sage 35#

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 15, 2011, 07:05:53 am »

Ciach, uffff ciachnac tak dlugiego posta z telefonu nie jest latwo, zlapalem na tyle przyzwoity sygnal ze dziala mi 3.5G wiec mozna forum poczytac nad ranem zanim rodzinka sie obudzi...
  - nęci mnie Mathews z7 Xtreme, z podstawką whisker bisquit lub podobną z dziurami na lotki, zwykłym trzypinowym celownikiem (za to w bardzo solidnej metalowej obudowie) i mnóstwem dodatkowych tłumików.
mnie tez neci ten luk,
jest megakompaktowy, z definicji przeznaczony do polowan,
obawy budzi jedynie mocny refleks ale ufam ze mathews wie co robi, w koncu sa w czolowce lukow hunterskich


g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 15, 2011, 07:36:08 am »
przede wszystkim to gratuluje piterowi, cypherowi i stachowi zach.pom górą. Gierek sobie pojechał na urlop a mógłby być w czołówce. Dajecie radę jesteśmy dumni z Was.
Dany jak zaczniesz jezdzic na zawody to zrozumiesz ze co innego trening a co innego rywalizacja. Bedac na urlopie zahaczylem zawody Fita. Czuje sie zgromiony ale to trzeba przezyc np kiedy slyszysz gwizdek i nie ma zmiluj sie bo czas leci, napinasz luk, celujesz i nagle widzisz ze na twojej macie nie ma tarczy !!! Cisnienie skacze tak ze slyszysz wlasny puls. Sedziowie pozwolili dostrzelac ale to sa takie emocje ze strzelasz dychy i pudla. Najgorsza jest presja czasu bo po gwizdku mozesz sobie nagwizdac. Tym bardziej ze PZLucz wymyslil sobie iz bloczkowcy w odroznieniu od innych krajow w Polsce wzorem lucznikow klasycznych maja minute mniej na oddanie 6 celnych strzalow. Tu nie czasu na bledy. Spadnie ci strzala z podstawki i juz sie gotujesz. Klej z maty ktory pozostal na promieniu niszczy ci celnosc a nie masz czasu go usunac itd.
A tak na marginesie to nie tworzmy jakis podzialow, zachodniopomorskie to luzna grupa pasjonatow wsrod ktorej diamentem jest Stasiu Kalisiak ktory potrafi jednego dnia w Potachach zgarnac zloto w 3D a drgiego dnia na drugim koncu Polski zajac 5 miejsce w Pucharze Polski Fita strzelajac z innego luku. To jemu naleza sie gratulacje i uznanie ale zadna w tym nasza zasluga a juz na pewno nie miejsca zamieszkania. Co innego gdybysmy tworzyli tak zwarta grupe jak ekipa z Wroclawia. Trzeba zobaczyc jak panowie wpadaja w czerwono bialych strojach i doslownie kosza rywali. Sa jak maszyny. No ale Ci Panowie tworza zwarta grupe od lat. Intensywnie trenuja i to zwarcie, rezim po prostu sie czuje. W tym przypadku na pewno ich sukcesy zwiazane sa z przynaleznoscia do elitarnego klubu gdzie wspieraja sie wzajemnie, szlifujac rzemioslo.

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Potachy 2011
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 15, 2011, 10:22:06 am »
Ależ ja nie tworzę podziałów po prostu cieszę się, że osoby z którymi strzelam, zdobywają medale, a jeśli chodzi o miejsce zamieszkania, to też nie ukrywam, że się cieszę, że nie tylko na południu kraju są wyjadacze w "czy de", cóż taki lokalny mini patryjotyzm.
Sage 35#