Autor Wątek: Bear archery jakie parametry?  (Przeczytany 2030 razy)

regers

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Bear archery jakie parametry?
« dnia: Maj 03, 2011, 10:23:41 am »
Witam!!! Mam okazje nabyć ten sprzęt , i dla tego chciał bym się dowiedzieć coś na jego temat. Czyli jak najwięcej  ;D Mój wzrost 184cmm  Szukałem, w sieci i nic nie ma.














N

  • Gość
Odp: Bear archery jakie parametry?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2011, 11:10:59 am »
Cześć

Łuk fajny ale z zakładów Fred`a Bear`a pochodzą prawdopodobnie jedynie oba komplety ramion :) tworzące z odpowiednim majdanem 66 i 68 "całość.
Majdan-gdyby był to Bear musiałby posiadać charakterystyczny medalion- tu go brak (chociaż również możliwe że majdan został w międzyczasie pozbawiony tego małego oznaczenia - zwykle umieszczanego po prawej stronie majdanów praworęcznych i lewej leworęcznych trochę powyżej rękojeści- np.podczas jakiegoś "remontu" ;) ale wówczas byłby widoczny mały ślad )

Siły naciągu również nie sposób ustalić z zamieszczonych zdjęć-możliwe że oznaczenia zasłaniają te czerwone nalepki...a może masz jeszcze jakieś dokładniejsze zdjęcia ?

Maksymalny wiek ramion to 33 lata- świadczy o tym miejsce produkcji "Gainesville, Florida" ; zakłady Bear przeniesiono tam w 1978 roku; dokładniejszy wiek można by pewnie określić po widocznych numerach seryjnych- niestety nie wiem czy gdziekolwiek można znaleźć jakiś odpowiedni rejestr skorelowany z konkretnymi datami...

Między 1965 a 69 rokiem pierwsza cyfra numeru seryjnego oznaczała rok produkcji, później firma zmieniła system na niemal niemożliwy do "złamania" ;)

Pozdr

PS
Wygląd osprzętu-zwłaszcza stabilizatorów wskazuje na wczesne lata 80-te.
Do strzelania sportowego przy Twoim wzroście bardziej odpowiedni byłby ten dłuższy komplet ramion...
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2011, 01:07:53 pm wysłana przez N »