Autor Wątek: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika  (Przeczytany 6658 razy)

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« dnia: Kwiecień 06, 2011, 07:45:39 pm »
W związku z używaniem przez zawodnika lornetki z dalmierzem oraz nierzetelnym zapisem punktów na metryczce ogłaszam dyskwalifikację zawodnika:

Mateusz Wereszyński

Oświadczenie o udziale w zawodach podpisane przez zawodnika zawiera deklaracje zapoznania się z regulaminem zawodów.

Klasyfikacja zawodów zostanie poprawiona w kategorii w której zdyskwalifikowany zawodnik startował.

Z przykrością
Adam Cymkiewicz

PK

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2011, 07:56:21 pm »
Smutne to  :(.
Wszak naoczna ocena (a nie pomiar) odległości - to główny cel zawodów 3D.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 08:23:06 pm wysłana przez PK »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2011, 08:33:02 pm »
Andrzeju program jest dobry ale na obecnej wersji accessa tzn 2007 działa kiepsko a na 2010 na którym go testowałem mnie na razie nie stać w końcu oprogramowanie sprzęt komputerowy to są moje prywatne rzeczy a accessa kupiłem tylko na potrzeby zawodów.
Kontrola zawodników i sprzętu cóż sadziłem że jest to pasja strzelających i nie trzeba nikogo aż tak bardzo kontrolować, myliłem się.

PK

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2011, 08:46:29 pm »
Pierwszy raz o tym czytam - ocena odległości głównym celem zawodów łuczniczych ??? Chyba przesadziłeś.
Dlaczego ?
wg mnie...rywalizacja w 3D polega głównie na prawidłowej ocenie odległości. Reszta jest już trywialna, bo odległości są niewielkie, pola trafień duże a liczba strzałów niewielka. Rywalizacja w zakresie techniki strzelania - to z kolei domena tarczówki.
W 3D nie wolno nawet wykonać gestu ręką...który mógłby być pomocny w oszacowaniu odległości...a co dopiero skale w lornetkach, dalmierze, znakowane majdany,... :-\

Moim zdaniem grupy powinno się układać nie wg losowania na alfabetycznej liście, tylko losowania w poszczególnych kategoriach sprzętowych.
Członkowie grupy powinni być z tej samej kategorii...wtedy wystarczająco dobrze pilnowaliby się i w zakresie sprzętu i w zakresie trafień...i nie byłoby podciągania 5-tek na 8-ki.
Mnie osobiście lepiej się nawet strzela jak mam w grupie samych konkurentów, a najlepiej skuteczniejszych ode mnie,...wtedy mam silną mobilizację...i zwykle osiągam wyższy wynik. Nie wiem jak wy...
Za mieszaniem różnych kategorii w tej samej grupie przemawiają wzgledy towarzyskie i edukacyjne. Uwielbiam patrzeć jak strzelają tradycjonaliści...i jest to dla prostego bloczkowca bardzo interesujące  :), poza tym można się wiele dowiedzieć o innych typach łuków i sposobach strzelania. Ale to wszystko jest możliwe wyłącznie gdy 100% zawodników gra fair-play.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 09:08:10 pm wysłana przez PK »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2011, 08:52:26 pm »
Zgadzam się z Piotrem w całej rozciągłości tematu strzelić celnie na 50m to żadna sztuka.
 Jak się zna odległość .

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2011, 09:10:36 pm »
Ktoś się chyba pomylił! O jaki dalmierz chodzi?
Moja lornetka ma podziałkę artyleryjską ale służy ona do określania odległości w kilometrach dla dużych celów. Można to sprawdzić w każdej chwili! Nie ma możliwości oszacowania przy jej pomocy odległości rzędu kilkudziesięciu metrów. To jakiś nonsens! Lornetka jest do wglądu, chcę jak najszybciej wyjaśnić to nieporozumienie.

comando

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2011, 09:22:57 pm »
A to sędzia dupa! No i właśnie minimum trzech sędziów na trasie i tak jak Andrzej słusznie zauważył, kontrola sprzętu na początku zawodów wyrywkowo a  w czasie zawodów reszta. Tak powinno być i będzie!!!Dwie metryczki to standard. I tutaj musimy jednak myśleć o trasach bardziej kompaktowych czyli jak to tylko możliwe krótkie dystanse od celu do celu i możliwie zróżnicowany teren na małym areale! To właśnie wynika z regulaminu FITA 3D. Od jakiegoś czasu nie brałem udziału w ustalaniu trasy i myślę że czas to zmienić nie żebym był jakimś szczególnym specjalistą ale dlatego że trasę powinno wyznaczać co najmniej trzech  znających regulamin! Andrzej Biuro zawodów czyli Adam C. to perfekcja, moim zdaniem uczciwość to w sporcie podstawa, Adam ogarnia nawet 150 zawodników a do tego nie trzeba wypisywać dyplomów i tak jak napisał robi to na prywatnym sprzęcie i bez wynagrodzenia!!! Myślę że sprawę mieszania mogą dograć sędziowie po rozdaniu metryczek i już. W Jaworzu spotykamy się w Maju na CSP i postaramy się te kilka rzeczy poprawić.

                                                                                              Lucjan Socha

PK

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2011, 09:34:35 pm »
Ktoś się chyba pomylił! O jaki dalmierz chodzi?
Moja lornetka ma podziałkę artyleryjską...

Mateuszu, by mierzyć odleglości, wystarczą dwie, nieoznakowane kreski na szkle okulara, jedna wyżej, druga niżej... i trochę wprawy.
Jakiekolwiek podziałki w lornetkach są w łucznictwie terenowym równoprawne z elektronicznymi dalmierzami laserowymi - i tak samo zabronione...i to niezależnie czy będzie to regulamin FITA, EAA, IFAA, IBO, ASA, IAA... :-[.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 10:44:09 pm wysłana przez PK »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2011, 09:40:20 pm »
Czy mógłbyś Mateuszu podać typ lornetki której używałeś.

comando

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2011, 09:56:52 pm »
W czasie kiedy pisałem te kilka słów dopisano dwa posty. I tu Adamie się z Wami nie zgodzę, chyba że piszecie o 3D w Polsce bo na dzień dzisiejszy nikt się nawet nie zbliżył do wyników na światowym poziomie!!!No i proszę 50-tka jest trywialna? Po mojemu to najtrudniejsza odległość w tarczówce oczywiście strzelając do 80-tki. No i z kolei czemu nikt nie mówi o wyrównaniu oddechu po dojściu do celu (teren górzysty), cienie , poblaski i często fatalne miejsce z którego powinniśmy oddać strzał :P Jakiś taki uszczypliwy jestem ale tarcza 3D bardzo różni się kolorystyką co? Panowie my możemy gdybać bo nikt z nas do mistrzów świata nie należy! I reasumując łatwiej było mi zostać Mistrzem Polski w drużynie w Legnicy niż wygrać z Jurkiem Pagaczikiem zawody 3D w Czechach takie są moje odczucia, kto był to wie i to właśnie były trudne zawody!!! Porównania odmian łucznictwa są troszeczkę śmieszne :D Porównując w ten sposób hokej i jazdę figurową również do niczego nie dojdziemy :-[ A pisanie co jest łatwiejsze a co nie, jest po prostu bez najmniejszego sensu ! Oczywiście jest to moje zdanie !

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:06:25 pm »
Witam !
Szkoda że tak sie zaczyna dziać na zawodach. :(
Z tego co mi wiadomo to nie mozna mieć na sprzęcie optycznym jakich kolwiek znaków tak jak  na lipku i majdanie łuku .
Prosta sprawa  - to są dodatkowe punkty celowania- ułatwiające ocene odległości. Taka jest prawda i tyle.
Trzeba było zapytać sędziego czy dopuszcza tą rolnetkę do zawodów.
A co do kontroli sprzętu to jako jeden z organizatorów zawodów w Tomaszowie.Chciałbym ,żeby były kontrole sprzętu. Jak i optycznego tak i łuków \ chodzi o stosunek wagi strzał do siły łuku\
Zeby nie było żadnych niedomówień i wszyscy mieli takie same szanse.
Mam nadzieje że w tej kwestii wszyscy są za !!!
ATMOSWERA NA ZAWODACH JEST SUPER I JEST GRONO LUDZI KTÓRZY WKŁADAJĄ W TO SWOJ CZAS ,PIENIĄDZE I SERCE ŻEBY TAK BYŁO!!!!
WIĘC NIE PSUJMY TEGO !!!!!!!!!!!!!!!!! Zwracam się do tych zawodników dla których chęć wygrania jest ważniejsza niż uczciwe współzawodnictwo i dobra zabawa!!!!!

A co do tej sprawy niech rozstrzygną sędziowie. Pozdrawiam !
Tomasz Kobuszewski

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:08:02 pm »
Najtrudniejsza odległością jest bezwzględnie 90m oczywiście strzelając do 120cm tarczy a zaraz potem 50m tylko ze 90m już się praktycznie nie strzela wiec masz racje :).  

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:08:11 pm »
Przepraszam, chłopki byłem przekonany, że taka podziałka raczej przeszkadza w patrzeniu niż pomaga. Do oceny odległości używam dalmierza. Nie mam innej lornetki. Nie zależało mi na wygranej, chciałem tylko pojechać z Mariuszem na zawody i miło spędzić dzień. Nie wiedziałem też jak ocenia się trafienia, linie itd. Do kartek też się nie dotykałem, bo myślałem, że Tomek jest do tego wyznaczony odgórnie i wie jak liczyć dane trafienia.

Lornetka niestety pojechała do domu ale chyba nie ma na niej żadnych oznaczeń, jest niefirmowa. Chętnie pokaże ją na następnych zawodach. Ja natomiast siedzę i kuję do wtorkowego egzaminu z ginekologii.

Przykre tylko, że tak zaczęła się moja przygoda z 3D.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 10:13:05 pm wysłana przez SUAHTTAM »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:10:09 pm »


ATN 7X50RF
ATN 8X36RF
ATN 7X30RF
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 10:14:50 pm wysłana przez Adam Cymkiewicz »

PK

  • Gość
Odp: Pierwsza Runda Pucharu Polski 3D Pabianice. Dyskwalifikacja Zawodnika
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2011, 10:17:48 pm »
Przykre tylko, że tak zaczęła się moja przygoda z 3D.
Czasami uczymy się na błędach,...ale nic straconego. Mam nadzieję, że ten precedens który stał się akurat Twoim udziałem nie zniechęci Cię do sportu i jeszcze nie raz będziesz miał okazję do rehabilitacji wysokimi wynikami.

Lornetka niestety pojechała do domu ale chyba nie ma na niej żadnych oznaczeń, jest niefirmowa. Chętnie pokaże ją na następnych zawodach. Ja natomiast siedzę i kuję do wtorkowego egzaminu z ginekologii.
Na następne zawody weź lepiej inną, mniej-artyleryjską :D.
A za egzamin trzymamy... no właśnie co się trzyma za egzamin z ginekologii?... Praktyczny będzie :P czy teoretyczny ?


...No i proszę 50-tka jest trywialna? Po mojemu to najtrudniejsza odległość w tarczówce...
W tarczówce tak,... bo trzeba w 10-tkę trafić 6 razy w serii. I TO jest diabelnie trudne. Mnie w warunkach zawodów udało się to tylko 1x w życiu i to w łatwiejszej konkurencji - bo z 70m (MP w Krakowie).
Trafić raz (jak w 3D) jest duuuużo łatwiej. Przynajmniej dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 10:45:05 pm wysłana przez PK »