Autor Wątek: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice  (Przeczytany 25912 razy)

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 28, 2011, 03:26:17 pm »
uzupełniona lista zgłoszeń

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 28, 2011, 03:49:01 pm »
w dalszym ciągu jest nas malutko...
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 28, 2011, 08:21:02 pm »
Wystarczy, a poza tym zobaczymy jak będzie zwykle na zwody ze zgłoszonych nie pojawiają się wszyscy natomiast przyjeżdżają w sporej ilości niezgłoszeni.
A życie zweryfikuje :).

PK

  • Gość
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 28, 2011, 10:40:15 pm »
Pogoda całkiem, całkiem:


astroleo

  • Gość
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 30, 2011, 10:53:34 am »
 ;D Witam i pozdrawiam dawno na forum mnie nie widziano 8) Do Pabianic się wybieram jeśli tylko praca pozwoli ???  a dowiem się dopiero dzisiaj czy dostałem wolne :-\ łuk w każdym razie odkurzyłem.. ;D ;D ;D...

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 02, 2011, 09:34:45 pm »
Wyniki

Pierwsza Runda Pucharu Polski w Łucznictwie Terenowym 3D "Pabianice 2011"

http://www.techmal.home.pl/Plikownia/Runda%20R%20I%20Pabianice.pdf


Info dla Klubu ŚKŁ REFLEX postarałem się poprawić błędnie pisaną nazwę Waszego klubu.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wyśmienitą wspólną zabawę.

Poprawione wyniki po dyskwalifikacji zawodnika.

http://www.techmal.home.pl/Plikownia/Runda%20R%20I.pdf
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 10:25:23 am wysłana przez Adam Cymkiewicz »

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 02, 2011, 10:04:49 pm »
Ja również chciałbym podziękować organizatorom za fajną trasę. Przyznam się szczerze, że nie spodziewałem się takiej ilosci dalekich odległosci ;-) Niestety okazało się, że mój poziom przygotowania był mierny, cóż bywa, następnym razem trzeba się lepiej przygotować.

pozdrawiam,
Wojtek
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

Krzysztof Janik

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 02, 2011, 11:25:08 pm »
 Dobrze zorganizowane zawody , na niektórych celach trzeba było szukać strzał  :) .
 Podziękowania dla organizatorów i uczestników .

PK

  • Gość
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 02, 2011, 11:33:22 pm »
 ;D...Zawody super. Wielkie dzięki dla organizatorów i współuczestników.
Długa trasa w stylu trekking-3D ;) ...można było sobie pospacerować po lesie w sympatycznym gronie.
Brak treningu oceny odległości mścił się bezlitośnie na tych zawodach,...bo dystanse były dość dalekie... i ja osobiście miewałem wielokrotnie dylematy czy to jeszcze 38 czy już 41m. Niestety przez oko przywykłe po zimie do krótkich, halowych dystansów - aż 2x strzelane przeze mnie zwierzaczki - przeżyły atak  :D.
Ale mam dużą satysfakcję, że tam gdzie ja nie nawaliłem z oceną dystansu - mój debiutujący, nowy łuk spisał się bardzo dzielnie i lojalnie posyłał strzały tam gdzie mierzyłem.

Ogółem jak na otwarcie sezonu - zawody nie były trywialnie łatwe mimo, że rozgrywka w zasadzie toczyła się na płaskim terenie...Toteż przy okazji wielkie gratulacje dla tych którzy osiągnęli najwyższe noty (szczególnie dla Mateusza który rozpoczął zawodniczą karierę złotym medalem w kat. HU dorosły,...rozstawiając po kątach starych rutyniarzy... :)).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2011, 09:17:25 am wysłana przez PK »

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 03, 2011, 12:29:07 am »
Super impreza,  pewnie będzie się to powtarzało w większości  wpisów !! Debiutowałem w tego rodzaju imprezach ( ale pamiętajcie "I'll be back")  jestem bardzo  miło zaskoczony, poznać ludzi którzy mają takiego  samego "zajoba" jak ja, jest nie zastąpione ;D
Pozdrawiam wszystkich uczestników a w szczególności nieliczną lecz bardzo miłą grupę nr 12.

Pozdrawiam Michał vel Degusti :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2011, 09:47:27 am wysłana przez Degusti »
łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 03, 2011, 11:29:50 am »
 ;) Zgadzam się z przedmówcami, zawody malina! Organizacja spisała się na medal, zawodnicy także wspaniali. Strzelanie w takim towarzystwie to przyjemność :) Był to mój pierwszy występ, bo chciałem najpierw nauczyć się strzelać, żeby nie było wstydu przed kolegami. Teraz będę jeździł regularnie :)
Bardzo wszystkim dziękuję i pozdrawiam!

PK

  • Gość
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 03, 2011, 03:42:53 pm »
No tośmy już wylali splendory obficie...na tych na których trzeba...
...a teraz niech do akcji wkroczą liczni fotoreporterzy....i tradycyjnie zaprezentują nam swoje foto lub video... ;).
Czekamy.

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 03, 2011, 04:53:26 pm »

Czy mógłbym Piotrze - PK, w swoim imieniu i pewnie wielu innych osób  poprosić Ciebie o spostrzeżenia dotyczące toru, odległości, widoczności, trudności. Po prostu namówić Cię na dłuższą  autorelację i odczucia z toru.

Proszę  :)
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

PK

  • Gość
Odp: Komunikat Organizacyjny - Pierwsza Runda Zawodów 3D Pabianice
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 03, 2011, 06:42:45 pm »
Czy mógłbym Piotrze - PK, w swoim imieniu i pewnie wielu innych osób  poprosić Ciebie o spostrzeżenia dotyczące toru, odległości, widoczności, trudności. Po prostu namówić Cię na dłuższą  autorelację i odczucia z toru.
Proszę  :)

Nie wiem na ile moje subiektywne odczucia będą miarodajne, ale chętnie się nimi podzielę, w odniesieniu do dwudziestu paru imprez 3D, w których miałem okazję i przyjemność brać udział od czerwca 2008  ;).

1. Aura
Być może dla celów spacerowo-piknikowych, przydałoby się więcej słońca i jeszcze wyższa temperatura...ale z punktu widzenia zawodów łuczniczych - było prawie idealnie. Przez większy czas zawodów słońce chowało się za chmurami, więc większość pułapek celowniczych typu słońce-cień, które mógł zastawić organizator - nie udało się. Deszczu również nie było, więc strzały ważyły cały czas tyle samo i nie trzeba było celować ciut wyżej - jak w trakcie rzęsistej ulewy. Mgła równiez nie wystąpiła - więc zwolennicy szkiełek w układzie celowniczym - nie byli dyskryminowani. Temperatura ok. parunastu stopni - daleka od żaru i upału lub przejmującej zimnicy - również zapewniała komfortowe strzelania. No i najbardziej niewygodna rzecz dla łucznika - podmuchy silnego wiatru - również ich w lesie nie było...więc wydaje mi się, że można podsumować aurę - jako łuczniczo-idealną.

2. Miejsce zbiórki, zapisów, rozgrzewki i wymarszu
Miejsce bezpieczne, bez dróg i zabudowań w tle kierunku strzelań. Ławki, toalety, kanciapka dla biura zawodów...bardzo skromnie ale w zupełności wystarczająco. Nawet wiejski sklepik kilkadziesiat metrów dalej, gdzie można było uchronić sie od śmierci z pragnienia lub głodu, jeśli komuś nie wystarczyła woda mineralna i pokaźna kiełbasa z rusztu - po rozgrywce. Nieco kłopotliwe parkowanie wzdłuż wiejskiej drogi, ale bez przesady... Mogłyby być jakieś akcenty imprezowo-sportowe, typu: afisz reklamowy, maszt z flagą, podium,...itp, no i rzecz bardziej praktyczna - nagłośnienie. Ale rozumiem, że ze względu na frekwencję daleką od rekordowej, organizatorzy nie poszli "na całość". Bardzo sprawne, skomputeryzowane biuro.
Pole rozgrzewki bezpieczne, oznaczone dystanse z tarczkami FITA - dla korekty celownika przed rozgrywką. Maty ekstra - piankowe, ale niektóre bardzo "rozstrzelane" - połykały strzałki z mocniejszych łuków. Niestety brak przymocowania siatki zabezpieczającej do podłoża, sprawiał, że wiaterek unosił ją ponad górną krawędź ustawionych mat  :). Sprawny instruktaż i podział na grupy, oraz wymarsz.

3. Trasa
Lekka, łatwa i przyjemna. Prawie nie było stromizn, błocka i pięcia się do góry lub zjazdów w dół - od drzewa do drzewa. Ani przepraw przez strumienie, czy wspinania się na zwalone pnie lub myśliwskie ambony. Płucka pracowały leniwie - co pomagało w utrzymaniu pina w celu. Trasa była jednak chyba nieco dłuższa niż zwykle, więc było trochę marszu. Spotykało się na trasie postronnych. Raz byłem świadkiem, jak nierozgarnięty cyklista próbował przejechać drogą, przed nosem składającego się do strzału łucznika, skoncentrowanego już w 100% na celu. Dopiero krzyki pozostałych członków grupy, zatrzymały proces oddawania strzału,... by ów człek bez wyobraźni mógł przejechać.

4. Stanowiska i odległości
Zdecydowana większość stanowisk urządzona była po jednej lub drugiej stronie leśnego duktu. Niewiele było łażenia poza ubitym "szlakiem". Bardzo atrakcyjnie przedstawiały się nieliczne strome strzelania - w wąwozie. Nachylenia terenu w większości pozostałych przypadków, nie wymagały redukcji oszacowanego dystansu, aczkolwiek odległości dość znaczne - mogły sprawiać kłopot w odgadnięciu ich dokładnej wartości,...a wiadomo, że im odległość większa - tym mniej można się pomylić w jej oszacowaniu - by nie spudłować lub trafić w komorę. Mnie osobiście sprawiało to dość duży kłopot pomimo, że mam już za sobą jakąś tam praktykę w takich łamigłówkach. Najpewniej zaważył brak treningu odległościowego z dalmierzem, gdyż przed zawodami skupiłem się na strzelaniu typowo tarczowym i skupieniach - w celu okiełznania nowego łuku. Dlatego moja subiektywna ocena aspektu odległościowego I-szej Rundy - brzmi NIEŁATWE.
Zabrakło mi przynajmniej jednego stanowiska ze strzelaniem z mikro-odległości (np 5-6m), bo takie zadanie balistyczne jest dość ciekawe i charakterystyczne, oraz może być zabawną pułapką dla osób, które nie wiedzą jak je rozwiązać.
Wiele stanowisk urządzonych było pomiędzy wąsko rozstawionymi w perspektywie drzewami, które tworzac "alejki" optycznie powiększały szacunek odległościowy, więc zapewne niektórym strzałki ocierały się o grzbiet zwierzaka, wędrując w ściółkę ;D.

5. Przemarsz i organizacja
bardzo dobrym pomysłem było rozprowadzenie grup do stanowisk - nie po kolei ale do co drugiego stanowiska. Zwykle zapobiega to spiętrzeniom kilku grup przy jednej figurze. Niestety w tym wypadku nie zawsze się to udawało, z powodu szukania strzał "do upadłego" przez niektórych zawodników. Ściółka leśna chłonęła strzały jak gąbka wodę i nawet łucznicy tradycyjni strzelający ze słabiutkich łuków, strzałami wyposażonymi w wielkie jaskrawe lotki - wielokrotnie nie mogli doszukać się zguby. Duży szacun dla Adama B. który z poświęceniem rozprowadzał na dość długiej trasie gorące napoje - bez żadnego pojazdu,...jedynie w dobrych górskich butach ;D. Niestety niektórzy posiadali w zanadrzu własne napoje... "gorące-inaczej" :-[ które moim skromnym zdaniem nie powinny być jednak spożywane w trakcie sportowej rozgrywki.

6. Zakończenie, wyniki, dekoracje
Ten moment zawodów jest chyba najprzyjemniejszy towarzysko, bo ludzie jeszcze podekscytowani, ale już bez przedstartowego napięcia, gęby szczerzą się od ucha do ucha... Dzieki sprawnemu wprowadzaniu wyników do systemu... oraz doskonałemu interfejsowi - od jakiegoś czasu Organizatorom udaje się dość szybko uporać z utworzeniem list i wydrukiem dyplomów. No i miód...że tu każdy wraca z dyplomem - bo to oprócz dobrych zdjęć zawsze najlepsza pamiątka z imprezy. Dyplomy tym razem graficznie dużo skromniejsze...(i szkoda, że bez wpisanego wyniku), ale to zapewne efekt ważenia się do końca losów imprezy. Być może narażę się wielu udekorowanym, ale utarł się w 3D bardzo piknikowy ale raczej niesportowy zwyczaj klasyfikowania kategorii liczących mniej niż 5 osób. Są kategorie 2-3 osobowe, a nawet 1-osobowe,... :D. Wg poprzedniego regulaminu EAA takich zawodników nalezałoby włączyć do kategorii pokrewnych, by zawody o randze Pucharu Polski - miały jednak charakter rywalizacyjny  :).

7. Podsumowanie ;) 
Zgodnie z życzeniem, postarałem się rozebrać swieżo zakończone zawody na części - i dokonać subiektywnej sekcji..
Cieszę się, że ze względu na tych parudziesięciu sprawiedliwych, zainicjowano jednak rozgrywkę pucharową 3D i pomimo zawirowań organizacyjnych,... Twórcy naszych wspaniałych przeżyć pokazali się z najlepszej strony. Bardzo fajnie, że zdarzył się rewelacyjny przypadek wygrywającego w swojej kategorii debiutanta - bo być może będzie on zachętą dla całej rzeszy drzemiących w ukryciu łuczników, których paraliżuje jeszcze (całkowicie niezrozumiała przeze mnie) nieśmiałość przed startem w zawodach.
Na zakończenie gratulacje i podziekowania Organizatorom za trud i stress związany z przygotowaniem takiej imprezy,...oraz pozdrowienia dla wszystkich współzawodników, z życzeniem spotkania się na II-giej Rundzie,...być może w jeszcze większym gronie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2011, 11:40:05 pm wysłana przez PK »