Autor Wątek: "Suchy strzał" pytanie??  (Przeczytany 4972 razy)

Ali

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
"Suchy strzał" pytanie??
« dnia: Luty 04, 2011, 05:51:29 pm »
Siema mam do was pytanie woskowałem cieciwe po woskowaniu przy napinaniu łuku w połowie wymskła mi sie cięciwa i był to pusty strzał dostałem na szczęście w ręke i to zabrało troche energi ale i tak walneło mocno i tu moje pytanie czy mogło się coś stać z łukiem?? Dodam  że łuk to Hoyt avenger+ 60# ustawiony 58# i ma pochłaniacze drgań na na ramionach i jeden na majdanie czy to mogło uszkodzić mój sprzęt ??   


PS. niewidać żadnych uszkodeń gołym okiem>. I to pierwszy pusty strzał mam nadzieje ze ostatni
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 05:57:33 pm wysłana przez Ali »

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: "Suchy strzał" pytanie??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2011, 07:38:04 pm »
Dlatego nigdy nie napinaj łuku bez założonej na cięciwę strzały! Lepiej jest wystrzelić choćby w ścianę niż strzelić na sucho. Uszkodzenia mogą nie być widoczne gołym okiem i być może się uwidocznią po pewnym czasie. Wiesz-mikropęknięcia itd.... . :-(
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

PK

  • Gość
Odp: "Suchy strzał" pytanie??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2011, 08:53:43 pm »
...czy to mogło uszkodzić mój sprzęt ??

mogło,... ale nie musiało.
Musisz obserwować swój sprzęt, jeśli nie stwierdzisz nic wizualnie (jakieś rysy na ramionach, luzy na osiach...), spróbuj strzelać i obserwuj dalej, czy nie słychać jakichś podejrzanych dźwięków w trakcie napinania i strzału, czy skupienia są takie jak wcześniej.
Byłem kiedyś świadkiem pechowego suchego strzału z mocnego 70# łuku kolegi. Pozornie nic się nie stało,...kolega strzelał jeszcze na niejednych zawodach i nawet wygrywał. Niestety ujawniła się po czasie rysa na ramieniu - i łuk musiał być naprawiany.
Obecnie renomowani producenci chwalą się dużą wytrzymałością ramion w najnowszych modelach,...które ponoć potrafią wytrzymać dziesiątki suchych strzałów. 


Ali

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: "Suchy strzał" pytanie??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2011, 09:58:40 pm »
ciut mnie uspokoiłeś, plusem jest to że cięciwe naciagnołem tylko do połowy i ze zsuneła sie po przedramieniu musze przyznac że rana niemała bo niezałożyłem ochraniacza ale łuk jest wazniejszy reka za pare dni sie zagoi ;) ;D pochłaniacze drgań na ramionach pewnie zrobiły swoje. Mam tylko cicha nadzieje że zadne wady się nieujawnią po czasie

@(o.o)@

  • Gość
Odp: "Suchy strzał" pytanie??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2011, 11:33:32 pm »
Cześć,
Na samym początku, w przypływie głupoty nowicjusza zrobiłem coś bardzo podobnego.

Myślę, że nie masz się co stresować. Na tamtych moich ramionach 60# przestrzelałem już wiele miesięcy i od tamtej pory absolutnie nic niepokojącego nie zaobserwowałem. Jednak co Hoyt to Hoyt. W międzyczasie - dla odmiany - popękało mi ramie od Beara, który nigdy-przenigdy nie był strzelony na sucho.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: "Suchy strzał" pytanie??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2011, 11:38:26 pm »
Dlatego nigdy nie napinaj łuku bez założonej na cięciwę strzały! Lepiej jest wystrzelić choćby w ścianę niż strzelić na sucho.
Wysoki sądzie, to był przypadek. Siedziałem w pokoju i woskowałem cięciwę. W chwili, gdy sprawdzałem wykonaną pracę i napinałem łuk w drzwiach pokoju ukazała się teściowa. Tak mnie wystraszyła, że cięciwa wysunęła się z ręki a strzała trafiła teściową w klatkę piersiową. I tak dwanaście razy...

Ali

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: "Suchy strzał" pytanie??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2011, 01:05:05 am »
To dobre ;D :D

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: "Suchy strzał" pytanie??
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2011, 01:45:22 pm »
Jak na suchy strzał to strzal było trochę do wyciągnięcia z teściowej
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc