Autor Wątek: Okleina na auto  (Przeczytany 8469 razy)

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Okleina na auto
« dnia: Marzec 19, 2011, 04:49:24 pm »
Wiem że auto to nie łuk ale może któryś z Kolegów pomoże?
Chcę okleić swoje leśne auto folią-okleiną REALTREE AP ponieważ po paru latach jazdy po lasach lakierek już nie bardzo.
Pozdrawiam
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Okleina na auto
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2011, 06:08:57 pm »
Ostatnio pytałem się w pewnej firmie w Katowicach o koszta oklejenia samochodu folią. Ku mojemu zdziwieniu koszty materiałów i robocizny są niewiarygodnie wysokie. Szczerze mówiąc spodziewałem się ceny oscylującej wokół 2000zł, a jest pomiędzy 5000-7000zł ! Na dodatek podana przez nich cena dotyczy oklejenia folią jednokolorową, jesli natomiast życzysz sobie kamuflarz real tree musisz liczyć się z nawet dwukrotnie wyższą ceną. Podsumowując dużo taniej wyjdzie Cię polakierowanie całego samochodu od nowa :-) a z kamuflarzu bym osobiscie zrezygnował. Gratuluję jednak pomysłu, z pewnoscią autko swietnie by się prezentowało :-)
Chętnie poznałbym opinie i pomysły innych forrumowiczów na ten temat.

pozdrawiam,
Wojtek
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Okleina na auto
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2011, 07:23:50 pm »
Kurcze szkoda.
Znalazłem w USA folie i nie są takie drogie a w necie piszą że 120 zł za m2 ale chyba materiał. Czyżby robocizna uczyniła taką kwotę?
Mam Fronterę A sport wyliftowaną na kołach BFG AT 31x10,5x15 orurowaną i tak pomyślałem że jak bym ją okleił w camoo włącznie z tylnymi bocznymi szybami to zajebiaszczo by wyglądała. Ale jak takie ceny to odpuszczę bo by wartość frotki przekroczyło.
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Okleina na auto
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2011, 09:56:16 am »
Nie jestem znawcą tematu, ale z tego co powiedziano mi w tej katowickiej firmie to okleina na samochód jest nico grubsza od typowej folii samoprzylepnej i musi spełniać okreslone normy, m.in. wytrzymałosć mechaniczną (gwarancja 10lat). Na szyby stosuje się natomiast folię innego typu. Robocizna musi sporo kosztować, ponieważ Twój samochód trzeba najpierw odpowiednio przygotować, tzn. zdjąć te całe orurowanie, wymontować wszystkie elementy plastikowe, klamki itp. Nakładanie folii również wymaga wielu przemysleń i pewnej strategii w działaniu, gdyż jest niedopuszczalne aby łączyć dwa kawałki razem np. na drzwiach lub masce, będzie widoczna wtedy linia łączenia. Oglądałem kilka fajnych filmików na yutubie i muszę przyznać, że to trudna sztuka. Nie polecałbym oddawanie tego w ręce goscia, który będzie nam to robił po godzinach. Nie będziemy mieli wtedy gwarancji, jaką dostajemy od firmy.
Poza tym autko nie może mieć oznak rdzy, ponieważ w tym miejscu folia nie będzie się trzymała i zacznie odchodzić...

Joopsa te folie w tym sklepie wyglądają super, ciekawe jaki jest efekt na samochodzie! może ktos ma jakies fotki!!!
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

comando

  • Gość
Odp: Okleina na auto
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2011, 12:28:33 pm »
Do Jopsa!
Proszę o kontakt L. Socha 609191642 dzięki!

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Okleina na auto
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2011, 01:16:06 pm »
Ile kosztuje wysyłka do Polski i ile trzeba czekać?

łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Okleina na auto
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2011, 11:19:09 pm »
Joopsa te folie w tym sklepie wyglądają super

Ten sklep jest super. Gdy zmieniłem zamówienie (zamiast pierwotnie zgłoszonych 100 lotek zmieniłem na 150) - przysłali mi 200. Gdy zgłosiłem pomyłkę, Mark odpisał, że skoro potrzebuję więcej niż pierwotnie sądziłem, to wysłali bez dopłaty jeszcze więcej, bym był zadowolony. No to jestem zadowolony - i polecam!

Jak sprawują się te wielkie płachty nie wiem. Ta wąska taśma którą kupiłem jest gruba, mocna, elastyczna, kładzie się łatwo bez zagięć nawet na skomplikowane powierzchnie. Nie wiem, jak długo wytrzyma - na opakowaniu jest napisane, że trzeba zmieniać co sezon.
Ja mam zgoła odmienne doświadczenie z tym sklepem i z Markiem. Wyraźnie napisałem że towar musi dotrzeć do określonej daty bo znajoma leciała na święta do Polski. okazało się że 7 dni to za mało żeby dosłać coś na czas mimo że pierwotnie deklarował że ok. Zapłaciłem Paypal tak szybko jak się dało i za to zostałem ukarany policzeniem kosztów wysyłki dla każdego z przedmiotów z osobna ponieważ w aukcjach była informacja iż najpierw ustalają cenę wysyłki całości a później dopiero płacę. Więc płacę za wysyłkę 3 drobnych przedmiotów ponad 50 baksów (bo takie zasady) a ten geniusz wysyła to tak że nie dociera to na miejsce na czas mimo że na samym początku ustaliłem z nim deadline. Skutek jest taki że przesyłka do dzisiaj krąży po Ameryce bo znajoma nie mogła jej odebrać będąc w Polsce. Za te 50 baksów Mark mógł wysłać to ekspresem i jeszcze by mu zostało a przesyłka byłaby w 2 dni u celu.
Na moje pytania gdzie jest przesyłka i propozycje rozwiązania już nie odpisuje tylko podsyła mi nr nadania, co niewiele daje bo jest info iż 18 marca była próba doręczenia i tak sprawa się kończy. Może za jakiś czas (tydzień/miesiąc/rok) amerykańska poczta zdecyduje się to odesłać. Nie wiem. Wiem tylko że znajoma przywiozła by te przedmioty za free, bez cła itd. Teraz gdy wróci w Maju i odbierze to będzie musiała to nadać do Polski. Skórka za wyprawkę o utraconym czasie nie wspomnę. Totalna porażka. Kasy nie ma, towaru nie ma i nie wiadomo co dalej. Przestrzegam przed tym sklepem. Zarabiają na wysyłkach. Są niesłowni, leniwi i nierzetelni. Zanim cokolwiek klikniecie 5 razy ustalcie fakty.

Grzegorz

p.s. Joopsa wysłał Ci 200 bo komuś nie chciało się odliczać 50 sztuk z 200pcs. Albo mają tam taki przemiał albo są wyjątkowo leniwi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2011, 11:29:16 pm wysłana przez g13r0 »