Autor Wątek: Łuk Eagle  (Przeczytany 17078 razy)

Misio

  • Gość
Łuk Eagle
« dnia: Listopad 28, 2007, 08:59:45 pm »
Dzień dobry!
Chciałbym kupić łuk dla mnie (mam 12 lat 150 wzrostu ) zastanawiam sie nad:
http://www.militaria.pl/luk_sportowy_eagle_130_cm_(3105)_p3811.xml
albo jeszcze nad Apaczem lub Sokolim Okiem

/Nie jestem zbyt bogaty

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Łuk Eagle
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2007, 09:53:52 pm »
Witam,

Ten ze strony militaria.pl możesz sobie darować...

Lepszym rozwiązaniem tak jak wspomniałeś jest zakup Apacza lub Sokole Oko mimo iż jakość ich wykonania nie jest piorunująca wiele osób w Polsce zaczynało przygodę z łukami właśnie od tego modelu.

Jeśli byłbyś w stanie przeznaczyć troszkę ponad 200zł to kupisz dużo lepszego Samicka Polarisa.

Pozdrawiam
Dawid

Misio

  • Gość
Odp: Łuk Eagle
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2007, 09:20:16 pm »
Chyba kupie Sokole Oko  ;)
PRosiłbym o piodanie siły na ciągu owego łuku (może być na oko) i jego zasięg

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Łuk Eagle
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2007, 12:54:03 pm »
Hej Misio,

Pomożemy, jak i ty podasz nieco więcej wiadomości o sobie...
Nr buta czy data ur. nie są istotne, ale wzrost i subiektywna ocena "siły fizycznej" byłyby się przydały...

Pozdrawiam
Maciek

Misio

  • Gość
Odp: Łuk Eagle
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2007, 05:23:18 pm »
heh mam dokladnie 148 i waze 32 kilo ;p co do sily to trenuje judo...
Zrobie 100 pompek xDna klate nie biore duzo bo nie cwicze...
strzelalem z luku 22 lb ale się męczyłem kupilem se luk refleksyjny sportowy geologic z decathlonu za 120 zł który mierzy 130 cm teraz troche zealuje ze go kupilem bo za 120 zl byl taaki sam tyle ze mial 160 cm i 25 lb ten co kupilem ma troche malo bo tylko 15 lb ale i tak strzela gdzies na 90m a to mi wystarczy na "początek"

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Łuk Eagle
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2008, 09:28:00 pm »
Hej,

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem, ale od kilku dni nie miałem czasu na zabawy z komputerem...
Moim zdaniem masz dobry łuk, jak na swoje warunki. 160cm to 63 cale, i przy Twoich możliwościach (siła i przede wszystkim wiek) to byłoby za dużo.
Musisz być ostrożny co doboru siły naciągu. te 15 lb wydaje mi się OK. Pamiętaj, że wciąż rośniesz, więc zbyt duża siła naciągu i ewentualne błędy w postawie, mogłyby negatywnie wpłynąć na rozwój Twojej sylwetki.
Tak więc chyba nie masz powodów do narzekania.
Ja strzelam z łuku bloczkowego, ale jest na tej grupie conajmniej kilku "klasyków", i na pewno podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem.
I nie zrażaj się, gdy będziesz musiał poczekać kilka dni na ewentualne odpowiedzi. Forum dyskusyjne to nie czat, wchodzimy tu gdy chcemy i gdy mamy coś do powiedzenia. A to znaczy, że zdarzają się kilkudniowe przerwy.

Pozdrawiam
Maciek