Autor Wątek: celownik  (Przeczytany 8672 razy)

rejniak

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
celownik
« dnia: Styczeń 19, 2011, 08:54:03 pm »
mam celownik 5-pinowy jak go ustawić i jakie są odległości dla danego pinu?

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: celownik
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2011, 10:00:31 pm »
Witam

Ustawienie pinów zależy od ciebie. Im niższy pin tym dalej strzałka poleci.

ustawiasz sobie piny pod siebie; np.

1.pin 15metrów
2.pin 20metórw
itd.

Oczywiście przy każdym z pinów strzelasz z wyznaczonej dla nich odległości i dokonujesz kosmetycznych poprawek. Musisz pamiętać iż przy strzelaniu z palców i nie wyregulowanym odpowiednio buttonie, oś lewo/prawo może się różnić dla poszczególnych odległości i tu też należy dokonać korekt (jeżeli się da ;) )

Pozdrawiam

N

  • Gość
Odp: celownik
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2011, 10:00:50 pm »
mam celownik 5-pinowy jak go ustawić i jakie są odległości dla danego pinu?

Nie wiem jaki masz łuk i o jakiej sile, ale stosowanie myśliwskiego celownika pinowego w łuku klasycznym czyli sportowym/wyczynowym/olimpijskim nie jest dobrym pomysłem- zbyt krótki zasięg ustawień pinów w stosunku do prędkości wystrzeliwanych strzał nie pozwoliłby na wykorzystanie pełni możliwości tego pomyślanego pod sporo szybsze łuki bloczkowe celownika-zwłaszcza na małych i dużych odległościach...co wiązałoby się z osobną regulacją i ustawieniami dla bliższych i dalszych dystansów...no i oczywiście większym "rozstrzeleniem" pinów na szynach...w pewnych warunkach mogłoby nawet zabraknąć dla nich "skali"

Celownik wielopinowy lepiej już sprawdziłby się w przypadku silniejszych polowych łuków tradycyjnych (kategoria TRRB) i z pewnymi wyjątkami BB(np.GM II lub Dorado)...tylko że wtedy nie byłby to już ani łuk tradycyjny ani klasyczny...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 10:33:37 pm wysłana przez N »

Bowhunter

  • Gość
Odp: celownik
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2011, 05:32:04 am »
Racja!N , Przy luku o sile ok 35-40 lbs 5-cio pinowy celownik wystarcza do ok 45 metrow! Sprawdzone.! 8)

cebula

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: celownik
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2011, 06:10:39 pm »
koledzy zakazdym razem jak strzelam przestawia sie peep sight mam łuk bloczkowy bear 70 funt co mam zrobic

Bowhunter

  • Gość
Odp: celownik
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2011, 07:24:53 pm »
pRAWDOPODOBNIE JEST CIECIWA NIEREGULARNIE PODZIELONA:jAKI MASZ pEEP?
Z guma czy bez?

Fishhunter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Impossible is nothing
Odp: celownik
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2017, 07:56:09 pm »
Ja mam peep z gumą ale i tak go trzeba poprawiać co kilka-kilkanaście strzałow. Chętnie bym wymienił tego zwykłego peepa na taki z trójkątnym celownikiem w otworze ale nie wiem czy są takie? Które peep sighty sa najlepsze do mysliwskich łuków bloczkowych?
PSE BruteForcE Lite 2017 #70 28,5"
Maximal Whisker Bisciut
PSE ThropyRidge z latarką
T.R.U. Ball Bandit
Maximal Shorty
Bowquiver Maximal Edge
Easton Gamegetter XX75 340 2315