Autor Wątek: Peep sight  (Przeczytany 22773 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 06, 2019, 09:17:50 am »
Humungus, jeżeli chcesz eksperymentować ze średnicami, to popróbuj z 1 groszówkami. Zacznij od nacięcia kanałków na cięciwę i wywiercenia małej średnicy np. 1,5 mm. Zwiększaj średnicę aż znajdziesz optymalną dla Ciebie. Przy okazji ustawisz sobie wysokość ustawienia peepa.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 06, 2019, 10:50:32 am »
@Humungus - Nie spowolnisz (różnica w wadze vs. fps jest  tym wypadku statystycznie pomijalna - poszukaj na forum jest nawet gdzieś artykuł). A baza jest bardzo  wygodnym wynalazkiem.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

humungus

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 06, 2019, 12:59:23 pm »
ok, w takim razie

jaką bazę z daszkiem polecacie?

tak żeby był jak najlepszy wybór w miarę tanich wkrętów?

na razie i tak czekam na adapter regulacji 3 osi do celownika - a wydłuża on ramię celownika o 1,5/8 cala, więc do tego czasu strzelam bez pipki bo nie chce dwa razy robić tej samej roboty (dobierać średnicę pipki)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 06, 2019, 04:41:20 pm »
Ja używam od początku bazy firmy  Speciality Archery i ja polecam. Tylko musisz dobrać jej skos. Ustala się to za pomocą odpowiedniej tabelki, dostępnej na stronach sklepów łuczniczych.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 06, 2019, 09:53:03 pm »
Ja używam od początku bazy firmy  Speciality Archery i ja polecam. Tylko musisz dobrać jej skos. Ustala się to za pomocą odpowiedniej tabelki, dostępnej na stronach sklepów łuczniczych.

Ale te tabelki swoje a życie swoje :)
Ja w przyszłym tygodniu powinienem mieć nowy peep sight ze Specialty, mianowicie Podium - jestem ciekaw jak się taka 'rurka' sprawdzi.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 07, 2019, 09:10:35 am »
Podium, czyli zrobili coś takiego jak Hamskae. Ciekawe jak z jakością szkieł , pewnie lepiej jak w starym modelu. Jednak moje wątpliwości budzi waga. Komplet to ponad 25 grain. To sporo, choć jak pisze u nich na stronie , to zestaw głównie dedykowany do posiadaczy mocnych lukow. Którzy mieli kłopoty z wytrzymałością poprzedniego modelu. No i ta cena, ponad 700 za zestaw to dużo kasy za peep sight. Chociaż teraz ,tez koszt bazy i jednego wkładu to koło 200 pln.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

GIRAFFA2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 07, 2019, 12:16:02 pm »
Ja dla testów i nauki strzelania ze szkłami  nabyłem od skośnookich przyjaciół  takie  coś https://pl.aliexpress.com/item/32860471234.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1ec65c0fEfIP9N
Cena nie zabija  a jest komplet i można dobrać  rozmiar wkładu i soczewkę
Na dziś współpracuje toto z  http://www.sklep-robinhooda.pl/lipko-mac-ten-zone-nikon-lens-standard-duplikat-1.html
Jak dla mnie , który bawi się fotografią  to współpraca jest co najmniej optyczne poprawna
Mathew TRIAX
TROPHY RIDGE 3D REACT PRO
Podstawka Ripcord ACE Micro
Mathews TRX38  ;
AXCELL + MAC Ten Zone

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 07, 2019, 03:47:59 pm »
Ja mam zestaw Hamskea, to za parę dni mogę się wypowiedzieć, jakby ktoś się zastanawiał nad jego zakupem :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 07, 2019, 03:50:46 pm »
Podium, czyli zrobili coś takiego jak Hamskae. Ciekawe jak z jakością szkieł , pewnie lepiej jak w starym modelu. Jednak moje wątpliwości budzi waga. Komplet to ponad 25 grain. To sporo, choć jak pisze u nich na stronie , to zestaw głównie dedykowany do posiadaczy mocnych lukow. Którzy mieli kłopoty z wytrzymałością poprzedniego modelu. No i ta cena, ponad 700 za zestaw to dużo kasy za peep sight. Chociaż teraz ,tez koszt bazy i jednego wkładu to koło 200 pln.

Tak, jest trochę ciężkie, to prawda. Zobaczę jak to wygląda - chciałem posprawdzać inne wielkości otworów, ale kupię dwa wkłady, mam już jeden, do tego baza i wyjdzie podobna kwota.
A tutaj mogę też niezależnie sprawdzić moce szkieł.

Zobaczymy, to chyba ostatnia rzecz którą chciałbym przetestować :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 07, 2019, 06:30:47 pm »
Ja dla testów i nauki strzelania ze szkłami  nabyłem od skośnookich przyjaciół  takie  coś https://pl.aliexpress.com/item/32860471234.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1ec65c0fEfIP9N
Cena nie zabija  a jest komplet i można dobrać  rozmiar wkładu i soczewkę
Na dziś współpracuje toto z  http://www.sklep-robinhooda.pl/lipko-mac-ten-zone-nikon-lens-standard-duplikat-1.html
Jak dla mnie , który bawi się fotografią  to współpraca jest co najmniej optyczne poprawna
Rozumiem ze w tym zestawie jest tylko 1 soczewka ? O jakiej mocy? Czy można wybrać aby była np. 0,75 ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

GIRAFFA2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 10, 2019, 04:03:28 pm »
Ja dla testów i nauki strzelania ze szkłami  nabyłem od skośnookich przyjaciół  takie  coś https://pl.aliexpress.com/item/32860471234.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1ec65c0fEfIP9N
Cena nie zabija  a jest komplet i można dobrać  rozmiar wkładu i soczewkę
Na dziś współpracuje toto z  http://www.sklep-robinhooda.pl/lipko-mac-ten-zone-nikon-lens-standard-duplikat-1.html
Jak dla mnie , który bawi się fotografią  to współpraca jest co najmniej optyczne poprawna
Rozumiem ze w tym zestawie jest tylko 1 soczewka ? O jakiej mocy? Czy można wybrać aby była np. 0,75 ?

Niestety jedna soczewka 0.75   ale cudów z dorobieniem  innej mocy nie ma
Mathew TRIAX
TROPHY RIDGE 3D REACT PRO
Podstawka Ripcord ACE Micro
Mathews TRX38  ;
AXCELL + MAC Ten Zone

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 10, 2019, 09:34:59 pm »
Ale mówimy o szkiełku w peepsight czy w lipku ? Bo mi chodzi o to znajdujące się w peep’ie .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

GIRAFFA2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 10, 2019, 10:18:31 pm »
Dialog dotyczy peepa :)  szkło dostosowane do lipka 1-0,75   tak wynika z opisu jaki dostałem po zapytaniu


Ale mówimy o szkiełku w peepsight czy w lipku ? Bo mi chodzi o to znajdujące się w peep’ie .
Mathew TRIAX
TROPHY RIDGE 3D REACT PRO
Podstawka Ripcord ACE Micro
Mathews TRX38  ;
AXCELL + MAC Ten Zone

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 13, 2019, 12:01:36 pm »
Jestem już po paru strzelaniach z zestawu Hamksea i mogę co nieco napisać. Oczywiście jakość wykonania, to najwyższa półka. Przy celowaniu, brak jakiegoś błyszczenia, czy odbijania się światła. Wszystko w najlepszym porządku. Czasami jest tylko problem, przy wkręcaniu soczewki, potrafi się źle ułożyć i trzeba uważać, żeby jej nie zmiażdżyć przy wkręcaniu. Ale to problem tylko, przy sprawdzaniu , która soczewka jest dla nas odpowiednia, a potem to już siedzi na stałe. Warto dodać, też fakt, że patrząc na tabelę Hamskea, jak dobrać soczewkę do swojego szkła i długości naciągu, wszystko się zgadzało. Mi wychodziło z tabeli soczewka "A" i taka też była rzeczywistości. Także podsumowując, polecam ten zestaw bo jest on bezkompromisowy :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Luki11111

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 30, 2019, 08:16:49 pm »
Cześć czy ktoś może mi w prosty sposób wytłumaczyć o co chodzi z kątami Peep-a 45 stopni czy 37 stopni - aktualnie mam standardowy peep na gumce - ile ten ma stopni? Chce go wymienić na taki bez samo nastawy ale zblokowało mnie zagadnienie ile stopni.