Autor Wątek: Peep sight  (Przeczytany 22801 razy)

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 05, 2011, 10:53:49 am »
Dzieki.Napisałem maila i czekam na odp.
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 05, 2011, 12:48:19 pm »
"Sportowi" łucznicy mają ograniczenie 60#, a i tak nierzadko łuki mają ustawione poniżej tej granicy. Wiesz, taki łuk do założenia cięciwy to jednym bloczkiem opierasz na kolanie a ciągnąc za drugi luzujesz cięciwę i bez problemu rozdzielasz włókna.

Przesuwanie się peep sighta pomiedzy włóknami cięciwy w górę i w dół niestety powoduje przecieranie się nitek. Przy mocniejszym łuku ja wolałbym nie ryzykować.

@spider
Jeżeli do Twojego łuku pasuje Bowmaster, to kup. Tą prasę weźmiesz ze sobą w kieszeń, stacjonarnej już nie. No i druga sprawa - Bowmaster pewnie będzie tańszy niż stacjonarna.
Teoretycznie niby bez prasy można się obejść, ale jest to mocno uciążliwe. Musiałbyś wysyłać łuk do serwisu przy każdej zmianie cięciwy/kabli (przynajmniej raz na sezon), do tego te wspomniane przeze mnie problemy z wkładaniem peepa, itd. Prasę warto mieć.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 12:51:07 pm wysłana przez @(o.o)@ »

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2011, 01:15:06 pm »
Trudno się nie zgodzić z tym że prasę warto mieć , aczkolwiek nie jest absolutnie konieczna.Dlatego jak tylko dostanę gdzieś Bowmastera to kupię na pewno
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

PK

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 05, 2011, 01:36:18 pm »
Przesuwanie się peep sighta pomiedzy włóknami cięciwy w górę i w dół niestety powoduje przecieranie się nitek. Przy mocniejszym łuku ja wolałbym nie ryzykować.

Strzelam dość często - i ze słabszego sportowego łuku 59# i z ciut mocniejszego myśliwskiego 68#... i nigdy nie zaobserwowałem ani przesuwania się peep-sight'a po cięciwie - w wyniku intensywnego strzelania,...ani tym bardziej przecierania się włókien przy peep-sight'cie (?). Wymieniam cięciwę co rok - nie z konieczności, tylko dla zasady...więc może to jest powód, że pewnych destrukcyjnych zjawisk nie wychwytuję ;). Jedyne co przychodzi mi do głowy w sprawie ewentualnej niestabilności pozycji peep'a wzdłuż cięciwy, to zbytnio rozkręcona cięciwa w łuku o niewielkiej sile naciągu.
Natomiast zdarzało mi się wielokrotnie w trakcie regulacji, strzelać z tego mocniejszego łuku, przy peep-sight'cie tylko włożonym w cięciwę, bez żadnych  owijek,...itp. Nigdy nie wypadł ani się nie przesunął.  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 04:06:52 pm wysłana przez PK »

Ali

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 24, 2011, 05:28:11 pm »
siemka wiecie może czy jest jakieś Peep sight do nocnego strzelania?

PK

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 24, 2011, 09:59:50 pm »
Łuk bloczkowy to zdecydowanie dzienna zabawka. Strzelanie w ciemnościach wymaga przede wszystkim podświetlenia celu - a wtedy zwykły peep-sight i celownik wystarczą (no ewentualnie pin celownika - dobrze jak się świeci).
 
Jest taki kanadyjski bowhunter-obieżyświat - Archie Nesbitt (typowy komercyjny strzelacz i łowca trofeów :-\), który poluje z łuku również w nocy...w noktowizyjnych goglach  :-[. Z tym, że peep-sight i celownik - ma jak najbardziej normalny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 11:57:40 am wysłana przez PK »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 25, 2011, 09:27:18 am »

Natomiast zdarzało mi się wielokrotnie w trakcie regulacji, strzelać z tego mocniejszego łuku, przy peep-sight'cie tylko włożonym w cięciwę, bez żadnych  owijek,...itp. Nigdy nie wypadł ani się nie przesunął.  
Mam podobne doświadczenia, a przetarcie zauważyłem dopiero przy 6 -letniej cięciwie - odpowiednio rzadziej używanej (czyli co 2 tygodnie).  Chociaż z drugiej strony też mocno wiążę owijkę "swoim" węzłem by nie było możliwości ruszania się po cięciwie (choć i tak jestem w stanie owijkę w razie potrzeby ją przesunąć)
Pozdr.
Sage 35#

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:12:06 am »
Mam podobne doświadczenia, a przetarcie zauważyłem dopiero przy 6 -letniej cięciwie ...
Masz niesamowite szczęście, że wcześniej nie miałeś doświadczenia w zauważaniu pękającej cięciwy/kabla. Z tego, co słyszałem, niezapomniane wrażenia ... ;)
Tutaj uważam - szczęściem ucząc się na błędach innych -  że cięciwę bezwzględnie należy zmieniać co każdy sezon (lub nawet częściej, jeżeli wykazuje znaczny stopień zniszczenia).

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 26, 2011, 10:43:07 am »
Masz niesamowite szczęście, że wcześniej nie miałeś doświadczenia w zauważaniu pękającej cięciwy/kabla. Z tego, co słyszałem, niezapomniane wrażenia ... ;)
Tutaj uważam - szczęściem ucząc się na błędach innych -  że cięciwę bezwzględnie należy zmieniać co każdy sezon (lub nawet częściej, jeżeli wykazuje znaczny stopień zniszczenia).
Ta ;)...kiedy miałem ten łuk to mało kto słyszał o bloczku - o wymianie cięciwy co roku nikt ze sprzedających nie mówił, łuk sprzedano mi bez śruby do cable guard, nie było tego forum, a cięciwa rozwarstwiła się powoli (włókno po włóknie) i przestałem w końcu z niego strzelać aż do wymiany cięciwy czyli w 2006 r. (no chyba gdzieś w tych okolicach powstało forum?). A jeśli chodzi o kabel to była linka stalowa w koszulce - bez żadnych uszkodzeń przez 12 lat.
Sage 35#

jarucha28

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 25, 2011, 09:14:24 am »
witam mam pytanie jak prawidłowo zamocowac peepa żeby był na swoim miejscu nie przekrącał się i na jakiej wysokości go zamontować peep bez gumki
colt dragoon 44 ,hawken 45,MARTIN COGUAR III magnum ,remington 44,Diamond ROCK 2.0

badboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 22, 2017, 07:39:34 pm »
Witam. Wiem, że dawno nikt tu nie zaglądał ale może będę miał szczeście i ktoś odpowie. Jaką średnicę peep digital wybrać do strzelenia 3D, nadmieniam,że jestem krótkowidzem ? Pozdrawiam

humungus

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 05, 2019, 05:46:42 pm »
odgrzeję kotleta,

jaka będzie optymalna średnica peepki do PSE stingera + celownik HHA DS 5019?

nie planuję wkładać tam szkła, byle był lekki i z adekwatną średnicą

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 05, 2019, 07:06:44 pm »
Peep dobiera się indywidualnie, nie da się komuś dobrać. To zależy chociażby od długości naciągu, kotwiczenia, wysunięcia celownika.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 05, 2019, 10:45:53 pm »
Dlatego tak bardzo fajne są peep- baza z wymiennymi wkładami. A te mogą być zarówno ze szkłem , jak i bez niego. I są oczywiście w różnych rozmiarach.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

humungus

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 06, 2019, 07:30:10 am »
nie chciałbym dodatkowo spowalniać mojego Stinkera, dla tego też wolał bym bez bazy, coś co by ważyło około 5gr np. tu https://sklepluczniczy.pl/peep-sights/382-peep-sight-g5-meta-pro.html, chyba po prostu wyciosam sobie z drewna jakiś prowizoryczny przeziernik i  będę eksperymentował ze średnicami - bo nie chcę zamawiać wszystkich rozmiarów