Autor Wątek: Peep sight  (Przeczytany 22820 razy)

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 31, 2010, 05:25:28 pm »
Dzięki za porady

Pozdrawiam
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2011, 02:19:06 am »
Ja Ci mówię, że lepiej jest bez gumki, jak się nie przekonałeś, to uwierz na słowo ;D

Żeby dobrze założyć peepsight potrzebna jest prasa i nie ma co kombinować na jakieś dziwne sposoby. Peep musi znaleźć się w jedynym i niepowtarzalnym miejscu zależnym od układu peep<->człowiek.
- Możesz sobie kombinować i mieć go ustawionego na nieprawidłową wysokość, ale będziesz strzelał pokrzywiony z dziwnej postawy. Owijki pod i nad peepem w żadnym wypadku nie powinny się dawać przesuwać, bo razem z nimi będzie jeździł po cięciwie przeziernik.
- Możesz też próbować przekładać go pomiędzy włóknami, ale na naciągniętej cięciwie zrobisz tak kilka razy i idę o zakład, że uda Ci się przeciąć czy postrzępić to czy owo.

A moją najlepszą sprawdzoną metodą jest:
- zluzować cięciwę
- założyć peep tam, gdzie być powinien
- naciągnąć cięciwę
- zakręcić mocno owijki nad i pod tak, żeby się nie przesuwały
- strzelić parę razy z łuku
- jakby peep ustawiał się niepoprawnie to zdejmujesz jeden koniec cięciwy i kontrujesz w odpowiednią stronę (czasem pół obrotu czasem półtora) i temat załatwiony.

Jeżeli kryterium wyboru przeziernika ma być jego waga to metalowe siodełka pasują wtedy jak ........ (*tu wpisać odpowiednie słowo).

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:18:56 am »
 Że lepiej jest bez gumki, wierzę  ;D.Tylko mały problem z prasą -bo jej nie mam :).A nie kupię prasy tylko po to żeby peepa założyć ,przydał by się ktos w mojej okolicy z wiedzą,prasą i chęcią do pomocy

Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:33:12 am »
Witaj kolego ja Cięciwę na swoim pierwszym łuku luzowałem za pomocą 

ściągacza  pożyczonego zresztą od Mathewsa a potem użyłem kawałka linki alpinistycznej dwóch śrub oczkowych i jednej rzymskiej jak widziałem na zdjeciach publikowanych na tym forum podobnej metody używali również inni.

Koszt samorobnego rozwiązania do luzowania cięciwy wynosi do 30zł.


spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2011, 09:24:25 am »
No tak,wszystko się zgadza,z tym że boję się robić sam takie żeczy czymś ,co nie jest do końca pewne ( gdybym sam to skonstruował ).A nie chciał bym przez mój brak wiedzy i doświadczenia,popsuć  łuk.
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2011, 09:28:21 am »
Z drugiej strony gdybym miał prasę to i do wymiany zużytej cięciwy czy kabli by się przydała

Co myślicie?
http://allegro.onet.pl/prasa-do-luku-bloczkowego2-solidna-hit-okazja-bcm-i1395228386.html
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2011, 09:44:44 am »
do Maxxisa ta prasa bez przeróbek raczej się nie nadaje. Lepiej zainwestuj w bowmastera i specjalne adaptory typu:
http://www.prototechind.com/split_limb_adapters_info.htm
kiedyś wysyłałem maila do producenta i dostałem odpowiedź że jak najbardziej można te adaptory stosować do Maxxisa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 09:52:49 am wysłana przez forlorn »
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

PK

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2011, 09:45:58 am »
...Owijki pod i nad peepem w żadnym wypadku nie powinny się dawać przesuwać, bo razem z nimi będzie jeździł po cięciwie przeziernik.
...a to ciekawostka  :o  :D

Natomiast co do prasy... to albo po sąsiedzku mieszka kolega który prasę posiada, albo trzeba ją kupić. Korzystanie z niej jest niestety stosunkowo często potrzebne.
Nie każda prasa nadaje się do każdego compound'a. Należy upewnić się co do zastrzeżeń producenta łuku (zwykle dość klarownie pisze o tym w instrukcji do łuku).
Prasy przenośne typu BowMaster - są bardzo użyteczne i posiadają adaptery pasujące do wiekszości modeli. Problem jest tylko z łukowatymi ramionami w stylu X-Force. Niestety BowMaster póki co nie posiada adapterów które można użyć do wszystkich modeli z tego typu ramionami (ramiona nie mogą być "past parallel at rest").
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 10:11:32 am wysłana przez PK »

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2011, 09:50:39 am »
No to zabiliście mi ćwieka.Wypowiedzi sprzeczne,i metod kilka.Najpierw sprubuję bez pras cz innych urządzeń,A jeśli nie to będę się martwił wtedy.

A jakie przeróbki musiała by mieć ta prasa?
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2011, 09:55:42 am »
No to zabiliście mi ćwieka.Wypowiedzi sprzeczne,i metod kilka.Najpierw sprubuję bez pras cz innych urządzeń,A jeśli nie to będę się martwił wtedy.

A jakie przeróbki musiała by mieć ta prasa?
chodzi o  kształt ramion, myślę że wkładając maxxisa w tą prasę mógł byś uszkodzić ramiona. Tak jak wyżej n napisałem:
http://www.prototechind.com/split_limb_adapters_info.htm
 na początek to najlepsze rozwiązanie. Nie będziesz ściągał cięciwy ani kabli codziennie więc po co Ci prasa stacjonarna?
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 05, 2011, 10:27:43 am »
Fakt, nie jest niezbędna.A jest to do kupienia gdzieś u nas czy raczej na obczyznie ?
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 05, 2011, 10:31:27 am »
ja kupiłem prasę i adaptory w sklepłuczniczy.pl z Jaworza. Zadzwoń najlepiej i spytaj bo może nie zawsze mają te adaptory na stanie. Dodatkowym atutem tej prasy jest jej rozmiar możesz spokojnie schować do kieszeni:)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2011, 10:36:09 am »
A z jakimi adaptorami kupiłeś do swojego Maxxisa lewy ,środkowy ,prawy ?
http://www.prototechind.com/instructions.htm
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

PK

  • Gość
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2011, 10:40:00 am »
Natomiast wracając do peep-sighta...i tych "nieszczęsnych" owijek nad i pod,
... wielu sportowych łuczników bloczkowych w ogóle ich nie stosuje, bo nie są niezbędne by strzelać. Peep sight jest wystarczająco solidnie umocowany na cięciwie owijką po obwodzie obręczy oraz samym skrętem cięciwy*.
Niestety tak idealnie jest tylko wtedy, gdy cięciwa jest prawidłowo wykonana, z dobrych materiałów i nie zużyta nadmiernie. W czasie gdy te warunki nie są spełnione, oraz przy dużych skokach temperatur - peep-sight potrafi nie ustawić się właściwie. Dobrze jest wtedy mieć te owijki nad i pod, bo odpowiednio odsuwając je od... lub zbliżając do... peep-sighta - możemy w pewnym stopniu wpływać na jego obrót względem osi cięciwy...bez przemieszczenia samego peep-sighta (!).

* - dla sprawdzenia powyższego...i kontroli położenia peep-sight'a na cięciwie, dobrze jest olejowym flamastrem zaznaczyć na cięciwie punkt jego styku z cięciwą.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Peep sight
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 05, 2011, 10:46:35 am »
A z jakimi adaptorami kupiłeś do swojego Maxxisa lewy ,środkowy ,prawy ?
http://www.prototechind.com/instructions.htm
z lewej strony to prasa do łuku po środku to właśnie adaptory do maxxisa z prawej inne adaptory do innego typu ramion
Split Limb Adaptors to adaptory włąściwe do Maxxisa (po środku)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???