Autor Wątek: Książka dla początkującego  (Przeczytany 20542 razy)

mlody

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Książka dla początkującego
« dnia: Grudzień 26, 2010, 05:01:36 pm »
Witam serdecznie Wszystkich użytkowników forum!
Mam 12lat i chciałbym rozpocząć swoją przygodę z łucznictwem i kupić sobie książkę o tym sporcie żeby się nauczyć podstaw i nie popełniać błędów. Proszę o podanie jakiegoś tytułu/linku.
Może coś z tego się nada: http://www.strzaly.pl/index.php?k10,lucznictwo-literatura ??

Pozdrawiam

N

  • Gość
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2010, 07:30:44 pm »
Witam serdecznie Wszystkich użytkowników forum!
Mam 12lat i chciałbym rozpocząć swoją przygodę z łucznictwem i kupić sobie książkę o tym sporcie żeby się nauczyć podstaw i nie popełniać błędów. Proszę o podanie jakiegoś tytułu/linku.
Może coś z tego się nada: http://www.strzaly.pl/index.php?k10,lucznictwo-literatura ??

Pozdrawiam

Przede wszystkim zastanów się co Ciebie najbardziej interesuje jaki typ sprzętu, rodzaj strzelania itp, itd, etc.;  to zdecydowanie zawęzi zakres poszukiwań...

http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/odp-kilka-pyta%C5%84-t2045.0.html;msg18930#msg18930
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2010, 07:33:43 pm wysłana przez N »

mlody

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2010, 08:14:17 pm »
Prosił bym jeszcze o pomoc w dobraniu łuku (tradycyjnego). Mam 150cm. wzrostu ważę 35kg. Myślałem o łuku Diana.

Dziękuje i pozdrawiam

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2010, 08:46:08 pm »
Oczywiscie książki są bardzo przydatne, jednak zachęcam do poszukania filmików o tematyce łuczniczej w internecie. Tam wiedza teoretyczna przekazana jest w sposób wizualny. Taka nauka lepiej wchodzi. Jak już będziesz miał łuk to spróbuj skontaktować się z jakims łucznikiem z tego forum na wspólne strzelanie. Być może jest ktos z twojej okolicy. Pokaże Ci w praktyce prawidłową postawę łuczniczą. To bardzo dużo, ponieważ nie nabędziesz złych nawyków podczas strzelania i szybciej zaczniesz celnie strzelać :-)

pozdrawiam i życzę miłej zabawy z łukiem
Wojtek
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

N

  • Gość
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2010, 08:52:20 pm »
Prosił bym jeszcze o pomoc w dobraniu łuku (tradycyjnego). Mam 150cm. wzrostu ważę 35kg. Myślałem o łuku Diana.

Diana to dobry,porządny i solidny łuk o niewielkiej sile naciągu oraz stosunkowo tani- w sam raz dla początkującego...
(Tak na marginesie-łuk tradycyjny to bardzo szerokie pojęcie...określające zarówno łuki prehistoryczne, historyczne jak i współczesne łuki myśliwskie)

Dopóki nie opanujesz podstaw i się nie wzmocnisz, nie kupuj łuku zbyt silnego(bo zrobisz sobie tylko krzywdę a strzelanie nie będzie przyjemnością)...sądzę że dla kogoś w Twoim wieku 10-12 kg powinno wystarczyć...

PS
Poza tym zachęcam Cię do przejrzenia forum- z pewnością znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania ...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2010, 09:01:00 pm wysłana przez N »

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2010, 09:10:50 pm »
Diana... hmmm....
A co mi tam, napiszę  :)
Niejaki Rosomak (strzałka dla wymienionego!) strzelał z diany na ostatnim korespondencie i całkiem nieźle na tym wyszedł  ;D
Piszę to dlatego, żeby nikt nie miał wątpliwości, czy tym łukiem da się coś osiągnąć... dobór naciągu,  podstawy techniki i lata praktyki to już zupełnie inna bajka...
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

N

  • Gość
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2010, 09:28:16 pm »
:)
"Niejaki Rosomak"(kolejna strzałka dla wymienionego) potrafi strzelać tak samo celnie ze wszystkiego...w takich okolicznościach przyrody uzyskanie bardzo dobrego wyniku to formalność  ;D

To samo można by również powiedzieć o pewnym "Trzystrzałowym" łuczniku ;)

mlody

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2010, 09:47:39 pm »
Bardzo Dziękuję Wszystkim za odpowiedź.
Przez zimę będę kompletował sprzęt i uczył się strzelać, a na wiosnę chętnie zaproszę któregoś z forumowiczów na drewnianą pychówkę na strzelanie nad Wisłą. ;)

Hungry

  • Gość
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2010, 10:55:01 am »
tu znajdziesz kompletną lekcję, po polsku, nakręconą przez fachowca, ...
http://www.hungry4sport.com/Tutorials/Show/s/166

N

  • Gość
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2010, 05:02:27 pm »
tu znajdziesz kompletną lekcję, po polsku, nakręconą przez fachowca, ...
http://www.hungry4sport.com/Tutorials/Show/s/166

Tylko że aby strzelać techniką wschodnią (z użyciem łuczniczego pierścienia), potrzebny jest typowy, wschodni łuk refleksyjny(reflex nie recurve) zwykle o długim naciągu(wyjątek stanowią krótko naciągane łuki tureckie)...
Diana(którą zamierza nabyć nasz kolega) tak jak i inne łuki proste z uwagi na mniejszą dynamikę i odmienną charakterystykę pracy całej konstrukcji "za bardzo" się do tego nie nadaje
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2010, 05:04:51 pm wysłana przez N »

Rosomak

  • Gość
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2010, 05:59:26 pm »
Witam !
Widzę że mnie wywołują :)
Tak ostatnio przez 3 miesiace strzelałem z Diany o naciagu 12 kg - łuk rewelacyjny , jak dobierzesz odpowiednio lekkie 5/16 swierk lub cedr strzały to spokojnie do 100m mozna strzelać
Diana jest bardzo szybkim i elastycznym łuczkiem ze wzgledu na małą szerokośc ramion, na pewno na początek i nie tylko to łuk idealny. Polecam.
>>>----------->

Halt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2011, 08:21:30 pm »
a propos Diany... Czy dla początkującego lepsza będzie Diana cz Samick (SKB 50)? Bo wybieram pierwszy łuk.
łuk- 15kg Łuk fantasy z Camelot-u
Pozdrowienia dla wszystkich!

N

  • Gość
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2011, 08:26:49 pm »
Każdy z nich będzie dobry. Nie ma co ich ze sobą porównywać bo to dwie różne "bajki"(łuk prosty kontra refleksyjny)... z tym ze Diana jest o połowę tańsza od SKB...

Halt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2011, 08:35:20 pm »
...więc można dokupić inne rzeczy. Dziękuje bardzo.
łuk- 15kg Łuk fantasy z Camelot-u
Pozdrowienia dla wszystkich!

Halt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Książka dla początkującego
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:00:33 pm »
Jeszcze jedno pytanko. Najlepiej do kogoś kto strzelał i z prostego i wschodniego. Podobno proste są bardziej 'przyjazne' początkującym ponieważ nie mają charaterystycznego szarpnięcia które za to jest przy refleksyjnym. Prawda to? Dzięki z góry za odp.- Halt
łuk- 15kg Łuk fantasy z Camelot-u
Pozdrowienia dla wszystkich!