Autor Wątek: "Piąte koło"  (Przeczytany 15282 razy)

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2010, 03:39:43 pm »
Lutek ilu by łuczników nie było to jest zbyt mało, zdaj sobie w końcu sprawę z tego że jesteśmy jednostkami a łucznictwo to sport niszowy - piękny ale zbyt mało popularny - i jest niewiele możliwości na rozpropagowanie tej dyscypliny w interesie polityków nie jesteśmy realna siła w biznesie jesteśmy zbyt biedni . Chcesz to zmienić jest kilka wyjść ale żadne nie jest proste i szybkie.

sts

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:53:24 pm »
Śledzę temat i powiem tak Adamie że wiem iż Lutek jest szalony !Więc może ........ :)
Samick SKB 55#

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2010, 06:22:31 pm »
W tą sobotę jest spotkanie założycielskie w Mrlinku mają tam być przedstawiciele państw Europejskich zainteresowanych utworzenie nowej federacji myśliwsko-sportowej.

...I co, są już jakieś wieści z Mrlinka ?

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2010, 06:50:27 pm »
Spotkanie było odwołane, wieści więc nie ma.

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2010, 10:17:34 pm »
Spotkanie było odwołane, wieści więc nie ma.

...A czy jest znany jakiś nowy termin tego spotkania ?

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 06, 2010, 01:38:39 pm »
...I co, są już jakieś wieści z Mrlinka ?

Z Mrlinka nie ma wieści ale powstała już nowa organizacja IAA.
Więcej szczegółów na stronie:
http://www.archery3d.sk/index.php
Drugi news od góry.

Na stronach federacji austriackiej również o niej informują:
http://www.aaa3d.at/

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 06, 2010, 02:07:02 pm »
a więc wzięli to na klatę Węgrzy:
INTERNATIONAL ARCHERY ASSOCIATION,  Budapest, Hungary.

Łucznicze dziedziny to jak podejrzałem: 3D, łowiectwo, historia.
Statut już mają, ciekawe kiedy pojawi się regulamin 3D...?

« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2010, 03:16:48 pm wysłana przez PK »

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 09, 2010, 05:37:26 pm »
A jednak...
My tu sobie na forum gdybamy, marudzimy, narzekamy,...trzymając nogi pod pledem lub stopy w miednicy  :D...
...a rzeczywistość się pomału zmienia. Oczywiście nie sama, bo stoją za tym pozytywnie zakręceni, sprawdzeni ludzie,...ale wyobraźcie sobie, że w tunelu błysnęło światełko...i jest nadzieja, że w przyszłym roku PZŁucz. (noo...tu by nikt nie zgadł)... po-sze-rzy spectrum aktywności o strzelania terenowe w ramach reguł FITA.
Ha! ...to jest news, coo ?  8)

Nie pozostało nic innego - tylko zaparzyć sobie dobrą kawę i zabrać się za wkuwanie regulaminów FITA Field i FITA 3D  ;):
http://www.archery.org/UserFiles/Document/FITA%20website/05%20Rules/01%20C&R%20Book/Book%202010/2010_Book4.pdf
http://www.archery.org/UserFiles/Document/FITA%20website/03%20Disciplines/3D%20Rules%202010.pdf
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2010, 06:25:17 pm wysłana przez PK »

comando

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 09, 2010, 07:25:41 pm »
Panowie iiiiiii takie są fakty! Tsza se obczaić regulamin FITA 3D a to nie tylko dlatego że coś drgnęło jeżeli chodzi o współpracę z PZŁucz, ale prawdopodobnie nowo powstająca organizacja Europejska 3D będzie bazować właśnie na regulaminach FITA. Najbardziej te różnice będą dotyczyć parametrów łuków z czego wielu zawodników zadowolonych nie będzie no ale co zrobić mus to mus! Pozdr.

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 09, 2010, 10:26:54 pm »
No tak,... skończą się "demony szybkości"... :-\ - trzeba będzie w końcu solidnie poćwiczyć ocenę odległości  :D.
A więc:
łuki silniejsze niż 60#, oraz niedozwolone celowniki wielopinowe... wstawiamy na Allegro ;D...
...za to w kwestii strzał nie będzie już "starotestamentowych" dysput. Mają być u tego samego zawodnika - jednakowe (pod każdym względem). I nie grubsze niż 9.3mm.

...ale prawdopodobnie nowo powstająca organizacja Europejska 3D będzie bazować właśnie na regulaminach FITA.

...co mnie trochę dziwi, bo ta węgierska organizacja europejska, ma w statucie również łucznicze łowiectwo (na Węgrzech bowhunting jest legalny)...a regulamin 3D wybrali sobie (fajny pod względem sportowym...ale) anty-łowiecki. Osobiście żałuję nieco, że nikt z europejskich założycieli - nie zainteresował się przystąpieniem nowej organizacji do I.B.O., która posiada regulaminy zawodów najbardziej kompatybilne z bowhuntingiem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 08:56:44 am wysłana przez PK »

comando

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2010, 08:54:47 am »
Cześć! No tak jak napisałem wcześniej "prawdopodobnie" więc może jest zupełnie inaczej, chodz info mam dość wiarygodne! ELEVEN stał się siedzibą federacji, i jak wiemy jest producentem piankowych mat łuczniczych używanych na zawodach organizowanych w Europie przez FITA ,więc może ten ukłon z tej przyczyny. No nie wiem?

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2010, 11:46:28 am »
FITA 3D i FITA field... bardzo chętnie postrzelamy (szczególnie mało u nas praktykowany Field :)),...ale jeśli chodzi o 3D - to trza by wymyśleć coś dla tych łuków z byłej kategorii HU - które wg reguł FITA - nie mają racji bytu.
A u nas - to dość pokaźny zespół wyśmienitych łuczników. Szkoda by było gdyby nie mieli z czym wystartować  :-\.
Pozdrawiam.

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2010, 01:07:34 pm »
Się szykowałem na następny rok na zawody, a tu d...a blada, >:( w niczy nie wystartuję... kiedyś Michał napisał, że łucznictwo 3d ma się do polowania jak samozaspokajanie się do sexu, teraz to nawet buzi nie będzie.... :o :-X
Nie mądrze się bo nie działam, w tym kierunku, ale jest to troche moim zdaniem mijanie sie z celem 3D jako elementu przygotowania do BH. Szkoda.
Chciałem kupić 70 funtowy łuk, celownik mam wielopinowy i co mam to sprzedaż lub nie kupić (w przypadku łuku) ???, bez sensu (no way), czeka nas ( mnie i kolegów z którymi się szykowaliśmy i kupują sprzęt na który ich gorąco namawiałem) po prostu izolacja ze wzgledu na przepisy, dokupię więcej tarcz 2d i tyle w temacie. :'(
Pozdrawiam.
Sage 35#

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 10, 2010, 03:19:09 pm »
... kiedyś Michał napisał, że łucznictwo 3d ma się do polowania jak samozaspokajanie się do sexu, teraz to nawet buzi nie będzie....
No cóż, pozazdrościć Michałowi myśliwskich ekstaz  ;)... Została jeszcze choć jedna sarna w kraju ? ;D

Natomiast wracajac do tematu regulaminów, to można jak podejrzewam, stworzyć formułę, dla myśliwskich bloczków - z inną, oddzielną klasyfikacją wyników nie wchodzącą w ogólną klasyfikację, która musiałaby być zgodna z regułami FITA - o ile myślimy o poważnych zawodach... również międzynarodowych.
Na 3D EAA - które znamy - i tak mieliśmy "150" kategorii sprzętowych, płciowych, wiekowych,... i w rezultacie walka toczyła się wyłącznie w obrębie rywali z tej samej kategorii - i mało kto wracał bez medalu.
Tak więc "HUnterzy" rywalizowaliby między sobą, o oddzielne medale i dyplomy...i mogliby być poprzydzielani do oddzielnych grup - które również pokonywałyby tę samą trasę. Byliby na doczepkę...ale tylko w papierach, protokołach, klasyfikacjach.
Poza siłą łuku i celownikiem... pozostałe wymogi FITA nie uniemożliwiają "HUnterom" rozgrywki. Ponadto zdaje się, że nie ma tam żadnych bzdur na temat dozwolonych i zabronionych deseni na koszulkach... :D.
 

« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 03:30:58 pm wysłana przez PK »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 10, 2010, 04:19:40 pm »
... kiedyś Michał napisał, że łucznictwo 3d ma się do polowania jak samozaspokajanie się do sexu, teraz to nawet buzi nie będzie....
No cóż, pozazdrościć Michałowi myśliwskich ekstaz  ;)... Została jeszcze choć jedna sarna w kraju ? ;D
No, cóż ja może super lotny nie jestem, ale nie zrozumiałem żartu, czy aluzji.
Dziwię się PK, że tak piszesz :-\ ??? :(:
Na 3D EAA - które znamy - i tak mieliśmy "150" kategorii sprzętowych, płciowych, wiekowych,... i w rezultacie walka toczyła się wyłącznie w obrębie rywali z tej samej kategorii - i mało kto wracał bez medalu.
A komu to przeszkadzało? Może tylko organizatorom, którzy mieli więcej pracy. A przecież poprzez takie spotkania poszerzasz chociażby znajomości (przecież wszyscy tak się rozpisują po każdych zawodach o atmosferze???) Odnośnie medali to chyba każdy zna swoją wartość jako strzelca, zwłaszcza, że kategoria HU jest ostro obstawiona i tu jest konkurencja największa.... ???
Tak więc "HUnterzy" rywalizowaliby między sobą, o oddzielne medale i dyplomy...i mogliby być poprzydzielani do oddzielnych grup - które również pokonywałyby tę samą trasę. Byliby na doczepkę...ale tylko w papierach, protokołach, klasyfikacjach.
Na doczepkę,..hmm to chyba przypomina coś jak taki układ: łuki klasyczne kontra bloczkowe w klubach??? jedne są na doczepkę do drugich.
Poza siłą łuku i celownikiem... pozostałe wymogi FITA nie uniemożliwiają "HUnterom" rozgrywki. Ponadto zdaje się, że nie ma tam żadnych bzdur na temat dozwolonych i zabronionych deseni na koszulkach... :D.
 
No i tu...
No ale to jest sport, więc jeśli łuki mają być sportowe do 60 funtów to co mi da, że ubiorę się w kamuflaż??? idę na zawody sportowe a nie na polowanie.
Poza tym nie stać przynajmniej części zawodników na zmianę łuków co sezon bo coś się zmienia?
Tak myślę i piszę ze swojego punktu widzenia.
Ehhhhh.
Pozdro.
Sage 35#