Autor Wątek: "Piąte koło"  (Przeczytany 15266 razy)

comando

  • Gość
"Piąte koło"
« dnia: Listopad 30, 2010, 10:45:57 pm »
Panowie czym dla PZŁucz są bloczki? I czy FITA wie jak nasi zawodnicy są traktowani w Polsce? I gdzie będzie PZŁucz jak bloczek wejdzie na olimpiadę?
Ale jak ktoś mimo wielu przeszkód sam bez jakiejkolwiek pomocy na własnych kanapkach dochodzi do sukcesu!!!(Ania Stanieczek) Bez trenera,masażysty,lekarza i stada działaczy nasza koleżanka zostaje Mistrzynią Europy !!! Wszyscy deklarują pomoc! ale to są tyko słowa a w efekcie nikt nic nie robi !!! Ania miała dostać od HOYTa nowy łuk !!! Czy ktoś z PZŁ napisał jakieś pismo w tej sprawie? Oj jest paskudnie a przyszły rok też się optymistycznie nie zapowiada!!!

@(o.o)@

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2010, 12:29:45 am »
Cześć Lutek. :)
A ja się spytam tak "Panowie czym jest PZŁucz?" PZŁucz tworzą wszyscy ci, którzy posiadają ważną licencję związku. Po co stwarzać sztuczną relację "my-oni"?
Jak tak sobie przeglądam statut, to widzę, że członki zobowiązane są aktywnie uczestniczyć w podnoszeniu poziomu polskiego łucznictwa i edukacji łuczniczej. Dodatkowo uprawnione są do wyboru władz związku...

To co, patologia związek dopadła i przed wyborami wiadomo jaki zarząd będzie czy zwyczajnie się nie chce...? Ja zakładam to drugie, bo na wyborach samorządowych frekwencja było niecałe 50% a kto by się tam fatygował na jakieś Walne Zgromadzenie Delegatów i wybory do PZŁucz, co nie? Przecież chodzi, żeby sobie FITĘ zimą postrzelać bo pizga na dworze i przy okazji nie płacić stówy za wjazd na zawody tylko trzy dychy...

A co do Ani - to z tego, co pamiętam - to miała ona dostać jakiś voucher na ten łuk... Jeżeli jest - to podeślijcie skan a ja chętnie pomogę Wam w napisaniu listu. Najwyraźniej potrzeba, żeby męska łapa Bacy dopilnowała kwestii vouchera na zawodach ;)

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:10:26 am »
Problem w tym, że władze PZŁucz. nie posiadają w zarządzie żadnego łucznika bloczkowego, który potrafiłby uświadomić "decydentom od podziału środków" że:

1. Compound - to wbrew pozorom rodzaj dość skutecznego łuku...a nie ortopedyczne urządzenie rehabilitacyjne, przeniesione z hospicjum.
2. Łuki bloczkowe - cieszą się obecnie większym zainteresowaniem wśród ludzi rozpoczynających przygodę z łucznictwem.
3. Łucznictwo bloczkowe posiada krótszą drogę startu adepta,...który odpowiednio  trenowany - mógłby szybciej osiągnąć sukces międzynarodowy.
4. Warto stworzyć kadrę instruktorską i trenerską dla łuków bloczkowych...i wyjść z amatorszczyzny, samouctwa i internetowej samopomocy.

5. Warto "zgruzować" się na przetłumaczenie kilku dobrych książek i filmów zagranicznych dot. łucznictwa bloczkowego...i nie tylko.
6. Łuk bloczkowy poszerza spectrum dla wyławiania talentów, bo nie trzeba być małolatem z 5tej klasy powszechniaka - by stanowić "nadzieję" w tym sporcie.
7. Warto organizować otwarte zawody z zakresu łucznictwa terenowego (nawet wyłącznie w obrebie regulaminów FITA: field, 3d,...) by promować i rozpowszechniać łucznictwo.
8. Warto opracować i zająć się wdrożeniem projektu misji edukacyjnej...powiedzmy dla szkół gimnazjalnych - w zakresie nauki strzelania z łuku. Gimnazjum - to okres największej głupawy wśród młodych ludzi, więc chwila koncentracji...na pewno by się naszej młodzieży przydała. Nie trzeba uczyć dzieciaki - od razu z bloczków - jak w USA. Niech młodzi strzelają z naszych, polskich, łuków tradycyjnych- żeby nie było za drogo.

Niestety przekonać PZŁucz. do powyższego - nie będzie łatwo,... bo Związek się w swoim rozwoju zatrzymał i "otorbił" na latach 60tych, 70tych  :-[ - czyli na rozwijaniu wyłącznie dyscypliny olimpijskiej, oraz całkowitej utracie kontaktu z łucznictwem amatorskim i rekreacyjnym - które jako skupisko prawdziwych pasjonatów - wszędzie jest zapleczem sportu.

Wystarczy spojrzeć na treść panelu: "Łucznictwo bloczkowe" - na stronie PZŁucz. http://www.archery.pl/index.php?strona=36 - by wyrobić sobie zdanie na przedmiotowy temat. Tytuł niniejszego wątku - świetnie podsumowuje sens przedstawionej tam treści.
Obserwując zagraniczne łucznictwo, odnosi się wrażenie, że organizacje łucznicze mają tam za zadanie, przede wszystkim zaspokajanie społecznych potrzeb strzelania z łuku...i dopiero na tej bazie budują wysokiej klasy sport - w wielu różnorodnych dyscyplinach.

Najskuteczniej byłoby:
1. Stan obecny zostawić, bo wg mnie nie ma dzisiaj żadnych obiecujących przesłanek do  reform...i założyć nowy: Polską Federację Łucznictwa - gdzie wąski zakres łucznictwa olimpijskiego (reprezentowany przez dzisiejszy PZŁucz., przemianowany na Polski Związek Łucznictwa Klasycznego) miałby również swoje, należne mu miejsce.
ewentualnie:
2. Wybrać na szefa Polskiego Związku Łuczniczego - jakiegoś człowieka z pozytywnym ADHD... który w końcu zająłby się na poważnie różnorodnym łucznictwem - takim jakie mamy dzisiaj na świecie... i również u nas (a nie mono-dyscyplinarnym - jak było za Gierka). Natomiast suplement olimpijski mógłby sobie być nawet elitarny, ale nie jedyny.  
   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 03:02:33 pm wysłana przez PK »

comando

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2010, 05:01:13 pm »
Czołgiem!!!
No i właśnie nowa federacja? To by było piękne ale czy jest szansa że postawią sie wszystkie bloczki strzelające do tej pory w PZŁucz? Nasz kolega Baca ma właśnie takie marzenie, ale jak sam mówi to tyko marzenia! Choć można spróbować myślę najpierw od rozmów z Ministerstwem sportu, czy w obecnej sytuacji była by zgoda na nową federację zrzeszającą wszystkie odmiany łucznictwa nie olimpijskiego???
Piotrek a w kwestii skomplikowanego wybryku konstruktorów jakim jest compound!!! No to chyba jest tak że kadra trenerska nie ma wiedzy w tym temacie , i..... po jaką cholerę uczyć się czegoś nowego? Jak i tak kasy więcej nie będzie!!! A tak pomijając to jak PZŁucz traktuje bloczkowców, to właśnie dzięki Ani z Mistrzostw Europy Polska nie wróciła w klasyfiacji gen. na ostatnim miejscu!!!I jak się nie mylę był to jedyny medal zdobyty indywidualnie przez Naszych!!!

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2010, 05:38:42 pm »
Ustawa o związkach sportowych jest dość jednoznaczna.
Aby obiegać się o status Polskiego Związku Sportowego należy Być zrzeszonym lub mieć wstępną akceptację przyjęcia przez organizację międzynarodową zrzeszającą minimum 40 krajów  i działająca na trzech kontynentach .
Poza tym musi taki potencjalny związek sportowy wykazać możliwość samodzielnego finansowania swego istnienia i działalności.
I to właściwie jest wszystko z wymagań.

comando

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2010, 06:20:08 pm »
Panowie a do tego wszystkiego EAA przestało istnieć! W tą sobotę jest spotkanie założycielskie w Mrlinku mają tam być przedstawiciele państw Europejskich zainteresowanych utworzenie nowej federacji myśliwsko-sportowej. Na 100% jedzie Adam i myślę że chętnie weżnie osoby które będą  zainteresowane i będą nas wspomagać w tworzeniu nowej federacji.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2010, 06:41:31 pm »
Jednak jestem nieco niedoinformowany niżej konkrety w najnowszej ustawie.

Link do tekstu ujednoliconego

http://isip.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=80C5CC70EBCD28CAF6A2EFA0E5C4D918?id=WDU20101270857&type=3


857

USTAWA

z dnia 25 czerwca 2010 r.

o sporcie1)

Rozdział 1

Przepisy ogólne

    Art. 1. Ustawa określa zasady uprawiania i organizowania sportu.

    Art. 2. 1. Sportem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

    2. Sport wraz z wychowaniem fizycznym i rehabilitacją ruchową składają się na kulturę fizyczną.

Rozdział 2

Kluby sportowe i związki sportowe

    Art. 3. 1. Działalność sportowa jest prowadzona w szczególności w formie klubu sportowego.

    2. Klub sportowy działa jako osoba prawna.

    Art. 4. 1. Szczególnym rodzajem klubu sportowego jest uczniowski klub sportowy.

    2. Uczniowski klub sportowy działa na zasadach przewidzianych w przepisach ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 855, z 2003 r. Nr 96, poz. 874, z 2004 r. Nr 102, poz. 1055 oraz z 2007 r. Nr 112, poz. 766), z wyłączeniem przepisów dotyczących rejestracji.

    3. Członkami uczniowskiego klubu sportowego mogą być w szczególności uczniowie, rodzice i nauczyciele.

    4. Uczniowski klub sportowy podlega wpisowi do ewidencji prowadzonej przez starostę właściwego ze względu na siedzibę klubu. Wpisu do ewidencji dokonuje się na podstawie wniosku. Wpis i odmowa wpisu do ewidencji następuje w drodze decyzji.

    5. Do wniosku, o którym mowa w ust. 4, dołącza się:

1) statut;

2) listę założycieli, zawierającą ich imiona i nazwiska, daty i miejsca urodzenia, miejsca zamieszkania oraz własnoręczne podpisy;

3) informację o adresie siedziby klubu sportowego.

    6. Uczniowski klub sportowy uzyskuje osobowość prawną z chwilą wpisania do ewidencji, o której mowa w ust. 4.

    7. Przepisy ust. 2 i 4-6 stosuje się odpowiednio do innych niż uczniowskie klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności gospodarczej.

    8. Minister właściwy do spraw kultury fizycznej określi, w drodze rozporządzenia, sposób prowadzenia ewidencji uczniowskich klubów sportowych i klubów sportowych, o których mowa w ust. 7, oraz dane podlegające wpisowi do ewidencji, biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia jednolitego sposobu prowadzenia ewidencji.

    Art. 5. Klub sportowy może ustanawiać i finansować okresowe stypendia sportowe dla zawodników.

    Art. 6. 1. Kluby sportowe, w liczbie co najmniej 3, mogą tworzyć związki sportowe.

    2. Związek sportowy działa w formie stowarzyszenia lub związku stowarzyszeń.

Rozdział 3

Polski związek sportowy

    Art. 7. 1. W celu organizowania i prowadzenia współzawodnictwa w danym sporcie może być utworzony polski związek sportowy.

    2. Utworzenie polskiego związku sportowego przez związek sportowy wymaga uzyskania zgody ministra właściwego do spraw kultury fizycznej.

    3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej ustawie do polskiego związku sportowego stosuje się przepisy ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach.

    Art. 8. 1. Członkiem polskiego związku sportowego może być klub sportowy, związek sportowy oraz inna osoba prawna, której statut, umowa albo akt założycielski przewiduje prowadzenie działalności w danym sporcie.

    2. Klub sportowy będący członkiem polskiego związku sportowego uczestniczy we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez ten związek.

    Art. 9. 1. Kadencja władz polskiego związku sportowego nie może być dłuższa niż 4 lata.

    2. Funkcję prezesa zarządu polskiego związku sportowego można pełnić nie dłużej niż przez 2 następujące po sobie kadencje.

    3. Członek zarządu polskiego związku sportowego nie może:

1) łączyć tej funkcji z funkcją w innych władzach tego związku;

2) być osobą prowadzącą działalność gospodarczą związaną bezpośrednio z realizacją przez ten związek jego zadań statutowych;

3) być osobą, która była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe ścigane z oskarżenia publicznego.

    4. Walne zgromadzenie członków albo delegatów polskiego związku sportowego corocznie rozpatruje sporządzone przez zarząd sprawozdanie z działalności zarządu oraz sprawozdanie finansowe, ocenione przez biegłego rewidenta. Walne zgromadzenie członków albo delegatów tego związku uchwala regulamin dyscyplinarny.

    Art. 10. Osoba fizyczna lub osoba prawna będąca członkiem lub posiadająca udziały albo akcje w klubie sportowym będącym członkiem polskiego związku sportowego nie może być członkiem lub posiadać udziałów albo akcji lub być członkiem organów lub władz innego klubu sportowego uczestniczącego we współzawodnictwie sportowym w tym samym sporcie.

    Art. 11. 1. Wniosek o wyrażenie zgody na utworzenie polskiego związku sportowego składa się do ministra właściwego do spraw kultury fizycznej.

    2. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, wnioskodawca dołącza:

1) projekt statutu polskiego związku sportowego;

2) aktualny na dzień składania wniosku odpis z Krajowego Rejestru Sądowego wnioskodawcy;

3) szczegółowy opis sportu, w którym zamierza organizować i prowadzić współzawodnictwo, wraz z dokładną informacją o warunkach jego uprawiania oraz regułach i systemie współzawodnictwa w tym sporcie;

4) zaświadczenie o przynależności do międzynarodowej federacji sportowej działającej w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub innej uznanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

    3. Minister właściwy do spraw kultury fizycznej odmawia wyrażenia zgody na utworzenie polskiego związku sportowego, jeżeli wnioskodawca nie przedłoży dokumentów, o których mowa w ust. 2, albo jeżeli postanowienia projektu statutu są niezgodne z przepisami prawa, w szczególności naruszają wymagania określone w ustawie.

    4. Polski związek sportowy działa w jednym sporcie, chyba że minister właściwy do spraw kultury fizycznej wyrazi zgodę na działanie polskiego związku sportowego w więcej niż jednym sporcie.

    5. Minister właściwy do spraw kultury fizycznej prowadzi wykaz polskich związków sportowych. Wykaz jest ogłaszany na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw kultury fizycznej.

    6. Minister właściwy do spraw kultury fizycznej może wyrazić zgodę na utworzenie polskiego związku sportowego w przypadku, gdy wniosek nie zawiera zaświadczenia, o którym mowa w ust. 2 pkt 4, jeżeli dotyczy on sportu osób niepełnosprawnych.

    7. Wyrażenie zgody oraz odmowa wyrażenia zgody na utworzenie polskiego związku sportowego następuje w drodze decyzji.

    Art. 12. 1. Polski związek sportowy podlega wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego.

    2. Polski związek sportowy uzyskuje osobowość prawną z chwilą wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

    3. Do wniosku o wpis polskiego związku sportowego do Krajowego Rejestru Sądowego należy dołączyć zgodę ministra właściwego do spraw kultury fizycznej na utworzenie polskiego związku sportowego.

    Art. 13. 1. Polski związek sportowy ma wyłączne prawo do:

1) organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski oraz o Puchar Polski w danym sporcie;

2) ustanawiania i realizacji reguł sportowych, organizacyjnych i dyscyplinarnych we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez związek;

3) powołania kadry narodowej oraz przygotowania jej do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, igrzysk głuchych, mistrzostw świata lub mistrzostw Europy;

4) reprezentowania tego sportu w międzynarodowych organizacjach sportowych.

    2. Polski związek sportowy ma prawo używania w stroju reprezentacji kraju wizerunku orła ustalonego dla godła na podstawie przepisów ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych (Dz. U. z 2005 r. Nr 235, poz. 2000, z 2006 r. Nr 220, poz. 1600, z 2009 r. Nr 168, poz. 1323 oraz z 2010 r. Nr 18, poz. 96).

    3. Polski Komitet Olimpijski ma prawo używania w stroju reprezentacji olimpijskiej wizerunku orła ustalonego dla godła na podstawie przepisów ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych.

  
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 06:51:05 pm wysłana przez Adam Cymkiewicz »

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2010, 07:48:18 pm »
...W tą sobotę ...utworzenie nowej federacji myśliwsko-sportowej.

Jasssny piorun! ...chętnie bym tam dotarł, mimo pogody. Niestety jak mi ostatnio przypomniano - mam już ważne zobowiązania rodzinne tego dnia  :-\...
W innym wypadku zrezygnowałbym nawet z sobotnich zawodów... i jednych(Prudnik) i drugich(Legnica).

Ciekawe jaki regulamin rozgrywki powstanie lub zostanie przyjęty. Może zgłosić akces i przyjąć reguły I.B.O. ? Trochę bardziej skomplikowane niż byłego EAA, ale programowo związane z bowhuntingiem. Byłoby dobrze zdecydować o tym, zanim ruszą przyszłoroczne puchary...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 08:03:27 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2010, 08:40:00 pm »
A ja mam kryształową kulę a Wy nie ;D
Moja kula mówi mi ...weźmy się i zróbcie...
Kto się założy, że moja kula działa poprawnie? ;D :D To w sumie wszystko z mojej strony w temacie...

comando

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2010, 08:49:57 pm »
Panowie czyli jeżeli chodzi o ustawę to tsza próbować!!! A jeżeli o Mrlinek to może Michał dasz rady!!! Chyba że jesteś w Pernambuko :D

@(o.o)@

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:20:29 am »
Wszystko wskazuje na to, że mój harmonogram na najbliższe dni będzie wyglądał tak :P
Sete    5/12
Fos     7/12
Genoa  8/12
Marseille 10/12
Valencia 11/12

Druga sprawa, to mam wrażenie, że takie podejście jest - jak to się mówi - od dupy strony. To jest tak, że najpierw określa się cel przedsięwzięcia, potem pracuje nad strategią i planem osiągnięcia celu a potem - jeżeli wymaga tego plan - tworzy się federację.

Trochę to nierozważne tworzyć federację na zasadzie spontona: "jakoś to będzie i zobaczymy a nóż coś się z tego urodzi".

Obrazowo rzecz ujmując to, jak staniesz się majętny kupujesz sobie trzy wille z basenem oraz ferrari. Kupienie willi z basenem i ferrari nie uczyni z Ciebie kogoś majętnego.

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2010, 09:53:36 am »
Cel jest znany od czasów jak pierwszy łuk bloczkowy dotarł do Polski. Możnaby go sformułować mniej więcej tak:
Wobec braku zainteresowania łucznictwem bloczkowym przez rodzimy PZŁucz.,
...stworzenie organizacji która da możliwość rozwoju i promocji aktywności związanych z łucznictwem bloczkowym ale nie tylko... (profesjonalne szkolenie strzeleckie i sprzętowe, uprawianie kilku dyscyplin sportowych, bowhunting).

To jest cel.

Strategia jest zawsze ta sama przy formalnym organizowaniu się:
jest lider - który ochoczo bierze na barki decyzyjność, ze świadomością, że nie będzie miał już czasu na strzelanie  :). Są równie ochoczy i odpowiedzialni pomagierzy - któym przydziela się pola odpowiedzialności (sprawy członkowskie i kasa,... internet i marketing,... szkolenie i sport,... łowiectwo,...itp.) - i kontroluje sprawność ich działań, dopinguje, popędza. Jest ponadto spec od prawa - który formułuje, redaguje,...itd. statuty, wystąpienia. Raz na jakiś czas cała ta banda zbiera się na spotkaniu sprawozdawczo-koordynacyjnym, lider wydaje dyspozycje, jak czegoś nie jest pewien - to prosi o dyskusję lub głosowanie. I do przodu.

Plan osiągnięcia celu - to już sprawa szczegółowa - do opracowania przez w/w bandę. Plan nie może zakładać że organizacja nie jest potrzebna - bo kłóci się to z nakreślonym już celem. Mniej lub bardziej przyjazne bloczkom kluby sportowe są, jest również niejedna inicjatywa rekreacyjno-piknikowa, np. "Woli Strzelcy"...itd. ale nie o to chodzi. Chodzi o odpowiednik PZŁucz. z tym, że dla wszystkich łuczników, a nie jedynie dla klasyków.

Podsumowując, nie jest to sprawa prosta, bo póki co wszyscy wiemy, że jest pilna potrzeba takiej Federacji - do której wszyscy chętnie byśmy się zapisali, uruchomili w banku stałe zlecenie na coroczną składkę ... i oczekiwali aktywnych działań od Zarządu (licencji, organizacji licznych zawodów, kursów i szkoleń, wydawania polskojęzycznej, fachowej literatury, polskojęzycznych filmów instruktażowych, promowania startów zagranicznych dla najlepszych zawodników, promocji i legalizacji bowhuntingu dla myśliwych...itd.)
Zadajmy sobie pytanie kto dojrzał już do roli społecznika i działacza i będzie chciał się temu poświęcić na maxa. Tu może być górka lodowa - o którą stateczek się rozbije  ;).   

   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 12:27:45 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:33:07 am »
Wobec braku zainteresowania łucznictwem bloczkowym przez rodzimy PZŁucz.,
...stworzenie organizacji która da możliwość rozwoju i promocji aktywności związanych z łucznictwem bloczkowym ale nie tylko... (profesjonalne szkolenie strzeleckie i sprzętowe, uprawianie kilku dyscyplin sportowych, bowhunting).

[...]

Tak jak czytam to mam wrażenie, że masz na myśli Polskie Łucznictwo Terenowe 3D... W takim układzie tworzenie kolejnej organizacji równoległej do PŁT3D wydaje mi się pozbawione sensu.

PK

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2010, 10:46:29 am »
Chodzi o odpowiednik PZŁucz. z tym, że dla wszystkich łuczników, a nie jedynie dla klasyków.

...zwykle nie cytuję sam siebie,  :) ale tym razem ...dla wyjaśnienia.
Nie nalegam by mnożyć organizacje. Wręcz odwrotnie. Najlepiej by była jedna, ale taka która działałaby wielopłaszczyznowo, reprezentując skutecznie interesy łuczników chcących uprawiać różne dyscypliny (chociażby te trzy najpopularniejsze na świecie: target, field, 3D) bez dyskryminacji sprzętowej czy zawężania działań i dostępnych funduszy do... olimpijskich kółek. Idealnie gdyby oprzytomniał PZŁucz., ale na to nie liczę,... bo choć rodowód i tradycje ma jeszcze przedwojenne, to działanie - bardzo peerelowskie (jak zresztą w większości naszych dyscyplin sportowych).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 12:26:19 pm wysłana przez PK »

comando

  • Gość
Odp: "Piąte koło"
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2010, 04:36:28 pm »
Darku G co ty na to? Tsza w lewo albo w prawo ale tsza !!! Ilu strzelających tarcze jest zainteresowanych zmianami? Tak jak pisze Piotr brak w klubach kadry trenerskiej i strach przed nowym sprzętem nie sprzyja rozwojowi.