Autor Wątek: Siatka od gadeon.pl  (Przeczytany 8705 razy)

adamer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2010, 04:10:07 pm »
PK, masz racje ze skuteczny, zreszta w podobnym stopniu jak zaproponowany przez N ;-)
Ja jednak  nie szukam strzlodestruktora tylko strzalochwytu ;-).
Adamie probowales sam takiej siatki stalowej? Gdzie mozna kupic?
Chyba nikt specjalnie nie chybia, zdaza mi sie to jednak jak bawie sie z regulacja lub zmiana techniki. Poza tym czasami corka sobie tez strzela i wlasnie wowczas najczesciej tracimy strzaly. Na jej luk to moj obecny strzalochwyt z belek slomy starczal, ale czasami jego przestrzelila gora. Chce zawiesic cos uniwersalnego i na bloczki i na klasyczna luki.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2010, 05:15:31 pm »
Siatki stalowe np. http://www.dawid.pl/main.php?go=sita&typ=sita1 tyle że siatki stalowe są strzało-destruktorami

adamer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 17, 2010, 05:18:42 pm »
No tak i wracam do punktu wyjscia  ???

PK

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2010, 06:06:27 pm »
No tak i wracam do punktu wyjscia  ???

Zbuduj zasłonę ze starych opon. U wulkanizatorów dostaniesz dowolną ich ilość.
Zawzięty i pomysłowy łucznik  ;) może wybudować z nich prawdziwą ścianę. Poza "szrotowym" wyglądem, taka strzelnica jest bezpieczna.
Strzałę z tego b. ciężko wyjąć, ale jest większa szansa, że uda się ją uratować.

Bowhunter

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 17, 2010, 07:46:21 pm »
Sprasowana sloma w kostkach jest doskonalym strzalochwytem ;)

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 18, 2010, 12:04:33 am »
[...]bo strzały wystrzelone z łuku bloczkowego, wpakowane w deski, w 95% są już uszkodzone i nie zawsze nadają się do naprawy.
Kiedyś wywaliłem Powerflighta u Bacy w taką deskę ze 2cm grubości z bloczka 70#. Wbiła się do połowy ale przeżyła. Problem pojawił się, jak trzeba było ją wyjąć. ;D
W czerwcu na zawodach w Varinie przestrzeliłem nad niedźwiedziem i jak przypizgnęło PowerFlighta w drzewo to nie mogłem go wyjąć. Ale ciągnąłem ze wszystkich sił, bo raz - że strzała, a dwa - że moje inicjały ;) Wstyd tak zostawić, co nie? ;D Wyrwałem i strzała nadawała się do dalszego strzelania.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 01:27:39 am wysłana przez @(o.o)@ »

adamer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 18, 2010, 01:50:34 am »
Sprasowanej slomy uzywalem, ale dobra byla na slabsze luki, z bloczka przelatywaly, a czasami ginely w slomie ( mialem dwa rzedy kostek). Po jakims czasie sloma sie zlasowala i juz nie udaje sie do uzytku. Byc moze kostki ktore mialem byly od poczatku zbyt slabo sprasowane no  i nie zrobilem zadnego daszka nad nimi wiec czas zrobil swoje. Wygladalo to jednak na poczatku estetycznie ( chalupka na wsi) Jakos nie potrafie wyobrazic sobie sterty zuzytych opon w tym miejscu ;-)

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 18, 2010, 07:23:59 am »
Głupio to zabrzmi i jest drogie, ale poza siatką stalową i deskami to chyba tylko wał ziemny, pod warunkiem, że ktoś ma sporą działkę i nadmiar gleby + sprzęt do takich prac ;)
U nas na strzelnicy zrobiono strzałochwyt z podkładów kolejowych (drewnianych) głównie do wiatrówek, ale jednocześnie zniszczono nam naturalny wał ziemny; efekt uderzeń strzał z 30 - 50 metrów opłakany (dla mnie i dla strzały ;))   
Albo np. wał wykonać np. do 1,5 - 2 m wysokości, a szerokości jak potrzeba... a powyżej wkopać/wbić dechy?, a zimą dzieciaki miały by gdzie na sankach zjeżdzać?...wtedy do 1,5-2 m strzały byłyby uratowane w większości przypadków...Nie wiem tylko czy nie trzeba pozwolenia z nadzoru budowlanego na ten wał :-\
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 07:46:47 am wysłana przez dany »
Sage 35#

lupus1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 18, 2010, 08:36:49 am »
Ja stosuję nie dywan a wykładzinę podłogową(gęsta jak filc).Mam trzy kawałki,przewieszone na linie,co w sumie daje nam sześć warstw i sprawdza się doskonale.Na spodniej stronie jest biała to  narysowałem sarenkę w skali 1:1 .strzały zatrzymują się w połowie długości chyba że trafię w poprzednią przestrzelinę.Bloczek ustawiony na 70" ;D
Bear Carnage 70#;Trophy Ridge - Hit-Man 5 ;Ultra Rest;Tru-Fire;SVL S-Coil;ICS-Hunter300

adamer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 18, 2010, 09:42:08 am »
Wal z pewnoscia jest dobrym pomyslem, jednak nie mam ani sprzetu ani miejsca by go usypac.
Propozycja lupusa1 wydaje sie dobra. Rozumiem lupus1 ze uzywasz jako strzlochwytu a nie celu( informacja o sarence wprowadza treche w blad).
Powiedz lupus1 czy zostawiasz ja zawieszona przez caly czas czy tez sciagasz po strzelaniu? Jezeli zostawiasz to czy nie zaczela plesniec?
Musze sprawdzic ceny wykladzin, bo sam niestety starych nie mam  :(

konstruktor

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2010, 10:34:52 am »
Ja używam czegoś takiego http://allegro.pl/maty-legowiskowe-dla-bydla-stelmar-i1270734829.html nadaje się na zrobienie tarczy jak i strzało chwytu.

Można by było zadzwonić do nich czy nie robią bez zbrojeń i mniejszą grubość. Strzała z zwykłym grotem tarczowym bedzie odbijać się od tej maty. Grubość 1,5 - 2 cm wystarczy maksymalnie 
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 10:40:22 am wysłana przez konstruktor »

adamer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2010, 06:00:00 pm »
konstruktor, jestes genijalny !!! :) To moze zadzialac i bedzie wygladac lepiej niz sterta opon  ::)
Marzylo mi sie cos takiego :
http://www.centrum-lucznicze.pl/index.php?centrum=oferta&id_kategoria=24&id_podkategoria=119&show_podkategoria
Wyglada niezle i ni rzuca sie tak bardzo w oczy, ale bodobno nie zatrzymuje zbytnio.
Wiekszosc strzal mam z grotami field, mysle ze tez sie beda odbijac  ew. wchodzic niewiele. Na tarcze to tego materialu bym nie chcial, bo wole gdy strzaly zostaja w tarczy a nie odbijaja sie od niej  ;D
Zaraz wysylam do nich zapytanie i po powrocie do kraju  zamowie.
Cena wyjdzie tez nie super niska, bo ok. 450 zl za powierznie 3x4. Moze jednak bez zbrojenia i przy mniejszej grubosci to taniej policza.

lupus1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 20, 2010, 09:01:27 am »
Używałem tego też jako celu.ale zdecydowanie trudniej wyciągać strzały niż z kartonu wypełnionego szmatami-obecnie robi tylko za strzałochwyt.Na początku woziłem ze sobą a obecnie zwijam w rulon po strzelaniu i zostawiam w malinach.Strzelam za miastem.Po przyjeżdzie  przywiązuję linę do drzewa,drugi koniec do relingu frontery,naciągam i mam gdzie powiesić.Wszystko drwa ze dwie minuty i można strzelać nie tracąc strzał ;D Jak na razie nie zapleśniała,a nawet jak zapleśnieje to co z tego,ważne aby strzały zatrzymywała.Moja jest z odzysku i stasznie jeb....a w aucie ,dlatego zostawiam ją w terenie.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2010, 09:09:55 am wysłana przez lupus1 »
Bear Carnage 70#;Trophy Ridge - Hit-Man 5 ;Ultra Rest;Tru-Fire;SVL S-Coil;ICS-Hunter300