Autor Wątek: Siatka od gadeon.pl  (Przeczytany 8706 razy)

adamer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Siatka od gadeon.pl
« dnia: Październik 13, 2010, 11:52:22 am »
Witam. Mysle o zakupie siatki na strzalochwyt. Jak wszyscy wiedza te sprzedawane w sklepach luczniczych sa drogie i na dodatek czytalem juz pare niepochlebnych opinii. Natrafilem na siatke sprzedawana przez www.gadeon.pl. Jest to siatka o oznaczeniu  s5710t w cenie 33,00 netto za mb. Dzianina jest o szer 180cm. Gosc z dzialu sprzedazy na zapytanie o przydatnosc przy wylapywaniu chybionych strzalow z luku, powiedzial ze ma klienta, ktory wlasnie w tym celu kupowal juz ta siatke.
Czy na tym forum jest moze ktos kto uzywal produktow Gadeona i moze sie wypowiedziec o przydatnosci tej siatki?

PK

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2010, 12:13:49 pm »
Czy ktoś zna w ogóle jakąś siatkę która zatrzymałaby strzałę z grotem typu field,
wystrzeloną z odl. 15-20m z 70# łuku bloczkowego :) Chętnie kupię paręnaście m2.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2010, 12:33:59 pm »
nie ma takich siatek niestety
Chyba że tkane stalowe ale deska jest w takim przypadku odpowiedniejsza

Rosomak

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2010, 01:12:43 pm »
Hehe myślę ze lepiej by się spisał stary dywan w tym przypadku :)

PK

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2010, 01:57:09 pm »
Dywan, dawno temu wypróbowałem (za radą któregoś z forumowiczów).... ;D, a nawet podwójnie złożony - dla pewności.
Efekt: zniszczona strzała i dziura w tynku...
A użyłem wtedy bloczka niecałe 60#  :). Także bloczkowcom, nawet ze słabymi naciągami - odradzam dywany.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2010, 02:53:31 pm »
Hehe myślę ze lepiej by się spisał stary dywan w tym przypadku :)
nic z tego - próbowałem z łuku 60#
stare materace luźno wiszące za matą nawet dają radę ale są ciężkie trzeba je zwijac po strzelaniu żeby nie zamokły bo wtedy waga skacze o jakieś 300%;)
najlepsza jest ściana z desek;] lub poprostu mur 8) po paru niecelnych strzałach motywacja do celnego strzelania znacznie wzrasta :D
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2010, 04:55:28 pm »
Witam,
Trochę myślałem jak zabezpieczyć się przed wizytą sąsiadów w przypadku, gdyby jakaś strzała do nich niechcący doleciała. Dzisiaj zalałem w dołku pierwszą kotwę pod takie coś:





Zostało mi jeszcze trochę desek, dokupiłem:
- 5 kotw pod kantówkę 100x100 (20pln za sztukę)
- kantówkę 100x100 długości 5m
- 5 szt. kantówki 100x100 długości 3m (kantówki sosnowe w cenie 7pln/mb)
- 10szt. blachy do łączenia konstrukcji (5,40 pln/szt)
Do tego 5 worków zaprawy murarskiej i jeden cementu (tego akurat okazało się, że będzie potrzeba o połowę więcej)

N

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2010, 05:11:56 pm »
Witam,
Trochę myślałem jak zabezpieczyć się przed wizytą sąsiadów w przypadku, gdyby jakaś strzała do nich niechcący doleciała...

Hej

W takim przypadku chyba lepiej sprawdziłoby się coś takiego

 ;D

Strzałom wystrzeliwanym z niektórych ;) łuków tradycyjnych również często zdarza się "nie zauważyć" rozmaitych kevlarowych siatek lub dywanów ;)

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2010, 05:19:08 pm »
W takim przypadku chyba lepiej sprawdziłoby się coś takiego
Już zamówiłem wysyłkowo. Jutro mi kurier przywiezie ;D

N

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2010, 05:21:29 pm »
Jednakowoż pamiętaj aby przed użyciem zapoznać się z dołączoną ulotką bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą  ;D

Rosomak

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2010, 06:35:39 pm »
Hmm a myślałem ze jednak dywan dałby radę. Fakt co prawda strzelałem z tradycyjnego grozera 61 # ale siatka  tez rzadko zatrzymywała strzałę z niego dywan owszem  ale 2 warstwy dywanu ale w odstępie ok 10-20 cm ? Zawsze coś powinno  wyhamować ale lotki niszczy..
>>>----------> R.

Mały

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2010, 02:39:39 pm »
Firma to GEDEON . Siatkę próbowałem i strzały z bloczka przechodzą jak przez masło. Siatka zamontowana w odległości 70m. ( Bunkier jest na pewno ok  ;D )
łuk-BEAR - Attack 60# 28'
celownik- Trophy Ridge Hit-Man 5
podstawka- Ripcord
spust-T.R.U. Ball Stinger
stabilizator- Hoyt TRIFLEX 6"
strzały- EASTON AXIS FMJ CAMO 400

adamer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2010, 03:35:27 am »
Zapomnialem sobie ustawic powiadomien o odpowiedziach i myslalem ze nikt sie nie wypowiedzial, stad moje opoznienie.
Maly, to widocznie o Tobie mowil ten gosc z Gadeona, tyle ze uzyl sformulowania zamawia wiec pomyslaem ze sie sprawdzila i dokupywales? Zmartwiles mnie, skoro z 70m przechodza, to tym bardziej z ok. 35m, a na tyle tylko moge sie oddalic od celu w moim ogrodku  >:(
Zapore z desek mozna zrobic, tyle ze nie wydaje mi se to dobrym pomyslem. Kilka razy trafilem niechcaco w drewniany stojak pod tarcze i efekt taki ze grot wlazi w promien, a strzale trzeba wydlubywac dlutem.
Jak z tymi "profesjonalnymi" sprzedwanymi w sklepach luczniczych?
Wiem ze uzywaja ich na zawodach wiec chyba dzialaja. Tylko ktora kupic by nie wyrzucic niemalych pieniedzy w bloto?
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 03:37:23 am wysłana przez adamer »

PK

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2010, 10:17:33 am »
Zapore z desek mozna zrobic, tyle ze nie wydaje mi se to dobrym pomyslem....

Strzałochwyt z desek jest bardzo skuteczny... świetnie zabezpiecza postronnych, czy ich dobra materialne, a łucznika chroni przed odpowiedzialnością. To główne zadanie strzałochwytu.
A łucznika uczy koncentracji (organizmy żywe najszybciej uczą się przez zasadę kija i marchewki  ;)), bo strzały wystrzelone z łuku bloczkowego, wpakowane w deski, w 95% są już uszkodzone i nie zawsze nadają się do naprawy.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 10:21:33 am wysłana przez PK »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Siatka od gadeon.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2010, 01:01:02 pm »
Jak pisałem żadna siatka poza stalową nie zatrzyma strzały wypuszczonej bloczka z 35 m