Autor Wątek: ktoś może wie...  (Przeczytany 7915 razy)

@(o.o)@

  • Gość
ktoś może wie...
« dnia: Październik 03, 2010, 09:33:53 pm »
Sprawa jest krótka - lecz z tłumikiem:
1. QS 1.5" da radę pociągnąć AFMJ+fixed blade(3) 125gn?
2. Czym dobrze kleić QS do AFMJ?

PK

  • Gość
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2010, 10:50:59 pm »
1. wg mnie, fixed blade - NIE. QS co najmniej 3", zwykłe - więcej.
2. Fastset'em
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2010, 10:58:45 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2010, 11:05:16 pm »
Dzięki :)
Kiedyś kleiłem Blazery do AFMJ Fastsetem i dosyć efektownie odpadły jak strzała przestrzeliła matę - stąd pytanie. Bo tak ogólnie to uważam Fastset za najlepszy klej z jakiego dane mi było korzystać.

Na razie pokleję coś arrow mate cementem na jutro do testów. Oby nie poodpadało, bo szkoda będzie ;)

PK

  • Gość
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2010, 11:17:38 pm »
Blazery są wysokie, QS są dość sztywne, więc mało prawdopodobne by utrzymały się przechodząc przez matę (zależy jeszcze co to za mata...).
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2010, 09:30:08 am wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2010, 11:23:45 pm »
No Arizony czy QS klejone na Fastset na PF trzymają się jak jasna cholera. Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby jakaś odpadła. Tylko ta śliska powłoka AFMJ...
Co do blazerów, to sporo ludzi skarży się na to, że przy strzelaniu zawadzają o...kable :)

Bowhunter

  • Gość
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2010, 06:28:13 am »
przed klejeniem koniecznie odtlusc promien i lotki.
ale takie drobnostki napewno wiesz ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2010, 06:47:20 am wysłana przez Bowhunter »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2010, 07:30:41 am »
Dzięki :)
Kiedyś kleiłem Blazery do AFMJ Fastsetem i dosyć efektownie odpadły jak strzała przestrzeliła matę - stąd pytanie.
Ja mam całkowicie odmienne doświadczenie ;) do zrobionej z 12 grubych kartonów tarczy z 30 m strzelaliśmy z Blazerów sklejonych Saundersem i byłem w szoku, że po przejściu kilku strzał przez karton żadna z lotek nie drgnęła :o
Sage 35#

@(o.o)@

  • Gość
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2010, 11:42:10 am »
przed klejeniem koniecznie odtlusc promien i lotki.
ale takie drobnostki napewno wiesz ;)

To, że promienie trzeba odtłuszczać - wiadomo. Natomiast lotki (np. Arizona) często powlekane są wstępnie jakąś substancją klejącą i przetarcie jej acetonem skutecznie ją usunie.

@dany
U mnie klej Saundersa słabo się sprawdzał. Swego czasu jak walczyłem z podstawką stinger lotki, którym zdarzyło się zawadzić o widły odrywały się. Przyklejone fastsetem niszczyły się okrutnie, ale nie było szansy, żeby się naderwały. Tyle, że tamte próby dotyczą promieni karbonowych a nie alu... A zaraz idę postrzelać "z saundersa", opiszę wrażenia ;)

Adam Cymkiewicz

  • Gość

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2010, 01:33:47 pm »
Witam serdecznie.
Stosowałem różne kleje. Najlepiej się sprawdził superglue.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

PK

  • Gość
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2010, 02:57:36 pm »
Kleje cyjanoakrylowe... stosowane do klejenia lotek, trzymaja najmocniej, to fakt. Lotka prędzej sama się ponadrywa niż odklei od promienia.
Jednak można je stosować tylko klejąc lotki bezpośrednio na karbon czy aluminium. Nie nadają się komletnie do klejenia lotek na winylowe wrapsy. Niby trzymają, ale odpadają z byle powodu. Z kolei przy wymianie lotek, skrobanie promienia z resztek takiego kleju jest nieco bardziej kłopotliwe niż standardowych klejów do lotek.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 07:22:06 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2010, 03:32:52 pm »
Witam,
Do lotek zaklepałem u Dawida Easton Quick Bond'a. Ponoć nie gorszy od Fastseta i nie zostawia właśnie takich białych nalotów przy usuwaniu. Jak będę mógł się już podzielić wrażeniami - na pewno nie omieszkam.

Nie każdy klej cyjanoakrylowy jest do połączeń elastycznych. Super Glue akurat nie - i do klejenia lotek się nie nadaje.

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2010, 08:25:23 am »
Klejąc lotki Arizona saundersem, czy to na "goły promień", czy na oklejki (do liter z papierniczego) bez problemu dawały się ściągać  z promienia i oklejki do odzysku, gdy oklejając Blazerami promień tym samym klejem chciałem zmienić lotki to Blazery oderwały się owszem, ale razem z oklejką :(  Skrobanie stopki z oklejki to masakra >:( czy to jest przypadłość Blazerów, że tak "silnie" trzymają?, oczywiście wiem, że oto chodzi w miksie klej lotka ;))
Bo lotki kompletnie nie uszkodzone (fakt, trzymają tę oklejkę jak diabli :o) i szkoda ich...
A jak wymieniacie lotki w strzałach to je wyrzucacie? (oczywiście poza lotkami uszkodzonymi), wiem że część forumowiczów  używa QS a one są dość drogie, więc jak to u was wygląda?
Sage 35#

@(o.o)@

  • Gość
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2010, 09:44:11 am »
No tak, możliwość odzysku lotek przy klejeniu Saundersem to niewątpliwa zaleta. Teraz w zasadzie uratowała mi tyłek.

Tydzień temu wymieniłem w łuku kable i bloczki. Łuk dostał kopa tylko, że... strzały przestały pasować :( Po różnych testach wykombinowałem sobie, że będę strzelał z AFMJ i QS. No i okazuje się, że jest problem z osiągalnością QS - nawet w dłuższych terminach - bo dostawcy rezygnują z tego asortymentu.
Pozostało mi tylko uprawianie kanibalizmu na PF i tym sposobem dorobiłem się 6 strzał na zawody i 2 lotek ekstra :P

Dotąd strzelałem z lotek Arizony 2.3", FOBów, Blazerów. Arizony są tak tanie, że tutaj mogłem pozwolić sobie na manewry bez odzysku. FOBy wymienia się dość prosto a Blazery jakoś mi się nie przyjęły. Zwykle nie zdarza mi się wymieniać lotek - po prostu raz naklejone zostają do czasu, aż się zniszczą.

Co do QS to wolałbym je przykleić "na amen", bo szkoda byłoby je pogubić. A gdy w przyszłości pojawi się potrzeba - to trudno - w najgorszym wypadku będę musiał je sprowadzić z ebaya  :(

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: ktoś może wie...
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2010, 10:19:41 am »
A może ktoś ma patent na sciąganie resztek oklejek ze stopki lotki?
... a Blazery jakoś mi się nie przyjęły.

Dlaczego?
Zwykle nie zdarza mi się wymieniać lotek - po prostu raz naklejone zostają do czasu, aż się zniszczą.
Co do QS to wolałbym je przykleić "na amen", bo szkoda byłoby je pogubić.
Ja muszę bo FOC (oczywiście empirycznie "zważony"  8);) "zmusił" mnie do zmienienia lotek Blazer z 2 na 1,5 cala, czekam na resztę strzał i pojadę zrobić papierowy test.
Zgadza się QS są drogie (oklejenie strzały to 6 lub 9 zł) i wcale się nie dziwię, że "ciężko" schodzą...

Sage 35#