Autor Wątek: RĘKA  (Przeczytany 13834 razy)

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
RĘKA
« dnia: Październik 11, 2007, 07:27:48 pm »
Witam !!!
Mam pytanie. Czy reka trzymająca łuk ma być wyprostowana czy lekko ugjęta . Bo słuszałem różne wersje .Pozdrawiam !
Tomasz Kobuszewski

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: RĘKA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2007, 12:50:18 pm »
Wszystko zależy od techniki strzelania jeżeli strzelasz statycznie to bardziej ugięta, natomiast jeżeli strzelasz dynamicznie to wyprostowana w naturalnej pozycji. Tak czy inaczej każda metoda jest poprawna pod warunkiem, że jest powtarzalna i wystarczająco komfortowa dla łucznika.

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: RĘKA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2007, 08:55:56 pm »
Hej!

Poprę przedmówcę. Masz strzelać tak, by było Ci wygodnie. I zawsze tak samo. W moim przypadku było to dochodzenie do coraz dłuższego naciągu - aczkolwiek do dziś nie mam w pełni wyprostowanej ręki.
Dodam jeszcze, że krótszy naciąg (czyli bardziej ugięta ręka) lepiej sprawdza się w strzelaniu np 3D, gdzie czasami pozycja łucznika bywa niewygodna ze względu na różne warunki terenowe. W przypadku postawy statycznej (np runda FITA) dłuższy naciąg i wyprostowana ręka jest pozycją dla mnie mniej męczącą.

Pozdrawiam
Maciek

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: RĘKA
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2007, 06:03:09 pm »
Też uważam, że to zależy od preferencji i można dobrze strzelać w każdym układzie. Ja strzelam z wyprostowanej ręki, tak mi zostało z klasyka i w takim układzie strzela mi sie lepiej.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE