Autor Wątek: Nowy regulamin 3D 2010  (Przeczytany 10419 razy)

PK

  • Gość
Odp: Nowy regulamin 3D 2010
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 27, 2010, 12:23:48 am »
...Prawdziwe polowanie to nie to samo co zawody 3D...

bez wątpienia... :)
łowieckość imprezy 3D - jest faktycznie naciągana...ale sportowych kategorii sprzętowych z podziałem na wiek, płeć i łuk - nikt nie zlikwidował, a poki co...bardziej bowhunterskiej formuły treningowej jak 3D - jeszcze nie stworzono.

N

  • Gość
Odp: Nowy regulamin 3D 2010
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 27, 2010, 12:32:58 am »
bez wątpienia... :)
łowieckość imprezy 3D - jest faktycznie naciągana...ale sportowych kategorii sprzętowych z podziałem na wiek, płeć i łuk - nikt nie zlikwidował, a poki co...bardziej bowhunterskiej formuły treningowej jak 3D - jeszcze nie stworzono.

Masz rację  :)


@(o.o)@

  • Gość
Odp: Nowy regulamin 3D 2010
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 27, 2010, 12:44:57 am »
Przez takie potraktowanie sprawy - jak w nowelizacji regulaminu - stworzono wg mnie bardziej łowiecki charakter rywalizacji.   
Po tej nowelizacji charakter współzawodnictwa jest co najmniej dziwny - zamiast strzelania może zacząć się zabawa w żonglowanie klasami (hunter 3D, bowhunter compound) i kategoriami (dorosły, weteran). Większość zdobędzie medale tylko wynik punktowy będzie do kitu :P

PK

  • Gość
Odp: Nowy regulamin 3D 2010
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 27, 2010, 01:00:04 am »
...
Po tej nowelizacji charakter współzawodnictwa jest co najmniej dziwny - zamiast strzelania może zacząć się zabawa w żonglowanie klasami (hunter 3D, bowhunter compound) i kategoriami (dorosły, weteran). Większość zdobędzie medale tylko wynik punktowy będzie do kitu :P

nie bardzo zrozumiałem...

ale w dotychczasowym 3D ze względu na ilość kategorii sprzętowych,...a jeszcze wiekowych... i płciowych, tak czy siak - większość zawsze wracała z medalami  ;D.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2010, 01:19:06 am wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Nowy regulamin 3D 2010
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 27, 2010, 01:59:18 am »
...
Po tej nowelizacji charakter współzawodnictwa jest co najmniej dziwny - zamiast strzelania może zacząć się zabawa w żonglowanie klasami (hunter 3D, bowhunter compound) i kategoriami (dorosły, weteran). Większość zdobędzie medale tylko wynik punktowy będzie do kitu :P

nie bardzo zrozumiałem...

ale w dotychczasowym 3D ze względu na ilość kategorii sprzętowych,...a jeszcze wiekowych... i płciowych, tak czy siak - większość zawsze wracała z medalami  ;D.
Zapytam tak: W którym wariancie startujesz? Bo jesteś ode mnie lepszy więc wybiorę inny zestaw klasy i kategorii.

PK

  • Gość
Odp: Nowy regulamin 3D 2010
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 27, 2010, 02:47:23 am »
Ok,...teraz jasne,
z tym, że... w zawodach cyklicznych - jak np. PP - zawodnik deklaruje kategorię i nie może jej zmienić, bo musi być konsekwentnie klasyfikowany przez cały zamknięty cykl rozgrywek.
A w pozostałych, jak np. MP - można rzeczywiście uciec od konkurencji do podobnej kategorii lub do starszych wiekiem, chociaż takie podejście nie przyszło mi do głowy  :). Poza tym deklaracja przy zgłoszeniu zamyka sprawę i kunktatorstwo za pięć 12-ta, nie wchodzi w grę. Może dzięki tym innowacjom organizatorzy nie będą zgadzać się na kuriozalne sytuacje  ;D gdzie w kategorii były 3, 2, a często i 1 osoba.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2010, 08:49:31 am wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Nowy regulamin 3D 2010
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 27, 2010, 09:23:27 am »
Ok,...teraz jasne,
z tym, że... w zawodach cyklicznych - jak np. PP - zawodnik deklaruje kategorię i nie może jej zmienić, bo musi być konsekwentnie klasyfikowany przez cały zamknięty cykl rozgrywek.
W regulaminie EAA-3D takiego zapisu nie ma. Zapisując się po prostu na start w innej kategorii zyskuje punkty pucharowe w innej kategorii. Nie zawsze jest to opłacalne - ale, gdy przy czterech rundach punktowane są trzy najlepsze...

Swoją drogą to na podstawie czego nie punktuje się wszystkich rund?
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2010, 09:38:07 am wysłana przez @(o.o)@ »

PK

  • Gość
Odp: Nowy regulamin 3D 2010
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 27, 2010, 09:38:33 am »
Prawdopodobnie dlatego, że nie wszyscy mogą być na wszystkich rundach. Poza tym jest szansa odrzucenia feralnego wyniku - który może się każdemu zdarzyć ze względu na złą dyspozycję, awarię sprzętu,...itp. Nieobecność przekreśla szanse na poprawienie wyniku, ale nie przekreśla szansy na sklasyfikowanie w wymaganym zakresie.
A zapisanie się na którejś z rund - do innej kategorii - to praktycznie - jak nieobecność.

Ale tak mając w perspektywie wprowadzenie zmienionego regulaminu w przyszłym roku...zainteresowała mnie klasyfikacja drużynowa. Może w celach integracyjnych - ukonstytuowane drużyny - również mogłyby być klasyfikowane ? czy to wymaga odrębnych strzelań dla drużyn ?
Wiem z tarczówki, że rywalizacje drużynowe - to frajda i emocje jakich mało  :).
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2010, 01:51:15 pm wysłana przez PK »