Autor Wątek: Zmiana w regulaminie EAA  (Przeczytany 4241 razy)

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Zmiana w regulaminie EAA
« dnia: Maj 17, 2010, 11:15:01 pm »
Nastąpiła zmiana w regulaminie Europejskiej Federacji EAA, a oto jej treść:


Zmiana kategorii wiekowych:

8.3.2.
Weterani  ? 51 lat i więcej dla  (kobiety i mężczyźni).
Seniorzy (dorośli) ? 21-50 lat
Juniorzy ? 18-20 lat
Kadeci ? 15-17 lat ? wszyscy strzelają od niebieskich palików, maksymalna  odległość  to 27 m.

Jest możliwość wyboru przez łucznika , strzelania w wyższej kategorii wiekowej.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Dodano nową kategorię łuku  BOWHUNTER:

8.2.12. Bowhunter -  łuk bloczkowy
Musi strzelać z czerwonego palika, jakikolwiek  typ bloczkowego łuku, bez limitów, jedna kategoria  dla mężczyzn, kobiet, juniorów i kadetów.

8.2.13. Bowhunter
Wszystkie inne typy łuków (muszą  strzelać z niebieskich  palików, bez limitów, jedna kategoria  dla  mężczyzn, kobiet, juniorów i kadetów).
---------------------------------------------------------------------------------------
Kategorie wiekowe:
8.3.4. Minimalny  wiek dla uczestników biorących udział,  w zawodach EAA to 15 lat.  ???
W gestii organizatora jest  zezwolić na start młodszych łuczników na swoich NARODOWYCH zawodach.

comando

  • Gość
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2010, 09:41:28 pm »
Cześć wszystkim!!! No oczywiście że pilnuje, inaczej Adam B.  by o tym nie napisał I choć my rzadko tu piszemy to  kontakt z EAA mamy. Dokładne tłumaczenie nowych zmian zrobi Michał B, a tymczasowy Zarząd PŁT3D zadecydował że zmiany wprowadzimy od roku 2011. Pozdrawiam Lutek

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2010, 12:53:51 am »
Jedna ze zmian m.in. to zakaz noszenia strojów camo od pasa wzwyż.

wiedzmin

  • Gość
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2010, 02:02:43 am »
tak oczywiście wiec myślę ze jak będziecie mówić jak sie ubierać będziecie sobie sami strzelać  :o :o :o z tego tez rozumiem ze wszystkie luki nie boczkowe zostać wrzucone do jednego wora tak  ???

comando

  • Gość
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2010, 11:08:41 pm »
 Ubiór kamo tak ale z kamizelką odblaskową! Cu,Hu,Cb zostają ale mamy dodatkową kat. open. Poczekajmy na dokładne tłumaczenie techniczne .Mamy nową dodatkową kat. i dodatkowe medale itd itp. Ale to my decydujemy o ilości kat. na zawodach w naszym kraju, Przykładem jest kusza tej kategorii nie mamy i mieć na razie  nie będziemy z wiadomych względów i jakichś szczególnych problemów ze strony EAA nie mamy. Hej!!!

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2010, 11:21:20 pm »
tak oczywiście wiec myślę ze jak będziecie mówić jak sie ubierać będziecie sobie sami strzelać 

Wiesz, to trochę jest uzasadnione. Camo jest fajne ale jednak może sie trafić jakiś gorzej widzący (wiekowy :) ) łucznik, który takiego zamaskowanego szukacza strzały nie dojrzy i afera gotowa.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

kobusz

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2010, 11:16:51 pm »
Jedna ze zmian m.in. to zakaz noszenia strojów camo od pasa wzwyż.
.. dziękuję bardzo - właśnie kupiłem płaszcz przeciwdeszczowy w camo  ;D
 

PK

  • Gość
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2010, 11:38:17 pm »
Nigdy nie byłem świadkiem niebezpiecznych sytuacji lub zachowań, które uzasadniałyby taką decyzję EAA. Jedyny scenariusz którego również nigdy nie doświadczyłem, ale mogę sobie wyobrazić - to wyjatkowa niefrasobliwość organizatorów w rozmieszczaniu figur i wyznaczaniu stanowisk dla łuczników. Wtedy - odblaskowe ubranko mogłoby rzeczywiście pomóc,
jak choćby te męskie i damskie stroje łowieckie  ;) w kolorze BLAZE ORANGE CAMO.
Ale sam zakaz noszenia kamuflaży nic nie da. Czarne, ciemnozielone lub granatowe wdzianka również ciężko dostrzec w cienistym lesie o ile nie ruszają się intensywnie.

No,...ale regulamin - regulaminem.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2010, 04:29:51 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2010, 12:19:32 am »
To odblaskowe ubranko to był oczywiście żart ze strony Lutka.

Abstrachując od tego czy ma to sens czy nie - to trzeba o tym pamiętać, żebyśmy po przejechaniu kilometrów na odległą imprezę nie zostali z niej wyrzuceni. Tudzież, żebyśmy nie biegali tam na golasa ;)

PK

  • Gość
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2010, 11:09:37 am »
...żebyśmy nie biegali tam na golasa ;)

Nude-archery ? OK, ...ale tylko gołe łuki  ;).


 :D No i strasznie boleję nad tym zapisem regulaminu, bo mam myśliwską czapkę z daszkiem od producenta mojego łuku - do której się bardzo przyzwyczaiłem... a jest CAMO - więc jej użycie powyżej pasa  ;) - grozi śmiercią lub kalectwem - lub w najlepszym wypadku dyskwalifikacją   :'(.
Muszę się postarać o czapkę firmową Coca-Cola. 
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2010, 01:31:52 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2010, 05:34:34 pm »
Cytat: PK link=topic=1621.msg14672#msg14672

 :D No i strasznie boleję nad tym zapisem regulaminu, bo mam myśliwską czapkę z daszkiem od producenta mojego łuku - do której się bardzo przyzwyczaiłem... a jest CAMO - więc jej użycie powyżej pasa  ;) - grozi śmiercią lub kalectwem - lub w najlepszym wypadku dyskwalifikacją   :'(. Muszę się postarać o czapkę firmową Coca-Cola. 
Koniecznie taką z daszkiem na gumce. I bidonik z lodem i napojami ;D

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Zmiana w regulaminie EAA
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2010, 10:28:34 pm »
Informację dotyczącą strojów CAMO należy przypisać do zawodów miedzynarodowych organizowanych w Czechach, Słowacji oraz do Pucharów Europy EAA. Na naszych zawodach w polsce myśle, organizatorzy nie bedą robić z tego powodu problemów.
Sam mam takie ubranko i nie widzę powodu dla którego nie miałbym go nosić. Jednak na ostatnich zawodach w Czechach był kategoryczny zakaz noszenia strojów CAMO od pasa w górę (nie dotyczyło to czapek)