Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Nowy regulamin 3D 2010

Forum lucznicze

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Zapraszamy do rejestracji!

Autor Wątek: Nowy regulamin 3D 2010  (Przeczytany 7593 razy)

N

• Gość
Odp: Nowy regulamin 3D 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 19, 2010, 08:21:20 pm »

Witaj Adamie

« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2010, 08:43:46 pm wysłana przez N »

Marek Pietrusiak

• Administrator
  • Stały bywalec
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 19, 2010, 10:05:52 pm »

Znalazłem w punkcie 8.1.1. informcję:
"Opierzenie nie może być tego samego koloru"- bardzo mnie to zaniepokoiło bo własnie skończyłem oblejać strzałki....... trzema lotkami w  jednym kolorze.
Czy mam to zmieniać, czy organizatorzy wykażą litość?  ???

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Adam Cymkiewicz

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 19, 2010, 10:34:25 pm »

Dopiero jak zwróciłeś na ten szczegół uwagę skojarzyłem że mam trzy lotki czarne :(.

PK

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 19, 2010, 10:43:29 pm »

Mój komputerowy translator tłumaczy to zdanie, że "opierzenie nie musi być tego samego koloru".
 :) I ja to rozumiem w ten sposób - że można mieć w kołczanie różnokolorowe opierzenia...byleby poza kolorami ... strzały nie różniły się niczym.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2010, 10:52:45 pm wysłana przez PK »

Marek Pietrusiak

• Administrator
  • Stały bywalec
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 19, 2010, 11:18:59 pm »

To radykalnie zmienia sens tego zdania.
Może poczekam na ewentualną korektę zanim zacznę wymieniać lotki  ;)

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

@(o.o)@

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 20, 2010, 01:22:11 am »

"The flething must not be of the same color."
Dosłownie tłumacząc to "Opierzenie musi nie być tego samego koloru".
Słowo must (musi) w tym zdaniu podkreśla znaczenie następującego po nim not be (nie być).
na przykład strona http://www.isel.edu.pl/blog/wpis.php?nw=21
podaje:
W zdaniach przeczących nie możemy użyć must not, ponieważ must not (mustn't) nie wyraża braku przymusu lecz zakaz.

Chociaż z drugiej strony patrząc na kontekst poprzedniego zdania "Arrows must be same in size, weight, length, fletching, nock and signed on the body" to chyba jednak oznacza dowolność w kolorach lotek. Tylko cholernie niegramatycznie. Gramatycznie i bez cienia wątpliwości można było napisać "The fletching does not have to be of the same color".  (co zresztą też napisane jest w powyższym linku).

Po chwili namysłu wydaje mi się, że macie rację.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2010, 12:27:12 am wysłana przez @(o.o)@ »

Bowhunter

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 20, 2010, 06:11:21 am »

to znaczy ze strzaly musza byc tego samego rodzaju ,dlugosci ,wagi ,jadnakowe lotki (musza tak samo wygladac) i musza bys oznaczone np.nazwisko itp strzelca. Po za tym musza byc ponumerowane .

@(o.o)@

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 20, 2010, 08:32:19 am »

to znaczy ze strzaly musza byc tego samego rodzaju ,dlugosci ,wagi ,jadnakowe lotki (musza tak samo wygladac) i musza bys oznaczone np.nazwisko itp strzelca. Po za tym musza byc ponumerowane .
W regulaminie napisane jest, że:
Strzały muszą być tego samego rozmiaru, wagi, długości, opierzenia, nasadki oraz opisane. Opierzenie musi nie być tego samego koloru.

O rodzaju strzał ani ich numeracji tutaj nie ma mowy :) Myślę, że musimy tutaj trzymać się wierności tłumaczenia, nawet jeżeli mamy wątpliwości co do interpretacji zdań zapisanych niegramatycznie. Jak zaczniemy dodawać coś od siebie to na dobre nam to nie wyjdzie.

Hungry

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 20, 2010, 04:10:54 pm »

"The flething must not be of the same color."
Dosłownie tłumacząc to "Opierzenie musi nie być tego samego koloru".
Słowo must (musi) w tym zdaniu podkreśla znaczenie następującego po nim not be (nie być).
na przykład: http://www.isel.edu.pl/blog/wpis.php?nw=21

koledzy translatorzy:
must - co prawda znaczy "musi", ale
must not - znaczy "nie powinno / nie może" a nie "nie musi", tyle pamiętam ze szkoły :)

np. zdanie "I must not go to the next 3D competition without my bow" - znaczy "nie powinienem jechać na zawody ...."

do zaprzeczeń do słowa "must" stosuje sie "have not to + bezokolicznik"

ale nie wiem czy to cokolwiek zmiania w tej dyskusji  ::)

Bowhunter

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 20, 2010, 04:20:59 pm »

Sorry! powinienem byl napisac ze nie tlumaczylem z angielskiego tylko cytowalem zasady ktore zostaly wprowadzone 2010 i sa  stosowane na zawodach w Austrii,Holandii i Niemczech. :)
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2010, 04:27:36 pm wysłana przez Bowhunter »

PK

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 20, 2010, 07:43:45 pm »

Osobiście rozumiem ten feralny zapis - jako brak konieczności posiadania wszystkich strzał oklejonych w tym samym kolorze.
Z drugiej strony nie bardzo rozumiem sens takiego ustępstwa  ???. Na pewno strzały tego samego zawodnika, opierzone w różnych kolorach - utrudnią a nie ułatwią przypisywanie mu właściwego trafienia na karcie. Zwykle dość szybko zapamiętujemy wizerunek strzały przypisany do konkretnej osoby w grupie - i rozponajemy jego trafienie,...a różnorakie kolorki lotek - z pewnościa nie są w tym wypadku ułatwieniem.
Natomiast interpretacja zapisu - wręcz nakazująca posiadanie strzał oklejonych różnokolorowo  :o - nie posiada dla mnie żadnego logicznego uzasadnienia.
Zawsze na wszystkich zawodach łuczniczych dbamy o to by mieć wszystkie strzałki w kołczanie - identyczne, a podpis - eliminuje ewentualność pomyłki - gdy do jednego celu strzelają zawodnicy posiadający takie same lub bardzo podobne strzały.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2010, 09:32:35 pm wysłana przez PK »

tomo

• Stały bywalec
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 20, 2010, 09:52:36 pm »

must not powinno się tłumaczyć nie powinien
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

@(o.o)@

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 20, 2010, 10:20:14 pm »

Może jest szansa poprosić o interpretację EAA zanim wysnujemy dzylion teorii? ;D

kobusz

• Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 20, 2010, 11:06:34 pm »

"Cele mogą być częściowo zakryte przez gałęzie, krzaki albo liście, ale od palika muszą być
widoczne całe obszary punktujące: 8,10&11/12."

Prośba do organizatorów zawodów aby zwrócili uwagę na ten zapis ostatnio przynajmniej 2 cele strzelałem jak i myślę inni przez krzaki uszkadzając lotki po trafieniu w obszar punktowany j.w.