Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 677122 razy)

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1875 dnia: Kwiecień 15, 2018, 09:50:17 pm »
@gibber gratuluje celności i witam w rodzinie Elite :D
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1876 dnia: Kwiecień 16, 2018, 09:28:09 am »
Dzięki, dzięki.
Nie wiem jak inne Elite, ale mój jeżeli chodzi o wykonanie i złożenie to tragedia posejdona.
Z camów łuszczy się pokrycie cerakote, dodatkowo z kieszeni od ramion oraz kabla odciągu. Po kilku tygodniach łuk wygląda jakby miał rok ;-)
Wymieniałem moduły i zauważyłem, że górny cam ciężko się obraca, myślę może walnięte łożyska, ale nie, podkładka za gruba. Pocieniłem na papierze wodnym i jest git.
Jakość sznurków też tragedia jeżeli chodzi o trwałość a niby Winners Choice. Charakterystyka naciągu to niezła załamka w odniesieniu do Halon'a.
Plusem i to sporym jest ogólna wybaczalność i celność po prawidłowym tuningu. Nie miałem chyba nigdy takiego łuku, do 40m strach strzelać w jedno miejsce więcej jak 1 strzałą bo ryzyko Robina spore i to w konfiguracji HU z celownikiem wielopinowym.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1877 dnia: Kwiecień 16, 2018, 05:53:04 pm »
U, to chyba trzeba pomyśleć nad łukiem firmy Elite. Bo żeby na 40 m takie skupienie, ze co chwila strzała w strzale, to mogę pomarzyć z łuku PSE i co ważniejsze ,przy moich umiejętnościach . Ale co tam moich. Na zawodach o " Pietruszkę" zawodnicy strzelali na 30 m po 6 strzał i nikt nie miał robina. A to było kilku czołowych bloczkowcow w Polsce. No ale to może przez to , ze żaden nie miał Elite'a  :P
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1878 dnia: Kwiecień 16, 2018, 06:04:26 pm »
Celność na zawodach a na luzackim treningu z rana to duuża różnica. Weź pod uwagę, że strzelam strzałami-kabanami o średnicy 25/64 czyli prawie 10cm średnicy. Z tuzina już 3 poszły do piachu przy przestrzeliwaniu celownika. 1 na 20m, 1 na 30m i na 40m stwierdziłem, co się złego może stać, nie? No przy 2 albo trzeciej serii też poszła.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1879 dnia: Kwiecień 16, 2018, 06:13:23 pm »
10 cm to faktycznie grubasy ;) .... żarcik oczywiście.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1880 dnia: Kwiecień 16, 2018, 07:21:35 pm »
Celność na zawodach a na luzackim treningu z rana to duuża różnica. Weź pod uwagę, że strzelam strzałami-kabanami o średnicy 25/64 czyli prawie 10cm średnicy. Z tuzina już 3 poszły do piachu przy przestrzeliwaniu celownika. 1 na 20m, 1 na 30m i na 40m stwierdziłem, co się złego może stać, nie? No przy 2 albo trzeciej serii też poszła.
A strzelanie grubasami na takie odległości , to rozumiem ze pod 3D ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1881 dnia: Kwiecień 16, 2018, 07:30:43 pm »
Tak.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1882 dnia: Kwiecień 16, 2018, 08:58:11 pm »
Dzięki, dzięki.
Nie wiem jak inne Elite, ale mój jeżeli chodzi o wykonanie i złożenie to tragedia posejdona.
Z camów łuszczy się pokrycie cerakote, dodatkowo z kieszeni od ramion oraz kabla odciągu. Po kilku tygodniach łuk wygląda jakby miał rok ;-)
Wymieniałem moduły i zauważyłem, że górny cam ciężko się obraca, myślę może walnięte łożyska, ale nie, podkładka za gruba. Pocieniłem na papierze wodnym i jest git.
Jakość sznurków też tragedia jeżeli chodzi o trwałość a niby Winners Choice. Charakterystyka naciągu to niezła załamka w odniesieniu do Halon'a.
Plusem i to sporym jest ogólna wybaczalność i celność po prawidłowym tuningu. Nie miałem chyba nigdy takiego łuku, do 40m strach strzelać w jedno miejsce więcej jak 1 strzałą bo ryzyko Robina spore i to w konfiguracji HU z celownikiem wielopinowym.
:o ja mam już drugi łuk od Elite, w planach jest trzecia konstrukcja od tego producenta i nie miałem takich problemów, obecny łuk mam anodyzowany ale poprzedni był w czarnym macie i też nie spotkałem się z takimi objawami o których wspominasz. Owszem odciąg kabli mi sie porysował ale to z mojej winy bo, dostało się tam troszeczkę piasku drobnego i rysowało ale po wyczyszczeniu problem zniknął.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1883 dnia: Kwiecień 17, 2018, 12:03:43 am »
Gibberku, niestety w Polszy przepisy dopuszczają tylko 23/64 i nic ponad to - czyli 9,3mm
25/64 i 27/64 to tylko Vegas i 3D Hamerykańskie.... Chyba że się coś pozmieniało.
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1884 dnia: Kwiecień 17, 2018, 05:56:54 am »
W tych naszych zawodach o pietruszkę?
Patrz, nie wiedziałem, ale to może łuki też zaczną na wagach lądować, wtedy dopiero byłby popłoch  ;D

Edit:
Sprawdziłem w regulaminie najbliższego 3D, bo po co jechać 50km w jedną stronę na dyskwalifikacje i jest:
"Łuki bloczkowe – dozwolone celowniki, stabilizatory. Strzały dowolne, groty tarczowe"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2018, 07:24:48 am wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1885 dnia: Kwiecień 17, 2018, 08:04:45 am »
Może zbocze trochę z tematu, ale gruba strzała to raczej ciężka strzała, a ciężka strzała to niezbyt dobry pomysł do strzelania celów nieoznaczonych gdzie trzeba oceniać odległość.
Do celów nieoznaczonych dobiera się tak wagę strzały żeby miała jak najmniejszą parabolę lotu, czyli wagą zbliżyły się do 5 grain na funt siły łuku, to tak na marginesie dla tych kalkulują  ;)   
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1886 dnia: Kwiecień 17, 2018, 08:42:07 am »
Tak i nie. Ten Superdrive 25 ma spin .290 i średnicę 9,92mm, poskładana strzała (grot 100 grains, rurka 27,5 cala 7,9 gpi, 3x lotki Flexfletch 4,8 grains, g-bushing 18 grains i g-nock 7 grains) ma 356 grains. Aluminiowa o tej średnicy i spinie ważyłaby pewnie ponad 550 grains. Coś za coś, grubość ścianki tej rurki to jest papier.
Generalnie wszystkie te strzały powyżej średnicy 9,3mm są celowane na rynek USA pod 3D, aby łapać linie lub pod zawody Vegas, jak pisał Marcin. W Vegas chodzi już tylko o łapanie linii, masa nie ma aż takiego znaczenia strzały mają średnicę 27/64 cala i carbony od 9.0 gpi.
Chociaż w długiej perspektywie uważam, ze grube strzały ultralight będą miały krótką historię. W US coraz popularniejsza jest liga Know Pro, gdzie do strzelania w 3D można używać dalmierza, albo organizator podaje odległości. Jak to w łucznictwie, wszyscy nie mają 1 miejsca pomimo takiego udogodnienia.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1887 dnia: Kwiecień 17, 2018, 03:47:00 pm »
Tak i nie. Ten Superdrive 25 ma spin .290 i średnicę 9,92mm, poskładana strzała (grot 100 grains, rurka 27,5 cala 7,9 gpi, 3x lotki Flexfletch 4,8 grains, g-bushing 18 grains i g-nock 7 grains) ma 356 grains. Aluminiowa o tej średnicy i spinie ważyłaby pewnie ponad 550 grains. Coś za coś, grubość ścianki tej rurki to jest papier.
Generalnie wszystkie te strzały powyżej średnicy 9,3mm są celowane na rynek USA pod 3D, aby łapać linie lub pod zawody Vegas, jak pisał Marcin. W Vegas chodzi już tylko o łapanie linii, masa nie ma aż takiego znaczenia strzały mają średnicę 27/64 cala i carbony od 9.0 gpi.
Chociaż w długiej perspektywie uważam, ze grube strzały ultralight będą miały krótką historię. W US coraz popularniejsza jest liga Know Pro, gdzie do strzelania w 3D można używać dalmierza, albo organizator podaje odległości. Jak to w łucznictwie, wszyscy nie mają 1 miejsca pomimo takiego udogodnienia.

Wszystko fajnie jeśli chodzi o łapanie linii i celach 3D oznaczonych jak to jest w USA, ale na razie u nas cele 3D są nieoznaczone i nie wolno używać dalmierzy, więc według mnie takie strzały zadziałają bardziej na niekorzyść, nie wspominając już o tym że wytrzymałość fizyczna tych strzał jest pewnie kiepska.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1888 dnia: Kwiecień 17, 2018, 03:56:56 pm »
Ok.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1889 dnia: Lipiec 12, 2018, 08:50:42 am »
Witam.

Coś cisza ostatnio, więc wrzucę fotki nowego nabytku :) Hoyt HyperForce :)







Pozdrawiam - Jacek
Hoyt HyperForce