Autor Wątek: Rejestracja  (Przeczytany 42797 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2017, 10:20:22 pm »
W ciągu ostatnich kilku lat wróciłem do kilku hobby sprzed małżeństwa i w związku z tym miałem okazję uczestniczyć w życiu kilku for tematycznych i na każdym z nich były tak zwane tematy dyżurne. Nie miało znaczenia czy w zaczepionych było to poruszane czy też nie było tematy pojawiały się wraz z pojawieniem nowego (przeważnie młodego) użytkownika.
Zapewne kilka osób z forum próbowało się kontaktować z administratorem z prośbami o nominowanie nowych moderatorów, nadanie komuś administratora choćby dla samych updatów bo skrypt forum nie jest pierwszej świeżości efektów chwilowo brak.
Forumowicze nie muszą zadawać tych samych pytań. Większość z nich ma tak wyjątkowy problem bo chce kupić pierwszy uk i nie wie jaki a niewielu z nich potrafi przyjąć do wiadomości, że większość odpowiedzi jest już podana tylko skierowana nie pod ich adresem bezpośrednio :D

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2017, 07:41:06 am »
Rozumiem Munin, że niektóre są unikalne ale mi bardziej chodziło o niezbędne podstawy.
Siła naciągu - jak wyliczyć
Strzały - jak dobrać
Jak wyliczyc bh, cięciwa skręcanie, dbanie o cięciwę, itd
Z reguły ludziom nie chce się albo nie mają pojęcia gdzie szukać takich informacji i szukaja forum gdzie będą mogli zadać pytanie. 
Moim zdaniem taka zakładka powina się pojawic na forum to uprościłoby wiele.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2017, 08:17:53 am »
Taką zakładkę należy przygotować i poprosić moderatora o przyklejenie. W dziale Bloczków jest aktywny moderator z opcją zaczepiania postow, wystarczy zasugerować żeby dany post zaczepić i się da zrobić. Potrzebny jest ten co takiego posta stworzy ze słowniczkiem pojęć i innymi informacjami.

Początkujący nie mają unikalnych problemów z punktu widzenia zaawansowanego użytkownika, oni mają unikalne problemy z własnego punktu widzenia tylko.

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2017, 08:53:48 am »
Niezły tekst na koniec :D
"Początkujący nie mają unikalnych problemów z punktu widzenia zaawansowanego użytkownika, oni mają unikalne problemy z własnego punktu widzenia tylko." czyli jedna i dróga strona ma rację to tylko kwestia nabrania doświadczenia a wraz z nim pojawiaja sie nowe pytania.
Z chęcia przygotuję taką zakładkę ( i nie mowię że już wszystko wiem ) więc potrzebna jest jeszcze jedna osoba aby ewentualnie sprostować błędy przed publikacją i jak już pisałęm, jeśli nie ma chętnych mogę się tym zająć.

P.S od jakiegoś tygodnia zbieram materiały do swojej strony i mam już cześć umieszczoną, jest tam też zakładka z filmikami ( kanał na youtube też posiadam gdzie można było by umieszczać filmy z np robienia własnej tarczy, jest też galeria jeśli ktos nie ma kamery do nagrywania )  o podstawach w/w w poście i może zamiast klepać na nowo, podpiąć linka do forum do tej stronki.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2017, 10:49:50 am »
Niezły tekst na koniec :D
"Początkujący nie mają unikalnych problemów z punktu widzenia zaawansowanego użytkownika, oni mają unikalne problemy z własnego punktu widzenia tylko." czyli jedna i dróga strona ma rację to tylko kwestia nabrania doświadczenia a wraz z nim pojawiaja sie nowe pytania.
Nie o to chodziło akurat w mojej wypowiedzi. Przykład z życia tut forum. Pisze nowy user prośbę o pomoc i kilka informacji wrzuca o sobie, że jest silny (wszyscy tak o sobie myślimy) i że jest duży na xxx cm. Prosisz go o podanie rozpiętości łapek żeby wyliczyć długość naciągu i zamiast odpowiedzi na pytanie dostajesz informacje, że on zmierzył i ma 32" DL. Patrzysz na wzrost przez gościa podany i widzisz orangutana bo innej opcji nie ma. Prosisz jeszcze raz o rozstaw łap i dostajesz zamiast tego bajeczkę o mierzeniu DL na kiju od szczotki ;)
Chodzi o to, że każdy na początku drogi ma ten sam zestaw niewiedzy, jedni potrafią ją sami uzupełnić i o nich zazwyczaj nic nie wiemy i jest ta cała reszta. Dla tych pierwszych warto zrobić ułatwienie w postaci tematu dla początkujących, ci drudzy nie będą chcieli a może nawet umieli z tego skorzystać.

Z chęcia przygotuję taką zakładkę ( i nie mowię że już wszystko wiem ) więc potrzebna jest jeszcze jedna osoba aby ewentualnie sprostować błędy przed publikacją i jak już pisałęm, jeśli nie ma chętnych mogę się tym zająć.
Najważniejsze jest aby ktoś zaczął, potem każdy coś od siebie dopisze a autor to przeredaguje i wrzuci do pierwszego postu żeby nie trzeba było latać po całym temacie.


Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 13, 2017, 11:11:17 am »
No i sprawa jasna jak słońce.
Kto ma uprawnienia do utworzenia nowego tematu na głównej stronie forum, wspomniane było o kimś z bloczków.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2017, 01:33:01 pm »
Chcesz z takim rozmachem na stronę główną ...
Się bez administratora nie da, moderator nawet z najwyższymi uprawnieniami tu nie pomoże, tylko administrator może sporządzić ogłoszenie globalne i nie jestem pewny czy na tej wersji SM to zadziała tak jak ja to sobie wyobrażam czy tylko w stworzonym dziale.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 13, 2017, 01:36:47 pm »
Jedyne co możemy zrobić to taki mały temat-kompendium dla początkujących i poprosić moda o przyklejenie w danym dziale. Ale ogólnie to myślę że trzeba podejmować próby kontaktu z adminem w sprawie zwiększenia uprawnień modów, zwiększenia ich ilości i ogólnie na temat przyszłości forum. Robi się coraz większy nieporządek, np. w tym temacie wiszą od roku bluzgi, na forum rejestrują się spamerzy, na aktywację konta czeka się za długo itd... Ja np. mógłbym pomóc w bloczkach, Munin o ile zechciałby w tradycyjnych itd...
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 02:02:16 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 13, 2017, 02:17:12 pm »
Jaco zaproponował siebie na bloczki i munina na klasyki w takim razie robię krok w tył przed bardziej doświadczonymi kolegami. End
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2017, 04:33:09 pm »
Z tego co wiem to kilka osób regularnie przypomina na FB adminowi o potrzebie interwencji na forum ale jak narazie bezskutecznie.
Któryś z chłopaków bloczkowcow dostał dostęp do aktywacji kont nowym użytkownikom. Nie pamiętam kto to był, może jego konto ma większe uprawnienia niż pozostałych modów.
Moim zdaniem nie ma sensu bawić się w moderatorów działów. Na tut forum żyje dział bloczków i sporadycznie dycha dział klasyków i tradycyjnych. Bluzgi i spam rozpozna każdy o może skasować. Moderator jest od sprzątania i pilnowania porządku od pomocy i odpowiadania na pytania są użytkownicy .
Akama Jaco mnie zaproponował do tradycyjnych nie do klasyków :p
Czytaj na zimno, bez emocji ;)

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 13, 2017, 05:40:52 pm »
Błędnie zinterpretowane Munin, nie obraziłem, Jacko ma rację co do wyboru ja jestem greenhornem strzelającym z podstawowego łuku jakim jest polaris. Po drugie o bloczkam wiem tyle co krowa o reaktorze fuzyjnym, po prostu kompletnie mnie nie interesują. Historyczne tylko jeśli chodzi o wiedzę z kąd i jak się rozwijało łucznictwo. Za to refleksyjne to jest coś dla mnie :D i na dzień dzisiejszy nie przewiduję aby cos się w tym temacie zmieniło, to cos jak miłość od pierwszego wejrzenia :D
I biorąc pod uwagę to wszystko twoja wiedza na bank jak teoretyczna i praktyczna jest o niebo większa od mojej. I dlatego krok w tył przed znającymi się w temacie lepiej.

P.S jesli ktoś zna się lepiej to należy go słuchać i obserwować, takie jest moje prywatne zdanie.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 13, 2017, 07:33:05 pm »
Ja nie interpretuje, ja tylko czytam i stosuje. Nie widzę problemu z Twoją kandydaturą na klasyki bo ja w tym temacie noga :p

Johnny Walker

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2022, 11:35:26 am »
Proszę o aktywację konta JohnnyWalker bądź drugiego założonego dziś JohnnyUstron. Sprawa pilna.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka


Johnny Walker

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rejestracja
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 21, 2022, 01:09:55 pm »
Proszę o aktywację konta JohnnyWalker bądź drugiego założonego dziś JohnnyUstron. Sprawa pilna.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
Aha konto zostało założone w marcu 2014 roku