Autor Wątek: Książki o łucznictwie..  (Przeczytany 12595 razy)

Piablo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Książki o łucznictwie..
« dnia: Luty 01, 2010, 11:29:27 pm »
Jestem nowy dlatego zapytam szanownych kolegów o opinie jakie są na rynku dostępne publikacje na temat Łucznictwa. Szykam pozycji z której dowiedziałbym się jak najwięcej ..Macie propozycje?
Moze ma ktoś książkę na sprzedaż??

kissielec

  • Gość
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2010, 12:05:34 am »
No i tu jest pewien problem, bo Polacy co prawda nie gęsi...ale o łukach książek pisać nie chcą  :'(.
...ale poszukaj tu:
http://www.sklepluczniczy.pl/ksiazki-50.html
lub tu:
http://www.luksport.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=107&Itemid=31

Jest jeszcze jedna publikacja po Polsku - "Strzelanie z łuku" wyd. RM, ale ze względu na liczne błędy terminologiczne w tłumaczeniu - nie budzi zachwytu (jest niezła dla laików, by do łucznictwa generalnie zachęcić, ale nieco drażniąca dla osób które już strzelają).
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 10:02:45 am wysłana przez kissielec »

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2010, 11:31:57 am »
w luksporcie masz do scigniecia za darmo w Pdf dwie ksiazki w jezyku polskim
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

konrad

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2010, 04:50:12 pm »
Ja ogółem nie polecam się uczyć z książki, w ogóle samemu nie polecam się uczyć :P. Sam na siebie nie spojrzysz, zawsze może Ci się wydawać, że inaczej stoisz.

btw. znacie jakies zagraniczne dobre publikacje?

N

  • Gość
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2010, 06:11:58 pm »
Ja ogółem nie polecam się uczyć z książki, w ogóle samemu nie polecam się uczyć :P. Sam na siebie nie spojrzysz, zawsze może Ci się wydawać, że inaczej stoisz.

Niestety nie każdy ma ten luksus(?) w postaci własnego trenera...choć czasem zdarza się i taki trener którego można jedynie o kant dupy rozbić...

Tutaj również"ciekawe trenerskie"podejście ;)

Większość obecnych na tym forum osób jest samoukami...i wcale nie wychodzi im to na złe...

btw. znacie jakies zagraniczne dobre publikacje?

Niestety brakuje tu miejsca by je wszystkie wymienić...a opisano już chyba wszystko co tylko można w tym temacie...
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 06:18:45 pm wysłana przez N »

lucznikruda

  • Gość
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2010, 11:14:52 pm »
Ja ogółem nie polecam się uczyć z książki, w ogóle samemu nie polecam się uczyć :P. Sam na siebie nie spojrzysz, zawsze może Ci się wydawać, że inaczej stoisz.

Niestety nie każdy ma ten luksus(?) w postaci własnego trenera...choć czasem zdarza się i taki trener którego można jedynie o kant dupy rozbić...

Tutaj również"ciekawe trenerskie"podejście ;)

Większość obecnych na tym forum osób jest samoukami...i wcale nie wychodzi im to na złe...




Takich ludzi nie nazywajmy trenerami, bo status trenera, czy nawet instruktora wiąże się z posiadaniem odpowiedniej wiedzy, umiejętności i odpowiedniego doświadczenia. Dzieci 9 letnie, które trenuje wiedzą więcej niż ten koleś na drugim filmiku. ;)

Piablo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2010, 11:09:47 pm »
W takim razie gdzie mogę uczyć sie łucznictwa pod okiem TRENERA??
Mieszkam w Chorzowie od niedawna i tak naprawdę nie znam śląska.
Jedynie co mi sie udało w internecie wyszukać to klub uczniowki w Rudzie Śląskiej i Klub w Bytomiu. Nie wiem jednak czy te kluby sa w stanie przyjąć mnie jako członka klubu, bo uczniem to ja juz dawno nie jestem..
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 11:17:42 pm wysłana przez Piablo »

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2010, 10:05:31 pm »
Jedynie co mi sie udało w internecie wyszukać to klub uczniowki w Rudzie Śląskiej i Klub w Bytomiu. Nie wiem jednak czy te kluby sa w stanie przyjąć mnie jako członka klubu, bo uczniem to ja juz dawno nie jestem..

naleze do pierwszego klubu, ktory wymieniles i informuję, ze nie trzeba byc uczniem!!:) wejdz na nsza strone jesli chcesz szczegoly>>>> www.lts3d.private.pl
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2010, 10:31:27 pm »
mój antyw... zaalarmował, że macie zaświrusowaną stronę  klubową???

tutaj masz parę pozycji do poszukania w bibliotece:
http://www.bowtime.waw.pl/viewpage.php?page_id=2

pozdr.
Abrat
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 10:34:47 pm wysłana przez Abrat »
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

konrad

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2010, 09:44:42 am »
mój antyw... zaalarmował, że macie zaświrusowaną stronę  klubową???

tutaj masz parę pozycji do poszukania w bibliotece:
http://www.bowtime.waw.pl/viewpage.php?page_id=2

pozdr.
Abrat
Dużo tego, dzięki.

Cytuj
W takim razie gdzie mogę uczyć sie łucznictwa pod okiem TRENERA??
Mieszkam w Chorzowie od niedawna i tak naprawdę nie znam śląska.
Jedynie co mi sie udało w internecie wyszukać to klub uczniowki w Rudzie Śląskiej i Klub w Bytomiu. Nie wiem jednak czy te kluby sa w stanie przyjąć mnie jako członka klubu, bo uczniem to ja juz dawno nie jestem..
A dlaczego mieliby cie nie przyjąć? Może do UKS...  W niektórych klubach po prostu płaci się większe składki, jako nieuczeń, albo senior. W bytomiu jest czarna strzała Bytom. Jeśli masz wątpliwości, to zadzwoń do nich.

Piablo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2010, 10:26:53 am »
Wszystko fanie, ale.. :-[.jak widzę na zdjęciach chłopaków z łukami bloczkowymi wypasionymi ze kosmos, a tu przyjdzie człowiek który jest zielony jak szczypiorek na wiosnę to trochę bedzie mi głupio... :-[

konrad

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2010, 11:19:21 am »
nie od razu kraków zbudowano ;)

W tym moim zdaniem tkwi problem łucznictwa, trzeba mieć naprawdę dużo chęci na początku. Narazie sobie postrzelaj z klasyka troche, a potem, jak juz troche nabierzesz wprawy, techniki i siły, to na bloczek wchodź :).

lucznikruda

  • Gość
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2010, 12:13:06 pm »
Wszystko fanie, ale.. :-[.jak widzę na zdjęciach chłopaków z łukami bloczkowymi wypasionymi ze kosmos, a tu przyjdzie człowiek który jest zielony jak szczypiorek na wiosnę to trochę bedzie mi głupio... :-[

Zamiast się zastanawiać weź się do pracy. Wokół siebie masz trzy kluby łucznicze. Skontaktuj się z tym który będzie Ci najbardziej odpowiadał i zapytaj się o szczegóły. Tutaj znajdziesz info:
MLKS "Czarna Strzała" Bytom
http://www.czarnastrzala.pl/
ŁTS 3D Ruda Śl.
www.lts3d.private.pl
UKS "Grot" Ruda Śl.
www.uksgrot.cba.pl

psylo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2010, 03:50:23 pm »
W pelni popieram przedmowcow, pierwsze tygodnie przygody z lucznictwem spedzalem przy Orliku ( z duza przyjemnoscia zreszta), a dopiero pozniej z bloczkiem.  Odwiedz ktorykolwiek z klubow wskazanych wczesniej.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2010, 08:10:41 pm wysłana przez psylo »
Mathews Monster 6.0 29"/62
Oneida Osprey 35-55 Red Reaper
Tru ball Center X S2, Mathews Downforce, Axion GLZ 11", Apex Axion 4 pin / Spot Hogg Fast Eddie
strzały: Beman Bone Collector/ Easton ACC

Piablo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Książki o łucznictwie..
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2010, 02:30:58 pm »
Kupiłem na allegro używany łuk Polaris( zraz z strzałami , ochraniaczami i kołczanem, celownikiem ) o sile naciągu 26 funtów. Byłem pełen obaw  że to bedzie za mało, ale po załozeniu cięciwy stwierdziłem , że nie zrobiłem błędu. Sądzę iż jako początkujacy łucznik powinienem skupić się na nauce techniki strzelania.
Na poczatku postaram się sam trochę postrzelac aby nie zbłaźnić się przed kolegami z klubu  :-\