Autor Wątek: (pomoc) zależność majdan a ramiona  (Przeczytany 6579 razy)

Dave

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
(pomoc) zależność majdan a ramiona
« dnia: Styczeń 28, 2010, 08:40:18 am »
za jakiś miesiąc planuje kupno pierwszego łuku. Planuje wydać około 1500zł.
i bardzo nurtuje mnie pytanie czy lepiej kupić tani majdan za jakieś 300-400zł i do tego ramiona za jakiś tysiąc, czy może mniej więcej po równo wydać, lub 3 opcja kupić droższy majdan i tanie ramiona a później ze wzrostem umiejętności kupić lepsze.
z góry dzięki.

burykot

  • Gość
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2010, 01:02:00 pm »
Majdan to tylko rączka i uchwyty do ramion. Liczy się oczywiście sztywność majdanu. Majdan ma być przede wszystkim wygodny w trzymaniu i to jest najważniejsza cecha w początkowym etapie strzelania. Czyli majdan jest mniej ważny. Ważniejsze są ramiona bo one wyrzucają strzałę. Muszą być sztywne (nie skręcające się) i dynamiczne. Najważniejsze w łuku są strzały. Jak będzie żle dobrana parametrami, a co gorsza krzywa to i z takiej i mistrz świata nie trafi. Podsumowując więcej wydać pieniędzy na ramiona mniej na majdan. Moja sugestia lepiej kupić markowe (HOYT lub W&W) ramiona używane niż nowe byle jakie (KAP lub Samick).

Bowhunter

  • Gość
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2010, 02:21:00 pm »
Majdan to tylko rączka i uchwyty do ramion. Liczy się oczywiście sztywność majdanu. Majdan ma być przede wszystkim wygodny w trzymaniu i to jest najważniejsza cecha w początkowym etapie strzelania. Czyli majdan jest mniej ważny. Ważniejsze są ramiona bo one wyrzucają strzałę. Muszą być sztywne (nie skręcające się) i dynamiczne. Najważniejsze w łuku są strzały. Jak będzie żle dobrana parametrami, a co gorsza krzywa to i z takiej i mistrz świata nie trafi. Podsumowując więcej wydać pieniędzy na ramiona mniej na majdan. Moja sugestia lepiej kupić markowe (HOYT lub W&W) ramiona używane niż nowe byle jakie (KAP lub Samick).
[/quote
Musze sie troszeczke sprzeciwic  :) Samick To nie tylko " byle jakie"Ramiona czy majdany   https://www.abbeyarchery.com.au/p/SSLE6836/Samick+Extreme+Carbon+Limbs+66%22%3B,+68%22%3B+&%3B+70%22%3B.html

https://www.abbeyarchery.com.au/p/SSRMABK/Samick+Masters+25%26quot%3B+Riser.html

burykot

  • Gość
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2010, 02:50:41 pm »
Nie ma co się sprzeciwiać, bo kolego Dave mówi wyrażnie o tanich ramionach, a te tanie Samic czy Kap są gorsze od tanich ramion Hoyt czy W&W-ów. Te ramiona, które wskazał Bowhunter same kosztuję około 1500zl. czyli na ramiona poszedł by cały budżet. To tak jak z samochodani. Co lepsze np.: za 30 000 zł lepiej kupić nową KIA Picanto czy kilkuletnią Hondę Civic. Wybór należy do kupca.

Dave

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2010, 04:03:21 pm »
A może zna ktoś strone na której są porównania sprzętowe i jakiś dokładniejszy opis sptrzętu. Jeśli uważacie że te ramiona za 1500 są o niebo lepsze od tych za 1000 to oczywiście zdecyduje się na te droższe, najwyżej na początek kupie jakiś majdan za 200 zł ;)

lucznikruda

  • Gość
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2010, 04:32:02 pm »
Na początek to powinieneś zadac sobie pytanie czy będziesz strzelał rekreacyjnie czy chcesz intensywnie potrenowac i uczestniczyc w zawodach. Jeżeli myślisz o łucznictwie na tyle poważnie żeby powalczyc na zawodach to lepiej żebyś zainwestował w lepszy/droższy sprzęt. Ale jeżeli chcesz strzelac rekreacyjnie to raczej nie ma sensu inwestowac w drogi sprzęt a wtedy Samic lub Kap powinien wystarczyc.

Cytuj
Najważniejsze w łuku są strzały. Jak będzie żle dobrana parametrami, a co gorsza krzywa to i z takiej i mistrz świata nie trafi. Podsumowując więcej wydać pieniędzy na ramiona mniej na majdan. Moja sugestia lepiej kupić markowe (HOYT lub W&W) ramiona używane niż nowe byle jakie (KAP lub Samick).

Tutaj się nie zgodzę z tą sugestią, że ramiona firmy Kap lub Samic są byle jakie. Są tańsze i droższe, ale to nie świadczy o tym, że te tańsze są do niczego. Zresztą można na zawodach zobaczyc, że produkty tych firm są używane. Co do strzał to absolutna racja. Strzały w całym sprzęcie są najważniejsze, można miec tani lub używany sprzęt ale na strzałach nie powinno się oszczędzac.

burykot

  • Gość
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2010, 04:42:27 pm »
Za 1500 zł. mozna już kupić przyzwoite nowe ramiona i to jest decyzja właściwa, a majdan to odkupić od kogoś uzywany z aukcji lub wyprzedaży. To jest kawał matalu i tak się nie zużywa jak ramiona. Tutaj tez panuje moda na nowości i coś starszegoi dobrego, można wyrwać za małe pieniądze. Trzeba tylko poszykać na aukcjach ebuy.
Powodzenia.

burykot

  • Gość
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2010, 05:04:09 pm »
Oto przykłady okazji z aukcji na angielskim ebuy:
http://cgi.ebay.co.uk/Samick-Extreme-Carbon-Foam-Limbs_W0QQitemZ330395032433QQcmdZViewItemQQptZUK_Archery?hash=item4ced141b71
Lub
http://cgi.ebay.co.uk/HOYT-HELIX-25-RISER-RH_W0QQitemZ250568593215QQcmdZViewItemQQptZUK_Archery?hash=item3a570d4f3f
Trzeba szukać lub iść do sklepu łuczniczego i się do czegoś przymierzyć. Tam na pewno dobrze poradzą.


Dave

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2010, 05:45:28 pm »
Dzięki wszystkim praktycznie całkowice rozwialiście moje wątpliwości:)
za kilka tygodni spróbuje zapisać się do jakiejś sekcji  (próbowałem dodzwonić się do x10 nie daleko bielska ale jak narazie się nie udało) tam zapewne mi doradzą. Jednak gdyby się komuś nudziło może podesłać jakieś ciekawe i najlepiej wypróbowane oferty ramion (wolałbym z polskich sklepów).
Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam:)

konrad

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2010, 05:14:11 pm »
Proponuje samicka agulle i do tego ramiona G3 - możesz wyrwać nawet taniej niż 1500zł. Jest taki zawodnik - Mariusz Najman - on na takim zestawie zdobył zdaje się mistrza polski ;P w juniorach. Sam strzelałem troche z agulli, i polecam, jak sprzedawałem ten majdan to coś koło 300zł. A uzywane G3 mozesz kupic np. odemnie ;].
Pozdrawiam

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 01, 2010, 08:59:24 am »
Z góry przepraszam za odnawianie starego wątku, jednak lepiej odgrzebać stary niż pisać nowy o podobnej tematyce...

Czy ktos z Was może cos napisać o ramionach Samick Masters? Głównie interesują mnie te ramiona produkowane około 5-6 lat temu
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

lucznikruda

  • Gość
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2010, 08:06:59 am »
Pomimo swojego wieku są to nadal dobre ramiona. ;) Są łucznicy, którzy nadal z nich strzelają na zawodach.

Pozdrawiam

mariusz_wroblewski

  • Gość
Odp: (pomoc) zależność majdan a ramiona
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 18, 2010, 01:19:00 pm »
Fajne i profesjonalne ramionka, wielu z nich strzelało i za nimi tęskni. Sam miałem! Jednak uważam, że w tej klasie Samicków lepszych niż Extreme'y nie ma :)