Autor Wątek: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)  (Przeczytany 22217 razy)

An

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 14, 2010, 05:25:32 pm »
Witam
Wypoczęta i wyspana nabrałam chęci by coś napisać.

Szczere podziękowania dla Organizatorów, za to że stworzyli ciekawą imprezę łuczniczą, sprawili by nam łucznikom nie strzelało się łatwo i zadbali o to, by każdy z Nas miał ciekawe wspomnienia.
Organizacja zawodów super, pogoda dzięki zaklęciom Wiedzimira do tylko jemu znanego  bożka też niczego sobie, jedzonko na poziomie.
Pozdrawiam moja grupę "6" było fajnie.

Odnośnie pytania  nr 1 kol. Kombatanta: ustaliliśmy w Grupie, że nie ma konieczności przypasowywania nr stanowiska do listy, tak więc zaczęliśmy wpisywać wyniki od nr 1 będąc na stanowisku nr 6. Tak było wygodniej do wpisywania, a w ostatecznym rozrachunku i tak wszystko musi zagrać. Jeśli to ma znaczenie, to można to sobie odpowiednio przypasować - wynik nr 1= stanowisko nr 6 itd,

Oceniając poziom trudności zawodów w mojej prywatnej 10 pkt skali - 7  :D

i do następnego spotkania..
An

pare fotek na pamiątkę: http://borschwitz.fotosik.pl/albumy/743342.html
(i nie zwracajcie uwagi na datę na zdjęciach, aparat sie walnął)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 09:35:39 pm wysłana przez An »
Łuk TR-LB # 18 kg, strzały drewniane
chcesz pogadać o wszystkim i o niczym - GG 21864197

N

  • Gość
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 14, 2010, 06:20:09 pm »
W dziesięciopunktowej skali solidne JEDENAŚCIE  :)

W kwestii poziomu trudności...no cóż...następnym razem trzeba się będzie bardziej "przyłożyć" do strzelania...

Snickers_tkd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 14, 2010, 06:33:07 pm »
Witam wszystkich :) Bylo mi bardzo milo poznac w koncu lucznicza brac ^^ . Truniej naprawde fajny , wielka szkoda ze musialem niestety uciekac i nie udalo mi sie rywalizacji dokonczyc . w kolejnych zawodach postaram sie uczestniczyc rowniez , moze juz z nowym luczkiem , o ile nie wpakuja mi jakiejs sluzby czy cus. Pozdrowienia dla wszystkich :D
Bear Lights out - 31 " 62 #
AAE cavalier
Cobra DRM 5 pin
Easton X7 2315

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 14, 2010, 08:25:43 pm »
Ja mam jedną uwagę organizacyjną. Na trasie były tarcze do których oddawaliśmy 3 strzały. Byłem w bardzo licznej grupie- chyba 9 osób i 9x3 daje 27 strzał. Z troski o patyczki wielokrotnie strzelaliśmy do takich mat w grupach żeby strzał nie uszkodzić.  Może nastepnym razem mniej strzałów np 2 albo mniejsze grupy? W grupie 6 osobowej nie ma chyba takiego problemu.
Mam też inne pytanie. Czy na każdych zawodach w grupie są mieszane łuki w sensie tradycyjne i bloczki? Czy nie lepiej zachować grupy z łucznikami z  jednej kategorii?

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

zgaszony

  • Gość
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 14, 2010, 08:33:48 pm »
Marku na zawodach typu puchar Polski czy mistrzostwa Polski zawsze strzelamy tylko raz na jednym stanowisku i zawsze to jest figura 3D. Drużyny natomiast są losowane poprzez program losujące i zmiany jakie są dopuszczalne to tylko i wyłącznie dołączanie dzieci do rodziców bądź opiekunów. Figur jest 28 a ilość osób w grupie wynika z ilości startujących podzieloną przez ilość figur czyli 28 lub przy małej ilości uczestników przez np. 14

kissielec

  • Gość
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 15, 2010, 11:37:37 am »
Czy na każdych zawodach w grupie są mieszane łuki w sensie tradycyjne i bloczki? Czy nie lepiej zachować grupy z łucznikami z  jednej kategorii?

Uważam, że grupy złożone z posiadaczy różnych łuków, są pod względem poznawczo-integracyjnym, doskonałym pomysłem. Ja bardzo lubię obserwować strzelania z łuków tradycyjnych (przykładowo). Tym nie mniej celniej strzelam wówczas gdy w mojej grupie znajduje się lepszy ode mnie zawodnik z tej samej co ja kategorii. Jakoś łatwiej się wtedy zmobilizować do celniejszych trafień, jak obserwuje się świetnie strzelającego, bezpośredniego konkurenta. Poza tym człowiek ma mniej więcej odniesienie swojego wyniku do pozostałych zawodników w swojej kategorii - i rezultat nie jest zawieszony w próżni - aż do końcowych podsumowań.
Jednakże komponowanie grup mieszanych wyrabia u nas wszystkich pozytywne relacje z posiadaczami innego sprzętu, co jest bardzo fajne...i jakże inne od różnych dziwnych animozji występujących w sporcie tarczowym.   
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 10:49:55 pm wysłana przez kissielec »

Wiedzimir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: TURNIEJ GRODÓW PIASTOWSKICH (Turniej oPierścień Grzybowa)
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 15, 2010, 12:16:15 pm »
W imieniu organizatorów chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim przybyłym na nasz turniej łucznikom i gościom, za wspaniałą atmosferę, którą stworzyli,niepowtarzalny klimat łuczniczych zmagań, serdeczność i wyrozumiałość dla nas za te niektóre niedociągnięcia, które się pojawiły. Myślimy, że następnym razem jak się spotkamy, znów będziemy się wspólnie świetnie bawić w "strzelanie z łuku".

Pozdrawiamy
Wiedzimir , Bodzio , Krucik

PS.

Już dziś zapraszamy  17 kwietnia na następną rundę do GIECZA  na turniej o PIERŚCIEŃ  GIECZA

Ciekawostką w tym wszyskim jest to ,że replika GIECKIEGO PIERŚCIENIA zastanie wykonana dopiero po raz pierwszy na nasz turniej ,na dzień dzisiejszy oprócz oryginału ,który posiada Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w prywatnych rękach nie znajduje się żadna reprodukcja.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2010, 12:28:56 pm wysłana przez Wiedzimir »

ZielonOOka;)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2010, 06:27:10 pm »
Witam!

Ja także mogę dopisać się do tych zadowolonych łuczników  :D Poza nieprzyjemną pogodą-było bardzo miło i zabawnie spotkać się z resztą pasjonatów łucznictwa ;D Szczególnie dla mnie-po tak długiej przerwie - którą też doskonale odczułam przy strzelaniu   ::) :)
Organizacja myślę była całkiem udana-gratulacje dla trzech Welesowskich Panów!  :D
A i wieczorne spotkanie wyszło bardzo pozytywnie  ;D Mam nadzieję, że nie tylko dla mnie!
Pozdrawiając Was, Drodzy Łucznicy- życzę nam ponownie tak miłego spotkania! ;)

A.


p.s. Również lubię ''wymieszane''grupy:)
Łuk TR-LB;) / Wlkp Weles!

Rosomak

  • Gość
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 15, 2010, 09:27:45 pm »
Witam !
Również dołączam się do gratulacji  dla wszystkich Orgów :)
Imprezka super mimo pogody , ale jak to mówią  " Trza być twardy Słowianin a nie miętka nindża" ;D

I mieszane grupki są ok ! Jestem za.

Pozdrawiam Rosomak
>>>--------->

kissielec

  • Gość
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 17, 2010, 08:50:34 am »
W trakcie zawodów, echo zewsząd niosło po prastarym grodzisku - trzask fotograficznych migawek... ;)...ale widocznie wywoływacze i utrwalacze się pokończyły, bo zdjęć na forum ani śladu  :'(.

An

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 17, 2010, 10:48:44 am »
 Kissielec..  9 postów powyżej..  na dole mego postu jest link do albumu..
a dlaczego reszta nie wrzuca fotek , to nie wiem  ;D
Łuk TR-LB # 18 kg, strzały drewniane
chcesz pogadać o wszystkim i o niczym - GG 21864197

damianek91845

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: TURNIEJ O PIERŚCIEŃ GRZYBOWA (Turniej Grodów Piastowskich)
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 18, 2010, 09:35:28 am »
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1cd7d3fcc731015.html   
link do zdjęć z grzybowa pozdrawiam!!

damianek91845

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Wiedzimir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: TURNIEJ GRODÓW PIASTOWSKICH (Turniej oPierścień Grzybowa)
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 30, 2010, 07:28:23 pm »
Ciekawostką w tym wszyskim jest to ,że replika GIECKIEGO PIERŚCIENIA zastanie wykonana dopiero po raz pierwszy na nasz turniej ,na dzień dzisiejszy oprócz oryginału ,który posiada Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w prywatnych rękach nie znajduje się żadna reprodukcja.

i po dzisiejszych rozmowach z dyrekcją dowiedziałem się, że zrobionych zostanie 10 kopii w różnych rozmiarach, które otrzymają tylko zwycięzcy w swoich kategoriach, pierścienie będą numerowane i przy numerze pierścienia będzie widniało w Muzeum w Gieczu nazwisko zwycięzcy. Pierścienie które zostaną trafią do sejfu muzealnego i na wystawy i przez najbliższych kilka lat nie będzie zgody na ponowne skopiowanie pierścienia Gieckiego.

Mapka dojazdu:
http://archeo.amu.edu.pl/giecz/maupa.jpg

Ciekawy artykul do poznania trochę Giecza...
http://www.slowianscylucznicy.fora.pl/forum-historyczne,7/tajemnicza-wyspa-grod-w-gieczu,381.html#2027
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 10:49:38 pm wysłana przez Wiedzimir »