Autor Wątek: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora  (Przeczytany 8212 razy)

jaroch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« dnia: Wrzesień 07, 2009, 01:52:38 am »
Witam,

czytalem troche Wasze forum w poszukiwaniu odpowiedniego dla mnie łuku, ale zaden wątek mi nie pomógł. A to inna waga, a to wzrost, a to cena, a to bloczkowy...

w takim razie zwracam sie do Was z prośbą: dobierzcie coś dla mnie.

mam 182cm wzrostu, waze 82kg, jestem raczej silny, wiec wychodzi na to, ze powinienem mieć łuk z naciągiem 55-60lbs, tak? to dość dużo..

druga sprawa, nie chce za duzo na to wydac, bo nawet nie wiem czy mi sie spodoba i nie znudzi za szybko. potrzebuje kompletny sprzęt, ale w przedziale cenowym 250-300zł. czy w ogole da sie kupic łuk z takim naciągiem za taka cene? z tego co patrzylem, to Samick Polaris odpada..

pomocy, łucznicy :)

pozdrawiam, i dzieki

lucznikruda

  • Gość
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2009, 07:07:23 am »
Chcesz żeby dobrać odpowiedni dla Ciebie sprzęt- ale nie za taką cene. Jeżeli nawet samic odpada to lepiej daj sobie spokój bo kupiny sprzęt za taką niską cene napewno Cię zniechęci. Po zatym jak już napisałem w poprzednim wątku to tamta tabelka z doborem siły naciągu wogóle nie ma zastosowania w łukach klasycznych. W życiu nie dałbyś rady strzelać z tak mocnego łuku zresztą nie ma tak mocnych łuków klasycznych. Tobie na początek bym proponował 30-35 lbs.

p.s. Gdybym miałbym Ci polecić jakikolwiek łuk klasyczny na początek to właśnie byłby to Samic Polaris  :)

jaroch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2009, 03:09:41 pm »
kurde no nie fajnie :D

a ile by ten samic polaris wyniosl z calym osprzetem?

lucznikruda

  • Gość
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2009, 03:14:38 pm »
Myśle, że 500 zł.  powinno wystarczyć. Ale to już musiałbyś się rozejrzeć po sklepach.

Twister

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2009, 04:59:01 pm »
No za sam łuk z 280 zł + strzały i wysyłka.

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2009, 06:19:35 pm »
W łucznictwie powiedzenie : "Tanie piwo jest dobre,bo jest dobre i tanie " niestety się nie sprawdza...
Jak w każdym sporcie trzeba zainwestować jakieś środki w potrzebny do jego uprawiania sprzęt...
Nikt też nie twierdził że łucznictwo jest tanie...

A i jeszcze jedno: Twoja waga i siła to jedno a brak techniki to drugie-na początek łuk do max. 40#
Łatwiej jest kupić silniejszy łuk gdy dysponujesz już pewnym doświadczeniem niż naprawić szkody które by Ci on wyrządził w momencie gdy o strzelaniu nie masz jeszcze bladego pojęcia...

PS
Jeśli chodzi o tę "feralną" skalę sił naciągu to zrobiłem w tamtym wątku małe sprostowanie...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2009, 06:28:17 pm wysłana przez N.E.M.O »

jaroch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2009, 11:59:20 am »
no ok, w takim razie zdecyduje sie na tego samicka polarisa.

kolejna prosba, pomocie to skompletowac :) prosze o komentarze do pozycji 1, 2....


1) http://allegro.pl/item730319104_luk_sportowy_samick_polaris.html - bez cieciwy, zadnych strzal, niczego. nie za drogo? a sile naciagu wybieram przy zakupie, tak?


2) http://strzaly.pl/index.php?p261,samick-polaris - to samo, tylko jakies walki z naciagiem robia :)


3) http://www.bron.pl/index.php/content/view/full/65307 - czyzby komplet? co wiecej bym potrzebowal, tarcze za pare groszy?



dzieki :)


jaroch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2009, 03:07:32 pm »
super link, dziekuje :) czyli do tego brakowaloby mi tylko strzał? no i jaka wybrac dlugosc luku i sile naciagu?

Delling

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2009, 08:14:33 pm »
Polecam łuk 70" siła 32 lbs.

szostak_koronny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2009, 12:19:45 am »
Witam.
Nie jestem autorytetem w kwestii lucznictwa,ale sporo siedzialam na forum dobierajac luk dla siebie i drugiej polowki.,
Kazdy w forumowiczow udziela rad, z perspektywy swoich doswiadczen i przypadkow.
Gdybysmy posluchali pewnej porady-zanim zostala sprostowana-oboje mielibysmy luki,ktorych nawet raz bysmy nie naciagneli:)
Najlepiej zadzwoni do luksportu-tam nie tylko skompletuja Ci zestaw to na dodatek doradza i do Twoich wymiarow dobiara sile naciagu,dl luku i nawet dl naciagu-jak sam bedziesz liczyl i liczyl to sie pogubisz. Kolesie w luksporcie sa-z tego co uslyszalam-rzetelni i doswiadczeni w sprzedarzy sprzetu poczatkujacym i nie tylko.
Moj chlopak ma 190 i 90 kg i strzela z luku o naciagu 30 funto - jest silny i wysportowany-ale nie zaluje,ze nie kupil twardszego:)
Ach-czuje sie wazna,ze sama tez juz moge cos komus poradzic:)
haahha-repetitio est mater studiorum:)
Pozdro

szostak_koronny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2009, 12:25:49 am »
Ps. moze utrafisz jakas uzywke na allegro...ale trudno bedzie dopasowac gotowy zazwyczaj luk dla siebie. Mysmy calkowity komplet do uzytkownia z ochraniaczami i 5 strzalami kupili a 450 zeta na osobe.
Dopasowany,gotowy i nowiutki. I podpisuje sie pod opiniami kolegow,ze samick polaris:)
Pozdro raz jeszcze

pawello.sa

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy, tani łuk (komplet) dla amatora
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 15, 2009, 07:10:18 pm »
najlepiej zapisz się do jakiegoś klubu łuczniczego tam zdobędziesz doświadczenie potrzebne do strzelania z łuku bo samemu nie nauczysz się strzelać z łuku co do łuku ten powinien na początek ci wystarczyć:http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=90_91&products_id=695 strzelam z takiego samego łuku i jestem wyższy od ciebie