Autor Wątek: Technika strzelania z łuku refleksyjnego  (Przeczytany 10753 razy)

mareksopl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Technika strzelania z łuku refleksyjnego
« dnia: Październik 27, 2009, 09:13:36 am »
Jak widać po innych wątkach tego forum, w każdej sprawie dotyczącej techniki strzelania są co najmniej dwie szkoły. Ponieważ sam jestem nowicjuszem i raczej pytam się niż udzelam porad, szukam wiedzy również w internecie. A tam jest ho ho ho - albo jeszcze więcej. Za radą kolegi Łucznikruda trafiłem na stronę
http://www.kslinternationalarchery.com/

Na stronie tej jest polskie tłumaczenie artykułu dotyczącego techniki oddawania strzału, który może nieco wyjaśnić i to nie tylko nowicjuszom ;)

Zapraszam do lektury.

lucznikruda

  • Gość
Odp: Technika strzelania z łuku refleksyjnego
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2009, 10:04:22 am »
Witaj Marku w końcu trafiłeś na forum ;)

Mam kilka uwag odnośnie tego materiału szkoleniowego. Nie tak do końca jest on przeznaczony dla nowicjuszy. Jest tam dużo rzeczy które odbiegają od podstawowych form techniki łuczniczej. Jestem obecnie po ukończonym kursie instruktorskim i wykładowca mówił, że jest wiele technik i każda może być dobra ale zawodnika początkującego zawsze trzeba uczyć tej modelowej techniki. Dopiero w dalszym szkoleniu zawodnika jak osiągnie już odpowiedni poziom można technike do niego dopasować. A to co jest  opisane w tym artykule to właśnie się dotyczy szkolenia zawodnika już doświadczonego. Dlatego odradzam początkującym stosowania niektórych porad jakie są tam zamieszczone.

mareksopl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Technika strzelania z łuku refleksyjnego
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2009, 09:39:22 am »
Masz całkowitą rację. Pochwaliłem się tym tłumaczeniem na forum głównie dlatego, gdyż pośród pytań nowicjuszy o łuki 60 lbs oraz innych dziwnych porad, chciałem sobie i może innym wytyczyć cel.

Oczywiście zamieszczone w nim porady dotyczą zawodników zaawansowanych. W innym artykule autor pisze o liceach sportowych w Korei, gdzie zawodnik z takiej szkoły średniej oddaje na treningach po 800 strazałów dziennie. Żeby było sprawniej, po strzały do tarczy biega się. Z pewnością nie są to żółtodzioby.

lucznikruda

  • Gość
Odp: Technika strzelania z łuku refleksyjnego
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2009, 07:22:39 am »
W tym właśnie tkwi potęga krajów azjatyckich w łucznictwie. Wprowadzenie łucznictwa jako przedmiot w szkole dało im dużą możliwość wyboru zawodników. Najlepsi w szkole są przejmowani przez kluby. Zresztą w innych sportach jest podobnie. Na takich Mistrzostwach Korei wynik powyżej 1300 pkt strzela ponad 50 zawodników a u nas?? W tym roku na Mistrzostwach Polski wśród seniorów tylko jeden strzelił troszke ponad 1300 pkt , a wśród seniorek- cztery zawodniczki. Także chyba nie trzeba nic więcej pisać,  wiadomo ile nam jeszcze brakuje.

kugel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Technika strzelania z łuku refleksyjnego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2010, 11:55:26 am »
Wiele podstawowych błędów można zaobserwować na tym filmie:

http://www.metacafe.com/watch/2719587/archery/

kugel

PS Moja żona , podglądając mi przez ramię , skwitowała , że końcówka filmu , to wypisz wymaluj ona i ja. Zupełnie nie wiem czemu??