Autor Wątek: Jaki kupić łuk????  (Przeczytany 67355 razy)

frecel

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2008, 09:37:39 pm »
W sumie to się nauczyciela nie pytałem, chciałem ale jakoś nie było okazji

A skoro namawiasz to mógłbyś napisać czemu?? jakie są różnice? dla czego wg. ciebie bloczkowy jest lepszy?

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2008, 10:04:15 pm »
Witam!

Posłuchaj Mathewsa w Ameryce Północnej są miliony łuczników!

Angielski zapewne znasz więc znakomite forum:
http://www.archerytalk.com/vb/
oraz świetny sklep:
http://lancasterarchery.com/shop/

Pozdrawiam
Dawid

przemek

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2008, 10:54:24 pm »
Witam! Nie wiem co wybrać: polaris ,halny, rubin?Będę miał ograniczoną kasę na sprzęt tak do 600-700 zł maks. Mam 168cm wzrostu 62 kg.bez większych trudności  strzelam z mojego "wschodniego" od Bisoka o naciągu 23kg. Maksymalnie potrafię naciągnąć ok28-30 kg. W jaki sposób dobrać odpowiednią długość łuku? jak zmierzyć dokładnie "swój naciąg" (chodzi mi o długość)? Chciałbym spróbować po prostu strzelać celniej. Nie chcę kupić sprzętu przez który bym się zraził...Pomóżcie bo w okolicy nie ma nikogo kto mógłby mi radzić!Pozdrowienia!

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2008, 12:59:18 pm »
Najpierw polecalbym zebys sie zastanowil jaki rodzaj lucznictwa chcesz uprawiac? Strzelac w zawodach (klasycznie), tradycyjnie / reenactment, barebow, etc?

Jak juz sobie odpowiesz na to pytanie, wtedy zobacz jaki sprzet sie stosuje w kazdej z tych dziedzin i idz w to...

Jesli chodzi o sile luku: Nie kupuj sprzetu o maksymalnej sile naciagu. Ja tez potrafie strzelac z luku max 30 kg - co z tego, skoro tylko kilka razy, a pitem juz nie mam sily :)

Najlepiej kup luk o takiej sile, zebys mogl strzelac wiele razy i bez zmeczenia. Poczatkujacy lucznicy ktorzy na serio biora sie za strzelanie do celu, zaczynaja gdzies tak od ok 13-15 Kg ( w zaleznosci od predyspozycji). Po jakims czasie dopiero (jak juz opanuja podstawy) biora sie za mocniejsze luki. Chodzi o to ze lzejszy luk pozwala na skoncentrowanie sie na postawie, trzymaniu luku, zwalnianiu cieciwy itd, bez walki ze sprzetem.
1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)

bartolinx

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 01, 2008, 04:26:29 pm »
Mam 17 lat, bardzo chudy, niezbyt silny (tylko się nie śmiać! >:() około 175 cm, interesuje mnie łucznictwo tradycyjne, mam 300-400 zł. do wydania na łuk. Czy możecie mi doradzić jaki łuk kupić i strzały???