Autor Wątek: Jaki kupić łuk????  (Przeczytany 68193 razy)

Jaki łuk???

  • Gość
Jaki kupić łuk????
« dnia: Lipiec 08, 2007, 04:52:53 pm »
Witam serdecznie,
chciałbym kupić łuk  :D, najlepiej klasyczny. Doradźcie, jaki byłby dla mnie najlepszy, mam 168 cm wzrostu i na co zwracać uwagę przy zakupie?
dzięki
Ptoper

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2007, 09:44:12 am »
Witaj,
Czy masz juz jakies doswiadczenia z lucznictwem?
Czy potrafisz kreslicz kwote aka mozesz przeznaczyc na zestaw?
To pozwoli na okreslenie klasy spzetu o ktorym mowimy.


Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Marcin Kiełbiewski

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2007, 10:36:28 am »
witajcie,
nie mam żadnego doświadczenia w tym sporcie, na początek chce zobaczyć, czy to mi się spodoba. Oglądałem sprzęt w internecie i tyle wiem. Jeśli chodzi o kwotę to myślałem, żeby się zamknąć w 500 złociszach, jak na początek

Ptoper

Mycy

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2007, 01:17:25 pm »
Witaj
Jestem tez nowy w tym sporcie, ale co nieco mogę ci doradzić. Nie będę sie wymądrzał na temat marki sprzętu bo strzelałem tylko z mojego jak na razie ( mam Victory Ragima) , ale co do technicznych aspektów dla twojego wzrostu powinieneś wziąć łuk 66-68" na początek nie twardszy niż 20 #. Możesz wziąć kompletny np. Samick Polaris albo coś podobnego ceny ok 350 pln, zostanie ci jeszcze na osprzęt (buton, cliker, ochrona na palce, celownik bo  ten z zestawu to tragedia). Ale lepszym rozwiązaniem jest zakup osobno majdanu i ramion, polecam tu internetowy sklep łuksportu http://www.luksport.pl skontaktuj się z właścicielem na pewno ci doradzi. Na początek lepiej wziąć krótszy majdan a dłuższe ramiona taki zestaw będzie wolniejszy ale bardziej stabilny.

Ps. najlepsze wyjście to odwiedzić jakiś klub łuczniczy i po prostu postrzelać i popróbować, a i o rade zapytać można.

lucznikruda

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2007, 02:24:20 pm »
Jeżeli chciałbyś łuk bloczkowy to mam akurat na sprzedaż jeden : http://www.allegro.pl/item209947344_jennings_stratus.html

Marek

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2007, 09:01:59 pm »
Ja tez chciałbym kupic łuk ale jestem zielony w tym temacie wiec chcialbym zapytac ile moze kosztowac łuk z pełnym osprzetem klasy: Profesionalnej, Dobrej i sredniej ? Mam 186cm wzrostu 

Solviostu

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2007, 12:44:00 pm »
Witam. Mam średnie doświadczenie i szczerze mówiąc waham się między takimi dwoma zestawami:

1. Łuk sportowy "Halny" + celownik sportowy + button wyczynowy + zapasowa cięciwa + strzały (nie wiem jakie ... ale aluminium lub włókno węglowe by było dobre) (ok. 450zł)

2. Łuk wyczynowy "Rubin" + celownik wyczynowy + button wyczynowy + cięciwa zapasowa i strzały (ok. 670 zł)

Co do brzęczyków to ... nie, dzięki. Może w innym wcieleniu. :P
Za wszelkie rady z góry dziękuję.

Ding!

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2007, 10:54:16 pm »
moim skromnym zdaniem na początek Halny Ci wystarczy. 68 cali  to optymalny rozmiar na Ciebie. Spraw sobie jakąś uczciwą cięciwę  (fastflight) a nie dakronowy wynalazek który najprawdopodobniej dostaniesz, Aha, nie zapomnij sobie kupić podstawki pod strzałę (na początek najlepiej kilka plastikowych Hoytów) :) strzałki zdecydowanie aluminiowe ( w razie czego dają się prostować i obcinać) najtańsze jakie są czyli prawdopodobnie od Bisoka. Spraw sobie także odrazu klej w laskach ( taki do pistoletu) i nożyk do cięcia rurek. Oprócz tego warto wyposażyć się w mankiet, a zacząć najlepiej od nauki przyjmowania właściwej pozycji bez łuku najlepiej pod okiem instruktora :).
Pozdrawiam i życzę miłej zabawy :)

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2007, 07:25:57 pm »
Do łuków ŁUKBISU nie należy stosować wg zaleceń producenta cięciw z FASTFLIGHTU i innych mało rozciągliwych - zdarza się pozrywać końcówki ramion.

Ding!

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2007, 02:17:19 pm »
wiem, mimo to stosowałem i nic się nie stało. poza tym 20# nie jest tak twardym łukiem żebym mógł się tak łatwo zniszczyć...

karla200

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2007, 01:16:36 pm »
A ja chciałam sie zapytac czy nikt nie ma na sprzedanie łuku przynajmniej 34 funty???

cruze

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2007, 05:03:35 pm »
Ja chciałem tu nawiązać do kolegów i troszke hmm się wyżalić ...

Pisałem wczesniej temat jaki sprzet dla pocztkujacego bo mialem do wydanie jakies 600-700zł ...

Utkneło na tym, że nie kupie sprzetu za tyle. Poczatkowo mowiono ze szkoda kase wydawac i lepiej kupic luk bloczkowy - większa frajda ...

I tak zbieram sobie do tych 2000zł ... Napomne ze tez nigdy nie strzelałem i nie mialem stycznosci z tym sportem...

Bardzo odmienne zdania mozna spotkać na tym forum... Jeszcze jak czytam artykuły na stronach internetowych to tam tez co innegoo pisza ...

Ogólnie to te łuki bloczkowe wydawaja mi sie jakies takie hmmm małe ... tzn krótkie ... ale musze gdzies isc i poporstu popatrzec a moze kto da poporstu do reki taki sprzet Jeden i drugi

Oczywiscie interesuje  mnie strzelane do tarczy

pozdrawiam

adamc1

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 20, 2007, 08:53:19 pm »
Dobrze nie pamiętam lecz chyba oferowałem jakieś spotkanie pod Częstochową propozycja dalej aktualna tyle że ja nie strzelam z łuku klasycznego natomiast bloczki i tradycyjne u mnie sie znajdą możesz popróbować.
Pozdrawiam

karla200

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2007, 10:14:42 pm »
A ja chce kupic łuk tradycyjny wyczynowy interesuje mnie yamaha lub samic. 32-36 funty. Czy moze ktos wie gdzie moge dostac go uzywanego?? lub w przjaznej cenie

frecel

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk????
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 09, 2008, 11:22:55 pm »
W tym tygodniu w szkole mamy łucznictwo i mi się bardzo spodobało (dla tych którzy są ciekawi w jakiej szkole uczą łucznictwa odpowiadam Grande Prairie Compsite High Scholl) i pomimo obolałego przedramienia postanowiłem zainwestować we własny łuk. Tylko pytanie jaki? W szkole strzelałem z łuku refleksyjnego bez żadnych stabilizatorów celowników i takich bajerów, tylko specjalne miejsca na palce na cięciwie także można było strzelać nie używając żadnych nakładek na palce, wykonany był z jakiś tworzyw sztucznych. Jeżeli chodzi o wiek to brakuje mi 4 miesięcy do 18 lat mam gdzieś tak koło 180 cm wzrostu jestem dosyć silny. Chciałbym kupić łuk klasyczny, najlepiej jakiś refleksyjny żeby nie był za długi. Nie mam jakiegoś konkretnego limitu kasy ale nie chce wydawać za dużo. Jeżeli możecie to dawajcie takie propozycje łuków które jestem w stanie kupić w Kanadzie albo w U.S.A. Z góry dzieki.