Autor Wątek: QAD Ultra Rest HD - opinia  (Przeczytany 2404 razy)

paskud

  • Gość
QAD Ultra Rest HD - opinia
« dnia: Październik 15, 2009, 03:39:20 pm »
Witam,
Dotarła do mnie rzeczona podstawka i chciałem podzielić się moimi uwagami.
Ustawianie wykonywałem zgodnie z instrukcją, czyli:
- przymierzyłem ją do majdanu - okazało się, że nie leży w osi cięciwy, na maksymalnym przesunięciu w lewo brakowało około 2-3mm. W instrukcji podane było, że w skład zestawu wchodzi taki plastikowy element dystansujący który wkręcany jest pomiędzy ramię podstawki przykręcane do majdanu a mechanizm. I tutaj nie spodobały mi się dwie rzeczy.
Okazało się, że wkręt nie przechodzi luźno przez ten plastikowy dystans lecz dosyć ciasno się wkręca. To trochę bez sensu, gdyż przekładamy wkręt przez ramię, potem wkręcamy go w element dystansujący a potem wkręcany jest w mechanizm spustowy. Moim zdaniem wkręt powinien przechodzić bez przeszkód przez dystans. Druga rzecz, która mi się nie spodobała to to, że element ten jest plastikowy.
- po przedłużeniu podstawki ustawiłem ją w poziomie bez najmniejszego problemu. Potem szybkie ustawienie kąta prostego (na poziomicach) i zostało już tylko podłączyć timing cord. I tutaj zaczęły się schody. Plastikowy zatrzask nie chciał się za nic skręcić. Okazało się, że wkręt i nakrętka nie pasują do siebie - nakrętka była odrobinę za duża i latała na wkręcie jak bransoletka. Wziąłem zamiennie wkręta M3 o odpowiedniej długości, wstępnie przykręciłem zatrzask i przełożyłem przez niego timing cord. Ustawiłem poprawnie miejsce i ... okazało się, że za cholerę nie da się ściągnąć zatrzaskiem timing cordu tak, żeby był zablokowany (żeby nie było zaciskałem na yoke'u tam, gdzie nie ma na nim owijki). Dociągnąłem maksymalnie wkręt a timing cord nadal się przesuwał. Dopiero, gdy na timing cord nawinąłem owijkę udało się go zablokować.

To by było na tyle, jeżeli chodzi o montaż podstawki QAD Ultra Rest HD. Pierwsze strzały poszły w ruch i skupienie jest nie gorsze niż na sprężynkowym Trophy Takerze. A przy okazji zdejmowania Trophy Takera wyszło na jaw, że po półrocznym strzelaniu jest już złamana częściowo blaszka sprężyny.

Pozdrawiam,
Michał

kissielec

  • Gość
Odp: QAD Ultra Rest HD - opinia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2009, 04:56:30 pm »
i zostało już tylko podłączyć timing cord. I tutaj zaczęły się schody...
Dołączoną do zestawu - plastikową kosteczkę - najlepiej schowaj do szuflady... :D i zrób mocowanie sznurka do kabla w sposób fachowy. Na stronie http://www.limbsaver.com/ znajdziesz dość długie video z kompletnym tuningiem łuku ...i tą czynnością także. 
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2009, 08:45:31 pm wysłana przez kissielec »

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: QAD Ultra Rest HD - opinia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2009, 09:09:45 pm »
zgadza się Michale.
ja gdy kupiłem podstawkę opadającą Ripcord fall-away(podobna do waszych QAD-ów)
też dostałem taką kosteczkę na kabel. po tygodniu użytkowania zaczęły się problemy.
kostka jeździła po kablu w górę i do dołu, nie dawała się dokręcać, aż w końcu przy próbie dokręcenia zerwał się gwint na małej śrubce. i całe szczęście, bo po tym zawinąłem sznurek na kablu owijką i zaczęła normalnie i powtarzalnie działać.
pozdrawiam
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

kissielec

  • Gość
Odp: QAD Ultra Rest HD - opinia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2009, 09:25:40 pm »
Wszelkie ustrojstwa mocowane na cięciwie na śrubki - niestety nie sprawdzają się na dłużej. Podobnie dość sensownie wyglądające metalowe ucho do spustu...
Nie polecam.