Autor Wątek: Miejsce strzelań a prawo  (Przeczytany 55642 razy)

Ścieżka Łucznicza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 08, 2016, 08:13:06 am »
Witajcie.
Wątek odgrzewany, ale miejsce  do strzelania nowe :)

Ścieżka Łucznicza 3D jest przeznaczona dla miłośników przygody i osób poszukujących nowych form rozrywki. Nie trzeba umieć strzelać z łuku- krótkie przeszkolenie i sprzęt do wypożyczenia na miejscu. Można poprawić swoją koncentrację i celność strzelając indywidualnie albo podjąć rywalizację i strzelać w grupie. Tak czy inaczej, to dobra opcja na niestandardowe spędzenie wolnego czasu. Przy okazji można zwiedzić fort blizne.
Kontakt: sciezka3d@gmail.com lub facebook.com/sciezka3D
Do zobaczenia na Ścieżce. ;D

mariuszrej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 10, 2017, 03:37:25 pm »
Odświeże kotleta ponieważ jestem nowy i przeczesuję sukcesywnie całe forum!:)))
Otóż ja strzelam głównie w lesie. Właściwie w przecince leśnej dla lini energetycznej. Teren jest położony na uboczu. 20 metrów od tejże przecinki stoi paśnik. Na przedostatnim strzelaniu przespacerowało sobie bardzo blisko stado dzików. Zwrócily na mnie uwagę dopiero kiedy specjalnie trochę głośniej się zacząłem zachowywać. :)
Leśniczy kilkukrotnie mnie widział przejeżdżajać drogą, ale nigdy nawet nie wysiadł z samochodu żeby mnie "przepytać". Tak, że uważam, że póki co nie muszę się specjalnie martwić.(Taką mam nadzieję):) Żyjemy w pewnej "symbiozie". Ja utrzymuję kawałek przecinki prowadzącej do paśnika w stanie przejezdności, a dzięki temu mogę tam spokojnie postrzelać do swoich targetów. Jednak wracając do litery prawa, to przeczesanie jakim ogrodniczym narzędziem gleby w poszukiwaniu strzały, może być przez upierdliwego człowieka uznane za niszczenie runa leśnego.
Samick Polaris 68"  32#
Easton Inspire 28" 1000
Celownik Avalon Tec One
Podstawka Cavalier Flipper T-300
Button Black Sheep

Eddie

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:47:04 am »
Jak ktoś jest upierdliwy to i przyczepi się do strzelania w ogrodzie, sama znam ten przypadek z autopsji. Cudowny i nadgorliwy sąsiad zgłosił mnie na policje, bo mogłabym postrzelić jego dzieciaka, który bawił się na boisku graniczącym z moją działką. Co z tego, że mam 3,5 metra strzałochwytu i strzelam maksymalnie z 15 metrów.

Co do strzelania w lesie, to różnie z tym bywa. Strzelam z ojcem i moim chłopakiem na wale i póki co nikt się bardzo nie czepiał. Ludzie nas zaczepiają z ciekawości, a nie żeby dokopać. Pogadankę z leśniczym miałam tylko raz.
Jandao Beginner (Black Limbs) 68'' 20#

mariuszrej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:40:47 pm »
I cóż ci leśniczy powiedział?:)) A swoją drogą, jak ktoś już z forum powiedział,"nie chciałbym, żeby przyszedł do mnie sąsiad z moją strzałą!" :) Przy strzelaniu na działce trzeba naprawdę być pewnym gdzie strzała poleci. Jeden nieprzewidziany rykoszet może narobić problemów. :))
Samick Polaris 68"  32#
Easton Inspire 28" 1000
Celownik Avalon Tec One
Podstawka Cavalier Flipper T-300
Button Black Sheep

Munin

  • Gość
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 12, 2017, 12:02:43 am »
Bez demonizowania problemu proszę. Za dużo warunków musi być spełnionych żeby były realne problemy.
Polecam zajrzeć do statystyk takiej wojny w Korei czy Wietnamie i zwrócić szczególną uwagę na ilości wystrzelonej amunicji i ofiar tejże.
Nie mówię tu ani nie namawiam do bagatelizowania problemu czy zaniechania minimum środków ostrożności ale bez przesady z tymi rannymi zza płotu

Eddie

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 12, 2017, 11:07:25 am »
@mariuszrej Sugestia leśniczego odnośnie kłusownictwa wprawiła mnie w konsternacje, wtedy jeszcze nie ogarniałam, że łuk w świetle prawa nie jest bronią, więc wyszłam z lasu.

@Munin nie no ja nie demonizuje, robi to mój sąsiad, na którego biorę dość spora poprawkę, bo to nie jest do końca normalny człowiek. Teraz i tak nie strzelam, bo już jest za zimno, ale po prostu zaczęłam sprawdzać czy ktoś się nie kręci za ogrodzeniem, skróciłam też odległość, z której strzelam, aby zmniejszyć ryzyko do minimum.
Jandao Beginner (Black Limbs) 68'' 20#

mariuszrej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 12, 2017, 04:00:42 pm »
Do Eddie: "....więc wyszłam z lasu."   A drzwi zatrzasnęlaś? ;D Teraz już wiesz i możesz użyć argumentów.
Do Munin; Nie demonizuję, ale jednak przerywam strzelanie kiedy widzę czy słyszę, że za płotem ktoś jest, ewentualnie zachowuję "szczególną ostrożność":) Sam mam czteroletnią córeczkę i szczerze mówiąc to sam bym się obawiał gdybym słyszał, czy widzial jak za płotem w odległości 15m sąsiad strzela z łuku. Na szczęście nie muszę zbyt często przerywać ponieważ strzelam w ogródku kiedy córcia, żona i pies są w domu z racji złej pogody!:)) Zła pogoda, zimno a nawet niezbyt dokuczliwy deszcz nie są w stanie mnie odstraszyć od strzelania. Do Eddie: nigdy nie jest za zimno!:)) Ciepło się ubierz i łuk do ręki. Wprawdzie grubsza odzież nie jest przy tym komfortowa, ale dasz radę!:))
.
Samick Polaris 68"  32#
Easton Inspire 28" 1000
Celownik Avalon Tec One
Podstawka Cavalier Flipper T-300
Button Black Sheep

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 12, 2017, 04:46:39 pm »
Coś ostatnio czytałem o nowym pomyśle szanowanie nam  panujących o strzelnicy w każdej gminie może z łuków też będzie można tam strzelać
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

mariuszrej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 16, 2017, 01:09:23 pm »
Wczoraj strzelałem w lesie i przyjechał starszy pan ze służby leśnej. Powiedział, że dobrze, że mam tarczę, bo to drzew strzelają itd. Wywiązała się sympatyczna rozmowa na temat łucznictwa!:) Pan sobie dwa razy strzelił i pojechał!;)
Samick Polaris 68"  32#
Easton Inspire 28" 1000
Celownik Avalon Tec One
Podstawka Cavalier Flipper T-300
Button Black Sheep

humungus

  • Gość
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 30, 2019, 10:31:47 pm »
Bez demonizowania problemu proszę. Za dużo warunków musi być spełnionych żeby były realne problemy.
Polecam zajrzeć do statystyk takiej wojny w Korei czy Wietnamie i zwrócić szczególną uwagę na ilości wystrzelonej amunicji i ofiar tejże.
Nie mówię tu ani nie namawiam do bagatelizowania problemu czy zaniechania minimum środków ostrożności ale bez przesady z tymi rannymi zza płotu


a teraz taka sytuacja, sąsiadka za płotem odpala samochód.... a przecież może pomylić pedały i wjechać na mnie przez płot...

https://www.youtube.com/watch?v=IXiqHDOQeh0

też strzelam na działce, żadnej strzały nie zgubiłem, nie stać mnie na to :(

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 31, 2019, 11:58:51 am »
Pamiętajcie że sądy są niezawisłe a sędziowie w swojej ocenie kierują się literą prawa i doświadczeniem życiowym. Zawsze sędzia może uznać strzelanie z łuku za czyn zagrażający bezpieczeństwu czy czyn chuligański... jak rzucanie kamieniami np. Takie cuda w sądach widziałem że wiem iż wszystko jest możliwe. A najczęściej strzelacie samotnie czyli nie posiadając świadka. Większe pokładam zaufanie w zwariowanym leśniczym niż w sądach. Piszę tak bo kiedyś byłem myśliwym i miałem kontakty z leśniczymi a w sądach prawie 20 lat zawodowo występowałem.
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 01, 2019, 01:54:43 pm »
Mam pomysła... Jak mówi F. Kiepski. Tak sobie myślę nad relacjami na płaszczyźnie: łucznicy-osoby funkcyjnoporządkowe. Doszedłem do wniosku że należy podnieść w takich kontaktach wartość socjologiczną łucznika. Konkretnie proponuję, gdy jest np. kilku łuczników z jednej miejscowości czy sąsiedztwa spotkać się pod matą, wymienić telefonami i zarejeatrować stowarzyszenie. Oczywiście nie muszą nawet się spotykać ale ze znajomymi łarwiej temat przegadać. Ustawa prawo o stowarzyszeniach jest dostępna w necie. Kosztów nie ma tylko troche pisania w przypadku procedury uproszczonej. W efekcie mamy przy sobie akt rejestracyjny stowarzyszenia, legitymacje członkowską. Po prostu mocne "papiery" na niedouczonego czepialskiego.
Pomyślcie "bracia i siostry po majdanie".
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

humungus

  • Gość
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 01, 2019, 02:12:40 pm »
Kolego, środowisko jest tak rozdrobnione, żę w takim mieście jak Wrocław nie ma klubu gdzie można ćwiczyć bloczek, najbliższy taki jest w Legnicy...do czego to doszło... już nie mówiąc o tym,że nie ma nikogo  do wspólnego strzelania na miejscu...

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 01, 2019, 06:35:45 pm »
No wiem. Widzę. Pewnie to zasługa PZŁ że tak bardzo łucznictwo jest popularne. Wrocław... to może być Dolnośląskie czy nawet Śląskie stowarzyszenie. Ale wiem że to niełatwe.
Tak sobie kombinowałem... Zebrać 5 osob... Założyć stowarzyszenie... Poszukać kontaktu z jakimś klubem albo samorządem lokalnym... Może by gdzieś się dało stojaku z matami postawić.
Ale pewnie to mrzonki.
Bo w tym kraju tylko piłka nożna się liczy mimo braku wyników.
Z łucznictwem jest jak z łowiectwem podwodnym. Są przepisy a środowisko tak mikre że w znacznej większości kraju nie ma akwenu gdzie by było można pływać z kuszą.
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

Munin

  • Gość
Odp: Miejsce strzelań a prawo
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 04, 2019, 01:09:18 am »
Kolego, środowisko jest tak rozdrobnione, żę w takim mieście jak Wrocław nie ma klubu gdzie można ćwiczyć bloczek, najbliższy taki jest w Legnicy...do czego to doszło... już nie mówiąc o tym,że nie ma nikogo  do wspólnego strzelania na miejscu...
To we Wrocku nie da się postrzelać na łucznicy na Wodzisławskiej?